desktop
+98-51-31772

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

یکی از روش‌های اخذ اقامت و زندگی و توسعه کسب‌وکار ایرانیان برای مهاجرت به آلمان به‌عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا ثبت شرکت و اخذ اقامت کاری و سپس اخذ اقامت دائم این کشور است. همکاری مشترک خدمات بین المللی فیدس در ایران و شرکت فیرما (Firma.de) به‌عنوان معتبرترین شرکت ثبت شرکت در آلمان، این امکان را برای ثبت شرکت و اخذ مجوزهای مربوطه در کشور آلمان و سپس اخذ اقامت کاری از کشور آلمان فراهم کرده است. با ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت کاری کشور آلمان متقاضی از مزایای زندگی و تجارت در آلمان و کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بهره‌مند خواهد بود.

 

توضیحات بیشتر را در زیر مطالعه کنید و در صورت تمایل فرم اختصاصی ارزیابی این برنامه را در انتها پرکنید.

برای ثبت یک شرکت در آلمان محدودیتی برای هیئت مؤسس (سهامداران) وجود ندارد و بنا به اقتضا و نیاز فعالیت شرکت ترکیب سهامداران می‌تواند متعدد باشد.

برای ثبت شرکت در آلمان متقاضی (متقاضیان) می‌بایست دارای سابقه مدیریت کسب‌وکار در ایران یا سایر کشورها باشد.

 

سابقه فعالیت متقاضی می‌بایست در راستای موضوع شرکتی که می‌خواهد در آلمان به ثبت برساند باشد.

 

این سابقه کار می‌تواند برای شرکتی باشد که متقاضی مالک آن شرکت بوده و یا می‌تواند برای شرکتی باشد که متقاضی در آن شرکت مالک نبوده و فقط در آن شرکت مدیر بوده است.

 

هیئت مؤسس ثبت شرکت در آلمان می‌توانند سابقه‌های کاری مکمل یکدیگر داشته باشند، به‌عنوان‌مثال یک نفر به‌عنوان مدیر مالی، یک نفر به‌عنوان مدیر بازرگانی و ... و در این صورت نیازی نیست که همه اعضای مؤسس سابقه کار مرتبط با موضوع شرکت درخواستی در آلمان داشته باشند.

برای ثبت شرکت در آلمان و یا هر کشور دیگر داشتن متقاضی (متقاضیان) می‌تواند شرکت خود را با هر موضوع فعالیت که قابلیت تجارت داشته باشد در آلمان ثبت کند لیکن دولت آلمان بیشتر تمایل دارد درخواست متقاضیانی را قبول کند که در حوزه‌های مهندسی، تجهیزات پزشکی و انفورماتیک (IT) قصد ثبت شرکت و فعالیت تجاری در آلمان را دارند.

برای ثبت شرکت در آلمان، متقاضی می‌بایست ۱۰۰ هزار یورو به‌عنوان دارایی در کشور خود داشته باشد. این میزان دارایی ارتباطی به تعداد اعضای مؤسس ندارد و هرچقدر تعداد مؤسسین بیشتر باشد بین آن‌ها تقسیم می‌شود. درصورتی‌که موضوع شرکت خارج از حوزه‌های مهندسی، تجهیزات پزشکی و انفورماتیک (IT) باشد، میزان دارایی می‌بایست ۲۰۰ هزار یورو باشد.

اثبات تمکن مالی موردنیاز برای ثبت شرکت در آلمان از طریق سپرده بانکی در ایران امکان‌پذیر است.

برای ثبت شرکت در آلمان می‌بایست حداقل ۲۵ هزار یورو به‌عنوان سرمایه اولیه و ثبتی در حساب شرکت واریز شود و به‌عنوان اعتبار شرکت در حساب بانکی متعلق به شرکت اندوخته گردد و مخارج شرکت شامل اجاره‌بها، تجهیزات، حقوق و ... از محل این بودجه می‌تواند تأمین شود. درصورتی‌که موضوع شرکت خارج از حوزه‌های مهندسی، تجهیزات پزشکی و انفورماتیک (IT) باشد، میزان سرمایه ثبتی شرکت می‌بایست حداقل ۵۰ هزار یورو باشد.

پس از ثبت شرکت در آلمان، متقاضی (متقاضیان) می‌بایست در سفارت آلمان در تهران یا هر کشور دیگری که اقامت دارد درخواست ویزای خوداشتغالی آلمان کرده و در زمان مصاحبه به سؤالات آفیسر راجع به سابقه فعالیت تجاری گذشته و برنامه‌های تجاری خود در آینده در آلمان پاسخ دهد.

 

قابل‌ذکر است که متقاضی می‌بایست توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی یا آلمانی را برای مصاحبه داشته باشد و باوجوداینکه مدرک زبان برای این برنامه الزامی نیست، عدم توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی یا آلمانی باعث رد شدن درخواست اقامت متقاضی می‌شود.

در حال حاضر اشخاصی که از طریق برنامه ثبت شرکت در آلمان اقامت این کشور را اخذ می‌کنند  ویزای خوداشتغالی (Self employed) دریافت می‌کنند و در کنار این ویزا، اجازه کار (Work permit) نیز صادر می‌شود؛ یعنی شخص متقاضی هم می‌تواند برای شرکت خودکار کند و هم می‌تواند برای یک شرکت دیگر کار کند.

 

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این برنامه صدور ویزای سه‌ساله در ابتدا است و این اقامت ۳ ساله شرط حضور حداقل ۶ ماه در هرسال را دارا است. این اقامت در آلمان تنها نوع اقامتی است که در پایان سه سال اقامت موقت اولیه، اقامت دائم اعطا می‌شود.

 

همچنین متقاضی پس از گذشت 5 سال اقامت دائم می‌تواند برای اخذ شهروندی آلمان (پاسپورت آلمان) درخواست نماید.

مدت انجام برنامه مهاجرتی ثبت شرکت آلمان از ابتدا تا انتها حدود ۱۲ ماه است.

مراحل این برنامه شامل موارد زیر است:

 

مرحله اول – ارزیابی اولیه توسط شرکت فیرما در آلمان

 

مرحله دوم – انتخاب نام شرکت

 

مرحله سوم – تنظیم اساسنامه

 

مرحله چهارم – تنظیم بیزینس پلن

 

مرحله پنجم – افتتاح حساب بانکی و واریز سرمایه ثبتی اولیه به‌حساب بانکی شرکت

 

مرحله ششم – اخذ تأییدیه‌های لازم از نهادهای دولتی آلمان

 

مرحله هفتم – انجام مصاحبه در سفارت و اخذ ویزا

 

مرحله هشتم – ورود به آلمان و شروع فعالیت

تنها هزینه قانونی برای اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت هزینه بررسی پرونده (Application Fee) مربوط به سفارت است که ۷۵ یورو برای هر نفر از مؤسسین است.

برنامه ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت آلمان دارای مزایای زیر است:

 

ثبت شرکت و اخذ ویزای کاری آلمان از طریق همکاری مشترک خدمات بین‌المللی فیدس در ایران و شرکت فیرما در آلمان انجام می‌شود که بدون هیچ‌گونه واسطه‌ای مستقیماً زیر نظر متخصصین مجرب امور اداری و قانونی (ازجمله نگارش تنظیم اساسنامه، نگارش بیزینس پلن و ...) صورت می‌گیرد.

 

به متقاضی از بدو ورود اقامت کاری ۳ ساله آلمان اعطا می‌شود تا از امتیازات آن به‌عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بهره‌مند شوند.

در این برنامه مهاجرتی پس از طی ۳ سال اقامت موقت به متقاضی اقامت دائم آلمان اعطا می‌شود.

 

متقاضی می‌تواند به کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا سفر کند.

 

برای اقدام در این برنامه مهاجرتی نیازی به مدرک تحصیلی وجود ندارد.

 

برای اقدام در این برنامه مهاجرتی نیازی به مدرک زبان وجود ندارد.

 

برای اقدام در این برنامه مهاجرتی محدودیت سنی وجود ندارد.

 

برای اقدام در این برنامه مهاجرتی تعهدی به سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

 

در این برنامه مهاجرتی تعهدی به کارآفرینی وجود ندارد.

 

متقاضی می‌تواند صاحب شرکت و حساب بانکی در آلمان شود.

 

درصورتی‌که مؤسسین شرکت بیشتر از یک نفر باشد، الزامی برای حضور تک‌تک اعضای مؤسس برای حضور در آلمان وجود ندارد.

 

خانواده اعضای مؤسس شرکت می‌توانند پس از مدتی که سفارت تعیین کرده است، به‌عنوان پیوست خانواده اقامت آلمان را درخواست کنند.

 

برای اقدام در این برنامه مهاجرتی محدودیتی برای سکونت در شهر و استان مشخصی وجود ندارد و متقاضی می‌تواند در کلیه شهرها و استان‌های آلمان سکونت داشته باشد.

در حال حاضر این سرویس فاقد فرم ارزیابی است.

سایر خدمات فیدس در دسته بندی مهاجرت کارآفرینان و مدیران

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک

سایر خدمات فیدس مرتبط با کشور آلمان

اخذ پذیرش دوره کارآموزی از کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع دکتری از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش موقعیت شغلی (کاریابی) از کشور آلمان