desktop
+98-51-31772

اقامت اسپانیا از طریق برنامه تمکن مالی (خودحمایتی اسپانیا)

یکی از روش‌های مهاجرت به اسپانیا برنامه تمکن مالی اسپانیا (خود حمایتی اسپانیا) (Spain Non Lucrative) است. در این برنامه مهاجرتی که به متقاضی و همسر و فرزندان زیر 18 سال اقامت اعطا می‌نماید. یکی از ساده‌ترین برنامه‌های مهاجرتی است که تنها شرط آن این است که متقاضی می‌بایست تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌اش را به مدت یک سال از طریق نشان دادن درآمد (دارایی) در ایران نشان دهد. متقاضی پس از اثبات تمکن مالی کافی اقامت اسپانیا را دریافت می‌کند و از مزایای زندگی دریکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بهر‌مند‌ می‌شود.

 

توضیحات بیشتر را در زیر مطالعه کنید و درصورت تمایل فرم اختصاصی ارزیابی این برنامه را در انتها پرکنید.

مطابق قوانین اسپانیا هزینه های زندگی سالیانه در اسپانیا به میزان 25800 یورو  (در صورتی که متقاضی مجرد باشد) ، به میزان 37800 یورو (درصورتی که متقاضی متاهل باشد اما فرزندی نداشته باشد)، به میزان 43800 یورو (در صورتی که متقاضی متاهل و دارای یک فرزند باشد)، به میزان 49800 یورو (در صورتی که متقاضی متاهل و دارای دو فرزند باشد)، به میزان معادل 55800 یورو  (در صورتی که متقاضی متاهل و دارای سه فرزند باشد) می باشد که متقاضی می بایست با نشان دادن درآمد و یا دارایی قابل اثبات و استناد در ایران آن را نشان دهد.

متقاضی می بایست مبالغ فوق الذکر برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده اش در اسپانیا را از طریق نشان دادن دارایی و درآمد نشان دهد.

برای اثبات اینکه متقاضی و خانواده ایشان توانایی تامین هزینه های زندگی خود در اسپانیا را بدون کار کردن دارد روش های ذیل امکان پذیر است:

 

روش اول: نشان دادن تمکن مالی، سپردن کل مبلغ مورد نیاز براساس تعداد اعضای خانواده که بالاتر گفته شد در یک حساب بانکی تحت عنوان سپرده بانکی و سپس اخذ نامه تمکن مالی از بانک است. مثلا یک خانواده 3 نفره مبلغ 43800 یورو یا به صورت ارزی و یا به صورت ریالی (با نرخ یورو در صرافی)  را به حساب سپرده خود واریز می کنند و گواهی آن را از بانک دریافت می کنند.

 

روش دوم: اثبات تمکن مالی، نشان دادن درآمد از هرگونه کسب و کار فعال در ایران است که برای فعالیت به حضور متقاضی نیازی ندارد. سهام شرکت، حقوق بازنشستگی، درآمد ناشی از اجاره املاک و مستغلات، فروشگاه های آنلاین و ... همگی از مواردی هستند که اثبات می کنند متقاضی دارای درآمد مورد نیاز برای تامین هزینه های زندگی در اسپانیا است.

 

روش سوم: متقاضی می تواند برای اثبات تمکن مالی خود ترکیبی از هر دو روش فوق را انجام دهد. یعنی بخشی از تمکن مالی خود را از طریق درآمد ثابت ماهیانه و بخش دیگر آن را از طریق سپرده بانکی ثابت کند.

 

در کنار یکی از روش های فوق متقاضی با نشان دادن سایر اسناد مالکیت منقول و غیرمنقول خود می تواند تمکن مالی خود را تقویت کند.

در حال حاضر اشخاصی که از طریق برنامه مهاجرتی تمکن مالی اسپانیا (خودحمایتی اسپانیا) اقامت این کشور را اخذ می کنند ابتدا کارت اقامت یک ساله، سپس کارت اقامت دو ساله و سپس یک کارت اقامت دو ساله ی دیگر اخذ می کنند. یعنی مجموعا 5 سال دارای اقامت از نوع تمکن مالی (خودحمایتی) هستند و پس از پایان یافتن دوره 5 ساله اقامت دائم اسپانیا را دریافت خواهند کرد. اقامت دائم اسپانیا هر 5 سال تمدید می شود و برای تمدید هیچ محدودیتی ندارد.

متقاضی پس از گذشت 5 سال اقامت دائم می تواند برای اخذ شهروندی اسپانیا (پاسپورت اسپانیا) اقدام نماید.

در مدت اقامت 5 ساله اول (یک سال، دو سال، دو سال) که پس از گذشت این مدت اقامت دائم به متقاضی و خانواده ایشان اعطا می شود شرط حضور ایشان در خاک اسپانیا است. متقاضی و خانواده ایشان در هر سال می بایست حدود 6 ماه در خاک اسپانیا حضور فیزیکی داشته باشد. محاسبه ی این مدت برای هر شخص به تنهایی انجام می شود و عدم حضور یک نفر از اعضای خانواده مانع از تمدید اقامت سایر اعضا نمی شود.

یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی (خودحمایتی اسپانیا) داشتن بیمه درمانی برای متقاضی و اعضای خانواده ایشان در کشور اسپانیا است. خدمات بین المللی فیدس با داشتن کادر مجرب در کشور اسپانیا لیستی از شرکت های ارائه دهنده ی بیمه که هزینه های درمانی موکلین را تحت پوشش قرار می دهند در اختیار ایشان قرار می دهد و پس از انتخاب شرکت بیمه مورد نظر با توجه به سقف هزینه های درمانی و پرداخت هزینه بیمه (از 1300 یورو تا 2800 یورو سالیانه برای هر نفر)، گواهی آن صادر و جهت ارائه به سفارت در ایران تحویل موکل می گردد.

یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی (خودحمایتی اسپانیا) داشتن گواهی چکاپ پزشکی یا همان مدیکال تست است که از متقاضی و خانواده ایشان خواسته می شود که تحت نظر یکی از پزشکان مورد تایید نظام پزشکی آزمایش های مورد نیاز را انجام دهند.

یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی (خودحمایتی اسپانیا) داشتن گواهی عدم سوء پیشینه است. متقاضی می تواند این گواهی را از طریق دفاتر پلیس +10 اخذ کنند.

اشخاصی که از طریق برنامه مهاجرتی تمکن مالی اسپانیا (خودحمایتی اسپانیا) اقامت این کشور را اخذ می کنند پس از ورود به این کشور و در مدت 5 ساله اول طبق قانون نمی توانند به استخدام شرکت دیگری درآمده و برای آن شرکت کار کنند و در واقع دارای Work Permit نیستند. اما این موضوع از دو طریق قابل حل است تا متقاضی مشکلی برای کار و کسب درآمد نداشته باشد.

راه اول: به این شکل است که متقاضی به عنوان سهامدار شرکتی را ثبت کند و یا سهام شرکت ثبت شده ای را خریداری کند. منظور از شرکت هر نوع کسب و کار فعالی در اسپانیا است. از این طریق بدون نیاز به اجازه کار متقاضی می تواند صاحب درآمد شود.

راه دوم: به این طریق است که متقاضی از یک شرکت اسپانیایی (شرکت خود یا هر شرکت دیگری) پیشنهاد شغلی (Job Offer) دریافت نماید، یعنی آن شرکت بخواهد ایشان را به استخدام خود در آورد، که در این حالت متقاضی با داشتن قرارداد شغلی به اداره مهاجرت مراجعه کرده و نوع اقامت خود را از تمکن مالی (Non Lucrative) به ویزای کاری (Work Permit) تبدیل خواهد کرد.

بنابراین درست است که به طور قانونی اجازه کار برای اشخاص دارای اقامت از نوع تمکن مالی (خودحمایتی) در 5 سال اول وجود ندارد اما امکان سهامدار شرکت بودن (100% سهام) و امکان تبدیل اقامت به اقامت کاری با داشتن یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای اسپانیایی وجود دارد.

 

مدت انجام برنامه مهاجرتی تمکن مالی اسپانیا (خودحماتی اسپانیا) از ابتدا تا انتها حدود 4 ماه است.

مراحل این برنامه شامل موارد زیر است :

مرحله اول – جمع آوری و ترجمه مدارک

مرحله دوم – نگارش اسناد مورد نیاز ازجمله رزومه، انگیزه نامه و ..

مرحله سوم – تهیه مدارک مورد نیاز از جمله بیمه درمانی و ... از اسپانیا

مرحله چهارم – انجام تست پزشکی در ایران

مرحله پنجم – پکیجینگ نهایی پرونده

مرحله ششم – تحویل پرونده به سفارت

مرحله هفتم – صدور ویزا

مرحله هشتم – ورود به اسپانیا و دریافت کارت اقامت

تنها هزینه قانونی برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی (خودحمایتی) هزینه بررسی پرونده (Application Fee) مربوط به سفارت است که 70 یورو برای هر نفر می باشد.

برنامه مهاجرتی تمکن مالی اسپانیا (خودحمایتی اسپانیا) دارای مزایای زیر است:

 

به متقاضی و خانواده ایشان از بدو ورود اقامت اسپانیا اعطا می شود تا از امتیازات آن به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بهره مند شوند.

 

متقاضی و خانواده ایشان می توانند به کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا سفر کنند و از فرصت های کاری و تحصیلی در سراسر اروپا استفاده کنند.

 

برای اقدام در این برنامه مهاجرتی نیازی به مدرک تحصیلی وجود ندارد.

 

برای اقدام در این برنامه مهاجرتی نیازی به مدرک زبان وجود ندارد.

 

برای اقدام در این برنامه مهاجرتی محدودیت سنی وجود ندارد.

 

برای اقدام در این برنامه مهاجرتی تعهدی به سرمایه گذاری از قبیل خرید ملک و ... وجود ندارد.

 

فرزندان متقاضی از 6 تا 16 سال می توانند به صورت رایگان در مدارس تحصیل کنند.

 

متقاضی می تواند صاحب شرکت و حساب بانکی در اسپانیا شود.

 

متقاضی می تواند پس از ورود به اسپانیا وضعیت اقامتی خود را به ویزای تحصیلی یا ویزای کاری تبدیل کند.

 

برای اقدام در این برنامه مهاجرتی محدودیتی برای سکونت در شهر و استان مشخصی وجود ندارد و متقاضی می تواند در کلیه شهر ها و استان های اسپانیا سکونت داشته باشد.

در حال حاضر این سرویس فاقد فرم ارزیابی است.