desktop
+98-51-31772

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی (Bachelor) از دانشگاه‌های آلمان یکی از روش‌های آسان برای مهاجرت به آلمان و تحصیل تقریباً رایگان در بهترین دانشگاه‌های جهان و سپس اخذ اقامت و کسب تابعیت این کشور است. اکثر رشته‌های دانشگاهی در مقطع کارشناسی در آلمان به زبان آلمانی است اما دانشگاه‌هایی هم هستند که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را فراهم کرده‌اند. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته‌های مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی و علوم پزشکی می‌توانند با ثبت‌نام در دانشگاه‌های آلمان و تحصیل در یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی و با کم ترین هزینه فرصت تحصیل و زندگی در آلمان را تجربه کنند.

 

توضیحات بیشتر را در زیر مطالعه کنید و درصورت تمایل فرم اختصاصی ارزیابی این برنامه را در انتها پرکنید.

بهترین سن برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان 18 الی 24 سال است. با این فرض که هیچ وقفه زمانی (گپ) وجود نداشته باشد و متقاضی دائما در حال تحصیل بوده باشد و برای کارشناسی مجدد بخواهد اقدام کند نهایتا تا 27 سال می تواند از این روش اقدام کند.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان، معدل دیپلم نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. هرچقدر معدل متقاضی بهتر باشد شانس ثبت نام و اخذ پذیرش از دانشگاه های با رتبه علمی بالاتر برای او بیشتر خواهد بود. برای ورود به دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی متقاضی می بایست حداقل معدل 15 معادل GPA: 3.0/4.0 را در مقطع تحصیلی گذشته داشته باشد.

مدرک زبان از مدارک الزامی برای ثبت نام و پذیرش دانشگاه است. اکثر رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی در آلمان به زبان آلمانی می باشد اما دانشگاه هایی هم هستند که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را فراهم کرده اند. متقاضی اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی را دارد، باید مدرک B2 یا C1 آلمانی و یا معادل آن را داشته باشد و به دانشگاه ارائه دهد. اما چنانچه ایشان قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید حداقل مدرک IELTS = 6 آکادمیک یا معادل آن را برای ارائه به دانشگاه آماده داشته باشند.

با بررسی مراحل برنامه اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی در کشور آلمان، مدت زمان مورد نیاز برای انجام این برنامه حدود 6 ماه است که شامل جمع آوری و بررسی و ترجمه مدارک، پرکردن فرم های ثبت نام، ارسال مدارک و نهایتا دریافت نامه پذیرش (Admission) است.

 

مراحل این برنامه شامل موارد زیر است :

 

مرحله اول – جمع آوری و ترجمه مدارک

 

مرحله دوم – نگارش رزومه و انگیزه نامه

 

مرحله سوم – جستجو و یافتن دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته مورد نظر

 

مرحله چهارم – مکاتبه با دانشگاه و انجام امور اولیه ثبت نام

 

مرحله پنجم – دریافت پاسخ اولیه از دانشگاه

 3

مرحله ششم – ارسال مدارک

 

مرحله هفتم – دریافت نامه پذیرش نهایی

تنها هزینه قانونی برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور آلمان هزینه بررسی ثبت نام (Application Fee) است:

 

هزینه بررسی درخواست (Application Fee) برای ثبت نام در دانشگاه های کشور آلمان معمولا رایگان می باشد اما بعضی از دانشگاه‌ها در آلمان به ازای بررسی هر درخواست برای ثبت نام و دریافت هزینه های اداری ثبت نام در رشته مورد نظر، این هزینه را از متقاضی دریافت می‌کنند. این هزینه می‌تواند بین 350 - 100 یورو متغیر باشد. 

مزایای اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های آلمان شامل موارد زیر است:

 

ورود خیلی سریع به آلمان

 

تحصیل رایگان یا بسیار ارزان نسبت به سایر کشورها

 

تحصیل در آلمان به زبان آلمانی یا انگلیسی

 

اخذ ویزای کاری یا بلوکارت پس از اتمام تحصیل و فارغ التحصیلی.

 

حق کار محدود (هفته ای 20 ساعت) برای دانشجو در زمان تحصیل و کسب درآمد

 

امکان ثبت نام و اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی با حداقل مدرک دیپلم

در حال حاضر این سرویس فاقد فرم ارزیابی است.

سایر خدمات فیدس مرتبط با کشور آلمان

اخذ پذیرش دوره کارآموزی از کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع دکتری از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش موقعیت شغلی (کاریابی) از کشور آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت