desktop
+98-51-31772

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد (Master) از دانشگاه‌های آلمان یکی از روش‌های آسان برای مهاجرت به آلمان و تحصیل تقریباً رایگان در بهترین دانشگاه‌های جهان و سپس اخذ اقامت و کسب تابعیت این کشور است. اکثر رشته‌های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به زبان آلمانی است اما دانشگاه‌هایی هم هستند که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را فراهم کرده‌اند. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی و علوم پزشکی می‌توانند با ثبت‌نام در دانشگاه‌های آلمان و تحصیل دریکی از کشورهای پیشرفته اروپایی و باکم نرین هزینه فرصت تحصیل وزندگی در آلمان را تجربه کنند.

 

توضیحات بیشتر را در زیر مطالعه کنید و درصورت تمایل فرم اختصاصی ارزیابی این برنامه را در انتها پرکنید.

بهترین سن برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان 25 الی 30 سال است. با این فرض که هیچ وقفه زمانی (گپ) وجود نداشته باشد و متقاضی دائما در حال تحصیل بوده باشد و برای کارشناسی ارشد مجدد بخواهد اقدام کند نهایتا تا 35 سال می تواند از این روش اقدام کند.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد، معدل مقطع کارشناسی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. هرچقدر معدل متقاضی بهتر باشد شانس ثبت نام و اخذ پذیرش از دانشگاه های با رتبه علمی بالاتر برای او بیشتر خواهد بود. برای ورود به دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد متقاضی می بایست حداقل معدل 15 در مقطع تحصیلی گذشته را داشته باشد.

مدرک زبان از مدارک الزامی برای ثبت نام و پذیرش دانشگاه است. اکثر رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به زبان آلمانی می باشد اما دانشگاه هایی هم هستند که به امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را فراهم کرده اند. متقاضی اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی را دارد، باید مدرک B2 یا C1 آلمانی و یا معادل آن را داشته باشد و به دانشگاه ارائه دهد. اما چنانچه ایشان قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید حداقل مدرک IELTS 6 آکادمیک یا معادل آن را را برای ارائه به دانشگاه آماده داشته باشند.

با بررسی مراحل برنامه اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی ارشد در کشور آلمان، مدت زمان مورد نیاز برای انجام این برنامه حدود 6 ماه است که شامل جمع آوری و بررسی و ترجمه مدارک، پرکردن فرم های ثبت نام، ارسال مدارک و نهایتا دریافت نامه پذیرش (Admission) است.

 

مراحل این برنامه شامل موارد زیر است :

 

مرحله اول – جمع آوری و ترجمه مدارک

 

مرحله دوم – اخذ توصیه نامه از اساتید

 

مرحله سوم – نگارش رزومه و انگیزه نامه

 

مرحله چهارم – جستجو و یافتن دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته مورد نظر

 

مرحله پنجم – مکاتبه با دانشگاه و انجام امور اولیه ثبت نام

 

مرحله ششم – دریافت پاسخ اولیه از دانشگاه

 

مرحله هفتم – ارسال مدارک

 

مرحله هشتم – دریافت نامه پذیرش قطعی

تنها هزینه قانونی برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان هزینه بررسی ثبت نام (Application Fee) است:

 

هزینه بررسی درخواست (Application Fee) برای ثبت نام در دانشگاه های کشور آلمان معمولا رایگان می باشد اما بعضی از دانشگاه‌ها در آلمان به ازای بررسی هر درخواست برای ثبت نام در رشته مورد نظر، این هزینه را از متقاضی دریافت می‌کنند. این هزینه می‌تواند تا 75 یورو باشد.

مزایای اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های آلمان شامل موارد زیر است:

 

ورود خیلی سریع به آلمان

 

تحصیل رایگان یا بسیار ارزان نسبت به سایر کشورها

 

تحصیل در آلمان به زبان آلمانی یا انگلیسی

 

اخذ ویزای کاری یا بلوکارت پس از اتمام تحصیل و فارغ التحصیلی.

 

حق کار محدود (هفته ای 20 ساعت) برای دانشجو در زمان تحصیل و کسب درآمد

در حال حاضر این سرویس فاقد فرم ارزیابی است.
مشاهده همه مدیاها

محصولات مورد نیاز این برنامه

ما در فیدس کلیه اقداماتی که برای هر برنامه مهاجرتی موردنیاز است را به صورت جداگانه انجام می دهیم. با دریافت این محصولات شما میتوانید بدون نیاز به وکیل برای برنامه های مهاجرتی اقدام کنید. اقدامات تخصصی مانند نگارش رزومه، نگارش بیوگرافی، نگارش انگیزه نامه، نگارش بیزینس پلن، ارزیابی دارایی ها، پکیجینگ مدارک مهاجرتی، پرکردن فرم های سفارت، ترجمه مدارک، طراحی پورتفولیو و طراحی وب سایت از جمله این محصولات است. محصولاتی که برای این برنامه مهاجرتی توسط خدمات بین المللی فیدس ارائه می شود شامل موارد زیر است:

نگارش انگیزه نامه یا SOP

نگارش رزومه یا CV

سایر خدمات فیدس در دسته بندی اعزام دانشجو

ویزای تحصیلی کانادا

سایر خدمات فیدس مرتبط با کشور آلمان

اخذ پذیرش دوره کارآموزی از کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع دکتری از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش موقعیت شغلی (کاریابی) از کشور آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت