نحوه اخذ ویزای توریستی نیوزیلند

نیوزیلند از دو جزیره بزرگ (جزیره شمالی و جزیره جنوبی) و بسیاری از جزایر کوچکتر تشکیل شده است. این جزایر در جنوب شرقی استرالیا قرار دارند. شهروندان این کشور متشکل از مردمان بومی، مهاجران مائوری و اروپایی هستند. این ترکیب غنی از فرهنگ­‌ها، همراه با مناظر شگفت انگیز زمین شناسی و گیاهان همچنین جانوران منحصر به فرد، نیوزیلند را به کشوری هیجان انگیز برای گردشگری تبدیل کرده است. برای تور گردشگری به این کشور، ایرانیان نیاز به دریافت ویزای توریستی نیوزیلند دارند. با فیدس همراه باشید تا از نحوه اخذ ویزای توریستی نیوزیلند مطلع شوید.

اخذ ویزای توریستی نیوزیلند

ویزای توریستی نیوزیلند، امکان اقامت کوتاه مدت را برای افراد مهیا می­کند. با این ویزا شما می­توانید از جاذبه‌­های توریستی شهرها بازدید کنید. در صورتی که شرایط ازدواج برای شما پیش آمد، ازدواج کرده یا از اقوام مقیم نیوزیلند خود دیدن کنید. همچنین افراد دارای این ویزا می­توانند دوره‌های آموزشی نهایتا 3 ماه را بگذرانند. مدت اعتبار این ویزا حداکثر 9 ماه است و افراد قبل از انقضای آن باید به وطن خود بازگردند.

انواع ویزای توریستی نیوزیلند

افراد بسیاری با مقاصد مختلف به نیوزیلند سفر کوتاهی می­کنند. از این رو، دولت نیوزیلند برای مشخص کردن اهداف سفر گردشگران به این کشور چندین نوع ویزای توریستی در نظر گرفته است. این ویزاها به صورت مولتی (چند بار ورود) یا سینگل (یکبار ورود) صادر می­شوند و به شرح زیر می‌­باشند:

 • ویزای گردشگری
 • ویزای گروهی توریستی
 • ویزای بازدید از خانواده
 • ویزای توریستی-تجاری
 • ویزای توریستی-فرهنگی
 • ویزای توریستی-درمانی

توجه داشته باشید با داشتن هر کدام از این ویزاها شما نمی‌­توانید هیچگونه فعالیت کاری داشته و بابت آن پول دریافت کنید.

ویزای گردشگری

از رایج‌­ترین ویزایی که برای افراد صادر می­شود، ویزای گردشگری است. با استفاده از این ویزا، شما می­توانید جاذبه‌­های گردشگری شهرها و مناظر بکر نیوزیلند را ببینید. با فرهنگ و رسوم زندگی افراد بومی آنجا آشنا شوید. به مراکز خرید رفته و سوغاتی بخرید. در جشنواره‌­های محلی شرکت کرده و غذاهای بومی نیوزیلند را امتحان کنید. همچنین از این ویزا می­توانید برای دیدار از خانواده خود استفاده کنید. ویزای گردشگری برای افراد به دو صورت مولتی و سینگل صادر می­شود.

ویزای گروهی توریستی

ویزای گروهی به شما و گروهی از افراد، که با آنها سفر می­‌کنید، این امکان را می‌­دهد تا به صورت دسته جمعی به نیوزیلند سفر کنید. جهت واجد شرایط بودن برای این ویزا، گروه شما باید یک تور لیدر تعیین شده داشته باشد که ترتیبات سفر را سازماندهی کند. در این سفر دسته جمعی، تمام اعضای گروه شما باید هدف یکسانی برای بازدید داشته باشند. مدت اقامت این ویزا یک ماه است و یک روز قبل از انقضای آن تمام گروه باید نیوزیلند را ترک کنند. تمام مراحل اخد این ویزا توسط تور لیدر انجام می­شود. صدور این ویزا فقط به صورت سینگل است.

ویزای توریستی-فرهنگی

از این ویزا برای اهداف فرهنگی و ورزشی استفاده می­شود. این هدف­‌ها به شرح زیر است:

 • شرکت در جشنواره هنر و موسیقی
 • شرکت در مسابقات ورزشی

این ویزا برای تماشاچیان و هواداران تیم­‌های ورزشی که برای مسابقات به آنجا می­روند، هم صادر می­شود. چنانچه افرادی که در جشنواره هنر و موسیقی همچنین مسابقات ورزشی هرگونه خدماتی ارائه دهند، نمی‌­توانند بابت آن پولی دریافت کنند. این نوع ویزا را می­توانید به هر دو صورت مولتی و سینگل دریافت کنید. 

