desktop
+98-51-31772

ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا (Visitor Visa) یکی از روش‌هایی است که به دارندگان آن اجازه مهاجرت به کانادا داده می‌شود. برای اخذ ویزای توریستی متقاضی باید دلیل سفر خود را به‌صورت روشن و قابل‌اثبات نشان داده و همچنین ثابت نماید که پس از بازدید از کانادا به کشور خود بازخواهد گشت. به‌طورکلی اخذ ویزای توریستی کانادا نیاز به مدارک هویتی مانند شناسنامه و گذرنامه، مدارک شغلی، مدارک مالی و سایر مدارک تکمیلی برای مسافرت دارد. باوجوداینکه دارنده ویزای توریستی حق کار و تحصیل را به‌صورت درازمدت ندارد اما به دلیل حضور فیزیکی در کانادا فرصت مناسبی است تا با ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی و تحصیلی و همچنین پیدا کردن کارفرما یا خرید بیزینس های موجود ویزای خود را از توریستی به تحصیلی یا کاری تغییر دهد بنابراین می‌تواند نقطه شروعی برای مهاجرت به کانادا باشد.

 

توضیحات بیشتر را در زیر مطالعه کنید و در صورت تمایل فرم ارزیابی اختصاصی این برنامه را در انتها پر کنید.

یکی از شرایط مهم و اساسی اخذ ویزای توریستی کانادا داشتن دلیل سفر (Purpose of visit) است. متقاضیان ویزای توریستی کانادا به 3 دلیل قانع کننده، نیاز به اخذ ویزای توریستی خواهند داشت.

 

دلیل اول بازدید توریستی و گردشگری از کانادا است. یعنی متقاضی اهل سفر و گردش است و می خواهد برای مقاصد گردشگری وارد کانادا شده، در هتل ها و یا امکان اقامتی موقتی استراحت کند و از شهرها و مناطقی که به آن جا علاقمند است دیدن کند.

 

دلیل دوم بازدید از خانواده و اقوام نزدیک مقیم در کانادا است. یعنی متقاضی به این دلیل قصد سفر به کانادا را دارد تا از اعضای خانواده و اقوام نزدیک خود دیدن کند. این درجه خانوادگی باید به اندازه ای منطقی باشد که متقاضی اقدام به انجام سفر نماید. این دسته از متقاضیان می بایست دعوت نامه رسمی از اعضای خانواده مقیم در کانادا داشته باشند.

 

دلیل سوم شرکت در نمایشگاه، جشنواره، همایش، سمینار و یا بازدید از اماکن تجاری و بازرگانی است. این اشخاص نیز می خواهند برای شرکت در رویداد تجاری یا علمی یا ورزشی وارد کانادا شوند و پس از اتمام آن به کشور خود بازگردند. این دسته از متقاضیان می بایست دعوت نامه رسمی از محل برگزاری رویداد در کانادا داشته باشند.

به طور کلی ویزای توریستی کانادا برای اشخاصی صادر می شود که سابقه سفر مناسب داشته باشند و در واقع اشخاص کثیرالسفر و اهل گردش و تفریح باشند. بدیهی است که شخصی که سابقه سفر مناسب نداشته باشد و برای گردش اولین کشور کانادا را انتخاب کند راه سختی را برای اخذ ویزای توریستی کانادا خواهد داشت. سفرهای گذشته متقاضی هم به سه دسته تقسیم می شوند. سفرهایی که به کشورهای بدون ویزا (لغو روادید) انجام شده، سفرهایی که به کشورهایی با ویزا انجام شده اما صدور ویزای آن کشورها کار دشواری نیست، و سفر به کشورهایی که اخذ ویزای آن کشورها مانند کانادا با سخت گیری هایی همراه است. سفر به کشورهای دسته سوم سابقه ارزشمندتری نسبت به دو دسته قبلی است. سابقه سفر هم باید به صورت متوالی و مستمر باشد یعنی مثلا در 5 سال گذشته به صورت مرتب در بازه های زمانی تعطیلات انجام شده است.

یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا اثبات خروج از کانادا پس از اتمام سفر است. اثبات خروج از کانادا و بازگشت به کشور خود نیاز به دلایل منطقی دارد. یکی از این دلایل داشتن ارتباط خانوادگی (tie) است. منظور از ارتباط خانوادگی یعنی همسر یا فرزندان متقاضی هستند که ایشان را در سفر همراهی نمی کنند و ایشان برای پیوستن به خانواده اش مجبور است به کشورش بازگردد. همچنین داشتن اقوام مقیم در کانادا که دارای شغل و مسکن هستند نیز می تواند این شک را برای آفیسر ایجاد کند که ممکن است متقاضی در کشور کانادا ماندگار شود. بنابراین چه برای خانواده متقاضی در ایران و چه برای اقوام ایشان در کانادا باید با دقت و شفافیت مدارک جمع آوری شود تا ارتباط خانوادگی به عنوان یک دلیل مثبت و خوب تایید کننده ی خروج دارنده ویزا پس از اتمام سفر از کانادا خواهد بود.

یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا داشتن مدارک شغلی است. ارائه مدارک شغلی برای اثبات درآمد و تمکن مالی برای انجام سفر و همچنین داشتن ارتباط و وابستگی شغلی به کشور خود ضروری است. مدارک شغلی شامل موارد زیر است:

در صورت مالک بودن کسب و کار

جواز فعالیت/ پروانه اشتغال/ پروانه کسب/ جواز مباشرت

مدارک شرکت ثبت شده

لیست بیمه متقاضی و پرسنل بیمه شده

اسناد مالی و مالیاتی

عضویت در انجمن های صنفی یا ...

و سایر مدارک ثابت کننده

 

در صورت استخدام بودن و یا بازنشسته بودن

حکم استخدامی (یا بازنشستگی) کارمندان رسمی

قرارداد شغلی کارمندان بخش خصوصی

نامه رسمی اشتغال به کار

نامه رسمی مرخصی در تاریخ سفر

سوابق بیمه

آخرین فیش حقوق

و سایر مدارک ثابت کننده

یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا داشتن درآمد و تمکن مالی مناسب است. متقاضی ویزای توریستی کانادا باید به اندازه کافی پول داشته باشد تا بتواند هزینه های سفر  هایی که انجام می دهد را تامین کند مگر آن که ویزای توریستی براساس دعوت نامه ای از طرف یکی از اعضای خانواده یا اقوام نزدیک صادر شده باشد و هزینه سفر و اقامت در کانادا از طریق ایشان تامین شود.

به طور کلی افراد بهتر است درآمد و دارایی های خود را به صورت شفاف و کامل برای اخذ ویزای توریستی کانادا ارائه نمایند. این درآمد و دارایی ها خود نوعی ارتباط به کشور است تا ثابت کند متقاضی پس از اتمام سفر به کشور خود بازخواهد گشت. مدارکی که درآمد و تمکن مالی متقاضی را ثابت می کند شامل موارد زیر است:

 

نامه گردش حساب ثابت کننده درآمد متقاضی در ماه های اخیر

اجاره نامه رسمی از املاکی که به مستاجر داده شده است

حساب سپرده بانکی ریالی یا ارزی

سهام موجود در پورتفوی متقاضی

اسناد رسمی اموال غیرمنقول (املاک مسکونی، تجاری و زراعی)

اسناد رسمی اموال منقول (ماشین، تجهیزات و ...)

بیمه عمر

اسناد رسمی اموال معنوی مانند برند تجاری و ...

متقاضی اخذ ویزای توریستی کانادا به یک برنامه سفر نیاز دارد. در برنامه سفر موارد زیر بیان می شود:

 تاریخ شروع سفر

 تاریخ پایان سفر

اماکن و مناطقی که قصد بازدید از آن ها وجود دارد

 مکان های اقامت در طول سفر

شرکت در رویدادهایی که در طول سفر وجود دارد

و  هر آن چه که طبق برنامه ریزی قرار است در طول سفر برای متقاضی رخ دهد.

اسنادی از قبیل رزرو هتل و هواپیما در تاریخ هایی که در برنامه سفر قید شده است اثبات کننده برنامه سفر متقاضی در کانادا می باشد.

 

متقاضی همچنین می بایست از یک شرکت معتبر بیمه مسافرتی برای پوشش هزینه های درمانی در طول سفر در کانادا را اخذ کرده و ارائه نماید. بیمه مسافرتی یکی از مدارک الزامی برای اخذ ویزای توریستی کانادا است.

در حال حاضر این سرویس فاقد فرم ارزیابی است.

سایر خدمات فیدس مرتبط با کشور کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی فدرال ویژه هنرمندان و فعالان فرهنگی

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی فدرال ویژه ورزشکاران و مربیان و داوران

ویزای تحصیلی کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک

تست مراحل پنل کاربری

تست مراحل پنل کاربری 2

مطالب مرتبط در فیدس مگ

از سیر تا پیاز ترجمه مدارک

هدف از سفر یا POT) Purpose of Travel) چیست؟

تای (Tie) در ویزای توریستی چیست؟

با ویزای توریستی کانادا چه کارهایی میتوان در کانادا انجام داد؟