desktop
+98-51-31772
Self Employed

خوداشتغالی

مهاجرت برای اشخاص خوداشتغال از قبیل ورزشکاران و هنرمندان و فعالان فرهنگی یکی از دسته بندی هایی است که به دلیل نیاز کشورهای خارجی از طریق آن می توان اقامت آن کشور را کسب کرد و فعالیت های ورزشی و هنری را در آن جا در سطح بین المللی ادامه داد.

ورزش کاران، مربیان، داوران و همچنین هنرمندان و فعالان فرهنگی معمولا به صورت خوداشتغالی فعالیت می کنند. این اشخاص به دلیل نیاز کشورهای کم جمعیت می توانند براساس مدارک تحصیلی و شغلی خود به کشورهای خارجی مهاجرت کنند.

 

منظور از ورزشکاران ، هنرمندان و فعالان فرهنگی خوداشتغال شامل رشته های زیر می شود:

 ورزش کاران، بازیکنان و مربیان ورزشی، برگزارکنندگان مسابقات ورزشی، تکنسین های تخصصی ورزشی، باشگاه داران ورزشی و ...

هنرمندان فعال در زمینه نقاشی، سینما، رادیو و تلویزیون، موسیقی، ادبیات، مجسمه سازی و هنرهای تجسمی، هنرهای دستی و سنتی، طراحان داخلی، گرافیک، مترجمان و ویراستاران و ....

 

اشخاص خوداشتغال باید ثابت کنند در کشور خود و در رشته ورزشی یا هنری خود فعالیت حرفه ای داشته اند.

فعالیت در سطح بین المللی نیز کمک بزرگی به اثبات حرفه ای بودن این اشخاص دارد.

معمولا برای مهاجرت افراد خوداشتغال محدودیت سنی و مدرک تحصیلی وجود ندارد اما داشتن هر کدام از این ها در موفقیت درخواست مهاجرت آن ها کمک شایانی می کند.

 

برای اقدام در این روش می‌بایست یک طرح توجیهی (Business Plan) برای خوداشتغال بودن در کشور مقصد نوشته شود که در آن برنامه های آتی شخص، هزینه های ایشان، اطلاعات مورد نیاز و غیره گردآوری می شود.

 

کشور کانادا بیشترین سهم در جذب این افراد را داراست.

 

خدمات بین المللی فیدس می تواند کلیه اقداماتی که در زمینه اخذ اقامت دائم از طریق برنامه های مهاجرتی ویژه ورزشکاران و هنرمندان و فعالان فرهنگی که لازم است را به وکالت از موکلین خود انجام دهد. شما می توانید خدمات فیدس در زمینه مهاجرت از طریق خوداشتغالی ورزشکاران و هنرمندان و فعالان فرهنگی در خارج از کشور را در پایین مشاهده کنید.