 ویزای بازدید از خانواده

چنانچه قصد دیدار اقوام خود در نیوزیلند را دارید می­‌توانید از این ویزا استفاده کنید. مدت اعتبار ویزای توریستی بازدید از خانواه برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ سه سال است که به صورت مولتی صادر می­شود. در این مدت شما می‌­توانید چندین بار به فاصله 6 ماه وارد نیوزلند شوید. در صورتی که اگر شهروند نیوزیلندی یا فرزند مقیم بزرگسالی دارید که درآمد کافی دارد و با حمایت مالی شما موافقت می­کند، می­توانید برای اقامت دائم نیوزیلند درخواست دهید.

ویزای توریستی-تجاری

چنانچه برای مقاصد کاری و بازرگانی به نیوزیلند مسافرت می­کنید و مدت سفر شما کمتر از سه ماه است، می­توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید. اهداف تجاری ویزای توریستی شامل امضای قراردادهای رسمی بازرگانی، فروش کالا در نیوزیلند، مذاکره با شرکت­‌های داخلی، شرکت در کنفرانس‌­ها و سمینارها همچنین حضور در صدا و سیمای نیوزیلند می­شود. در طول این سفر نمی­توانید بابت خدمات تجاری که انجام می‌­دهید پولی دریافت کنید یا در یکی از شرکت‌­ها مشغول به کار شوید. 

ویزای توریستی- درمانی

درمان بیماری از اهداف برخی مهاجران برای سفر کوتاه مدت به این کشور است. نیویلند مراکز درمانی پیشرفته و پزشکان متخصص موفقی در کشور خود دارد و بیماران را از سراسر دنیا برای درمان به کشور خود می‌­پذیرد. ویزای درمانی به صورتی مولتی صادر می­شود و فرد می­تواند در طول اقامت خود با اجازه پزشک از جاذبه‌­های توریستی دیدن کند.

ویزا توریستی نیوزلند

شرایط اولیه جهت گرفتن ویزای توریستی نیوزیلند برای ایرانیان

این احتمال وجود دارد که شرایط اخذ ویزای توریستی نیوزیلند برای هر کدام از مقاصدی که در بالا ذکر شد تفاوت‌­هایی داشته باشد، اما مهمترین شرط در همه آنها این است که ثابت کنید قطعاً به کشور خود باز می­گردید. برای اثبات این مورد باید مدارک زیر را فراهم کنید و به کنسولگری نیوزیلند ارائه دهید.

 • تمکن مالی: شما از طریق ارائه اسناد بانکی و گردش حساب خود ثابت می­‌کنید که در مدت زمان اقامت در نیوزیلند قادرید تمام هزینه‌­های سفر خود و هزینه‌­های پزشکی را پرداخت کنید.
 • دعوتنامه (در صورت وجود): وجود یک دعتونامه در اخذ ویزای توریستی امتیاز بالایی است. این دعوتنامه می­تواند از طرف اقوام مقیم نیوزیلند یا شرکت معتبر در آنجا باشد.
 • اسناد کاری و ملکی: وجود یک گواهی اشتغال از طرف کارفرما نشان می­دهد شما در کشور خود شغل و زندگی هدفمند دارید و به خاطر آن به کشور خود باز میگردید.

مراحل اخذ ویزای توریستی نیوزیلند

برای اخذ ویزای توریستی نیوزیلند باید مراحل زیر را طی کنید.

مرحله اول

ابتدا وارد سایت سازمان مهاجرتی نیوزیلند شوید. یک اکانت برای خود بسازید. به تمام سؤالات فرم درخواست پاسخ دقیق دهید و نوع ویزای توریستی خود را مشخص کنید. بعد از زدن دکمه تأیید وارد درگاه مالی اینترنتی شوید و هزینه ویزا را پرداخت کنید. چنانچه می­خواهید این مرحله را به صورت کاغذی طی کنید باید قبل از رفتن به مرکز گلوبال VFS ، از فرم درخواست تکمیل شده پرینت بگیرید و در آنجا ارائه دهید. 

مرحله دوم

اسنادی که باید به کنسولگری ارائه دهید را جمع کنید. آنها را به یک دارالترجمه رسمی ببرید تا به زبان انگلیسی ترجمه شوند. سپس این مدارک را به صورت PDF در سایت پیوست دهید.

مرحله سوم

برای رفتن به مرکز گلوبال VFS باید از طریق سایت وقت قبلی تعیین کنید. شما باید یک ربع قبل از تاریخ تعیین شده در آنجا باشید. بنابراین، بهتر است نزدیک‌ترین تاریخی که با برنامه­‌های شما هماهنگ است، انتخاب کنید. 

مرحله چهارم

به مرکز گلوبال VFS بروید تا اطلاعات بیومتریک و اثر انگشت شما ثبت شود. همچنین فرم درخواست شما برای پردازش توسط مسئولان انجام گیرد. تمام هزینه های جانبی را هم باید به صورت یورو پرداخت کنید.  

