desktop
+98-51-31772
Artists Immigration

مهاجرت هنرمندان

مهاجرت برای اشخاص هنرمند و فعالان فرهنگی یکی از دسته بندی هایی است که به دلیل نیاز کشورهای خارجی از طریق آن می توان اقامت آن کشور را کسب کرد و فعالیت های هنری و فرهنگی را در آن جا در سطح بین المللی ادامه داد.

هنرمندان و فعالان فرهنگی معمولا به صورت خوداشتغالی فعالیت می کنند. این اشخاص به دلیل نیاز کشورهای کم جمعیت می توانند براساس مدارک تحصیلی و شغلی خود به کشورهای خارجی مهاجرت کنند.

 

منظور از هنرمندان و فعالان فرهنگی خوداشتغال شامل رشته های زیر می شود:

هنرمندان فعال در زمینه نقاشی، سینما، رادیو و تلویزیون، موسیقی، ادبیات، مجسمه سازی و هنرهای تجسمی، هنرهای دستی و سنتی، طراحان داخلی، گرافیک، مترجمان و ویراستاران و ....

 

اشخاص خوداشتغال باید ثابت کنند در کشور خود و در رشته هنری یا فرهنگی خود فعالیت حرفه ای داشته اند.

فعالیت در سطح بین المللی نیز کمک بزرگی به اثبات حرفه ای بودن این اشخاص دارد.

معمولا برای مهاجرت افراد خوداشتغال محدودیت سنی و مدرک تحصیلی وجود ندارد اما داشتن هر کدام از این ها در موفقیت درخواست مهاجرت آن ها کمک شایانی می کند.

 

برای اقدام در این روش می‌بایست یک طرح توجیهی (Business Plan) برای خوداشتغال بودن در کشور مقصد نوشته شود که در آن برنامه های آتی شخص، هزینه های ایشان، اطلاعات مورد نیاز و غیره گردآوری می شود.

 

کشور کانادا بیشترین سهم در جذب این افراد را داراست.

 

خدمات بین المللی فیدس می تواند کلیه اقداماتی که در زمینه اخذ اقامت دائم از طریق برنامه های مهاجرتی ویژه هنرمندان و فعالان فرهنگی که لازم است را به وکالت از موکلین خود انجام دهد. شما می توانید خدمات فیدس در زمینه مهاجرت از طریق خوداشتغالی هنرمندان و فعالان فرهنگی در خارج از کشور را در پایین مشاهده کنید.