desktop
+98-51-31772
Study Abroad

مهاجرت تحصیلی

اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مناسب اشخاصی است که امکان ادامه تحصیل در کشورهای خارجی در مقاطع دانشگاهی و همچنین فرصت های مطالعاتی را دارند. ورود و تحصیل در کشورهای خارجی می تواند نقطه شروعی برای اخذ اقامت دائم یا شهروندی کشور مقصد باشد.

اعزام دانشجو و دانش آموز به خارج از کشور و تحصیل در مدارس ،کالج ها و دانشگاه های کشورهای دیگر همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت بوده است. برای تحصیل در کشورهای خارجی ابتدا نیاز به اخذ پذیرش (نامه ثبت نام) در یک مقطع تحصیلی مشخص مانند کارشناسی (Bachelor) ، کارشناسی ارشد (Master)، دکتری (Ph.D) داریم. همچنین در کنار مقاطع تحصیلی دوره های تحصیلی نیز وجود دارد که به Diploma و یا Certificate ختم می شود که معمولا یک یا دوساله هستند. در دوره های تحصیلی تکمیلی امکان اخذ بورسیه های دولتی و دانشگاهی وجود دارد. بعضی از بورسیه های تحصیلی شامل شهریه دانشگاه می شود و بعضی از بورسیه های تحصیلی علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه زندگی دانشجو را هم پرداخت می کنند. پس از اخذ پذیرش (نامه ثبت نام) از دانشگاه یا کالج در کشور مقصد به ویزای تحصیلی Study Permit نیاز داریم. برای اخذ اجازه تحصیل که سفارت صادر می کند علاوه بر نامه پذیرش مدارک شغلی و مالی نیز باید ارائه شود.متقاضیان پس از اتمام تحصیل در کشورهای خارجی غالبا فرصت کار کردن و اخذ ویزای کاری پس از تحصیل را خواهند داشت که این ویزا را به راه مناسبی برای اخذ اقامت دائم و شهروندی تبدیل کرده است.

 

خدمات بین المللی فیدس می تواند کلیه اقداماتی که برای پیدا کردن دانشگاه و رشته مورد درخواست ، اخذ پذیرش تحصیلی در کلیه مقاطع تحصیلی ازجمله کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ، معادل سازی و تایید مدارک تحصیلی، مکاتبه با اساتید و دانشگاه ها و همچنین اخذ ویزای تحصیلی را به وکالت از موکلین خود انجام دهد. شما می توانید خدمات فیدس در زمینه مهاجرت از طریق اعزام دانشجو و تحصیل در خارج از کشور را در پایین مشاهده کنید.

[[title]]