اگر قصد دارید به صورت خانوادگی ویزا دریافت کنید توجه داشته باشید که این مراحل برای تک تک اعضای خانواده باید طی شود.

مدارک ویزای توریستی نیوزیلند

از مدارکی که باید برای اخذ ویزای توریستی ارائه دهید، موارد زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت پایان خدمت (برای آقایان)
 • 2 قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گواهی پزشکی
 • تمکن مالی
 • پرینت پرداخت هزینه ویزا
 • توضیح نامه علت و برنامه سفر به نیوزیلند
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • سند ازدواج (در صورت وجود)
 • ووچر هتل و پرواز: رزرو بلیط رفت و برگشتی هواپیما و رزرو اتاقی در یک هتل مناسب
 • مدارک شغلی مانند جواز کار، گواهی نامه از طرف کارفرما، بیمه و سوابق بازنشستگی (در صورت وجود)
 • دعوتنامه (در صورت وجود)

هزینه­‌های دریافت ویزای توریستی نیوزیلند

قیمت ویزای توریستی نیوزیلند متناسب با نوع آن با هم فرق می­کند. هزینه ویزای گردشگری و توریستی-فرهنگی 246 دلار نیوزیلند می­‌باشد. چنانچه برای ویزای توریستی-تجاری درخواست می­دهید باید مبلغ 211 دلار نیوزیلند بپردازید. هزینه ویزای گروهی گردشگری 145 دلار نیوزیلند است. اگر در شهرستان زندگی می­کنید باید هزینه سفر به تهران برای مراجعه به مرکز گلوبال VFS را هم در نظر بگیرید.

مدت زمان صدور ویزای توریستی نیوزیلند برای ایرانیان

مدت زمان صدور متناسب با نوع ویزای درخواستی شما متفاوت است. به طور کلی مدت زمان صدور ویزا توریستی از 3 هفته تا 3 ماه طول می­کشد. برای کمتر شدن این مدت زمان توصیه می­شود از وکلای مجرب پذیرنده پرونده­های مهاجرتی مانند وکلای باتجربه مؤسسه مهاجرتی فیدس کمک بگیرید تا همان بار اول با درخواست شما موافقت شود. پس از پردازش کنسولگری نیوزیلند از طریق ایمیل به شما اعلام می‌­کند که با درخواست شما موافقت شده یا رد شده است. در صورت رد شدن باید دوباره درخواست دهید و تمام مراحل را از اول طی کنید.

سفارت­ نیوزیلند برای دریافت ویزای توریستی

سفارت نیوزیلند در تهران کاملاً بسته است و هیچگونه فعالیتی ندارد. اما نگران نباشید. از طریق مرکز گلوبال VFS نیازی نیست برای سفارت نیوزیلند به یک کشور دیگر سفر کنید. این مرکز یک کارگزاری رسمی است که تمام فعالیت‌های مربوط به مهاجرت را برای متقاضیان انجام می­دهد. مرکز گلوبال VFS در تهران و در خیابان موسوی، میدان هروی، طبقه چهارم ساختمان هروی سنتر واقع شده است. به یاد داشته باشید که برای رفتن به این مرکز باید از طریق سایت visa.vfsglobal.com وقت قبلی تعیین کنید.

کلام آخر

نیوزیلند با داشتن فرهنگ متنوع، مناظر بکر و جاذبه‌­های توریستی فراوان یکی از مقاصد گردشگری دنیاست. برای رفتن به این کشور باید ویزای توریستی داشته باشید. اگر می­خواهید هر چه سریعتر ویزای نیویلند را دریافت کنید با مؤسسه مهاجرتی فیدس تماس برقرار کنید. مؤسسه فیدس با معرفی وکلای مجرب، خدمات ارزنده‌­ایی جهت اخذ ویزای توریستی، تحصیلی، ورک پرمیت و اقامت دائم نیوزیلند و سایر کشورهای مهاجرپذیر ارائه می­دهد. همچنین شما می­تواند از طریق مشاوران فیدس، مشاوره‌­های مناسبی برای اخد انواع ویزا دریافت کنید تا به اهداف مهاجرتی خود در کوتاه­ترین زمان برسید.

سوالات متداول

شما باید حداقل 1000 دلار نیوزیلند در حساب خود داشته باشید.

در مدت زمان اقامت خود به عنوان توریست نمی­توانید این کار را انجام دهید. برای گرفتن اقامت دائم می­توانید از طریق ویزای کار، تحصیل یا خانواده استفاده کنید.

در صورتی که هیچ شرایط خاصی برای فرد وجود نداشته باشد، او را از کشور اخراج می­کنند.

برای تمدید ویزای توریستی شما باید یک ماه قبل انقضای ویزا اقدام کنید.

متقاضی برای بررسی ویزای توریستی باید 60 یورو و مابقی خدمات بین 14 تا 40 یورو بپردازد.