desktop
+98-51-31772
Athletes Immigration

مهاجرت ورزشکاران

مهاجرت برای ورزشکاران و فعالان حوزه ورزش یکی از دسته بندی هایی است که به دلیل نیاز کشورهای خارجی از طریق آن می توان اقامت آن کشور را کسب کرد و فعالیت های ورزشی را در آن جا در سطح بین المللی ادامه داد. همچنین ترانسفر ورزشی و جذب در تیم ها و باشگاه های ورزشی خارجی یکی از فرصت هایی است که از طریق آن می توان اقامت کشور خارجی را کسب کرده و فعالیت ورزشی خود را در سطح بین المللی ادامه دهند.

ورزشکاران معمولا به صورت خوداشتغالی فعالیت می کنند. این اشخاص به دلیل نیاز کشورهای کم جمعیت می توانند براساس مدارک تحصیلی و شغلی خود به کشورهای خارجی مهاجرت کنند.

 

منظور از ورزشکاران خوداشتغال شامل رشته های زیر می شود:

مربیان، داوران، بازیکنان ورزشی، باشگاه داران، تکنسین های حوزه ورزش و ... 

اشخاص خوداشتغال باید ثابت کنند در کشور خود و در رشته ورزشی خود فعالیت حرفه ای داشته اند.

فعالیت در سطح بین المللی نیز کمک بزرگی به اثبات حرفه ای بودن این اشخاص دارد.

معمولا برای مهاجرت افراد خوداشتغال محدودیت سنی و مدرک تحصیلی وجود ندارد اما داشتن هر کدام از این ها در موفقیت درخواست مهاجرت آن ها کمک شایانی می کند.

 

برای اقدام در این روش می‌بایست یک طرح توجیهی (Business Plan) برای خوداشتغال بودن در کشور مقصد نوشته شود که در آن برنامه های آتی شخص، هزینه های ایشان، اطلاعات مورد نیاز و غیره گردآوری می شود.

 

کشور کانادا بیشترین سهم در جذب این افراد را داراست.

ترانسفر ورزشکاران یکی از بهترین روش های مهاجرت برای ورزشکاران یا مربیان حرفه ای برای جذب در تیم ها و باشگاه های خارجی است تا هم اقامت کشور خارجی را کسب کنند و هم در باشگاه های خارجی و بین المللی فعالیت ورزشی خود را ادامه دهند.

تحقیق و جستجو برای یافتن مربی ، تیم و باشگاهی که به بازیکن یا مربی ورزشی متقاضی نیاز داشته باشد اولین و مهمترین گامی است که ابتدا برداشته می شود و سپس با ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز زمینه دعوت و انعقاد قرارداد فراهم می شود.

ورزشکارانی که حرفه ای بوده و در سطح ملی یا بین المللی فعالیت کرده باشند و رشته ورزشی آن ها مورد نیاز کشورهای خارجی باشد شانس بیشتری برای استفاده از این فرصت مهاجرتی دارند.

 

خدمات بین المللی فیدس می تواند در زمینه اخذ اقامت کشورهای خارجی برای ورزش کاران و همچنین در زمینه برقراری ارتباط به عنوان نماینده رسمی (Agent) با تیم ها و باشگاه های خارجی برای ترانسفر ورزشکاران اقدامات لازم را انجام دهد. شما می توانید خدمات فیدس در زمینه مهاجرت از طریق ترانسفر ورزشکاران را در پایین مشاهده کنید.