desktop
+98-51-31772

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد (Master) از دانشگاه‌های آلمان یکی از روش‌های آسان برای مهاجرت به آلمان و تحصیل تقریباً رایگان در بهترین دانشگاه‌های جهان و سپس اخذ اقامت و کسب تابعیت این کشور است. اکثر رشته‌های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به زبان آلمانی است اما دانشگاه‌هایی هم هستند که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را فراهم کرده‌اند. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی و علوم پزشکی می‌توانند با ثبت‌نام در دانشگاه‌های آلمان و تحصیل دریکی از کشورهای پیشرفته اروپایی و باکم ترین هزینه فرصت تحصیل وزندگی در آلمان را تجربه کنند.

 

توضیحات بیشتر را در زیر مطالعه کنید و درصورت تمایل فرم اختصاصی ارزیابی این برنامه را در انتها پرکنید.

بهترین سن برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان 25 الی 30 سال است. با این فرض که هیچ وقفه زمانی (گپ) وجود نداشته باشد و متقاضی دائما در حال تحصیل بوده باشد و برای کارشناسی ارشد مجدد بخواهد اقدام کند، نهایتا تا 35 سال می تواند از این روش اقدام کند.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد، معدل مقطع کارشناسی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. هرچقدر معدل متقاضی بهتر باشد شانس ثبت نام و اخذ پذیرش از دانشگاه های با رتبه علمی بالاتر برای او بیشتر خواهد بود. برای ورود به دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد متقاضی می بایست حداقل معدل 15 معادل با GPA: 3.0/4.0 را در مقطع تحصیلی گذشته داشته باشد.

مدرک زبان از مدارک الزامی برای ثبت نام و پذیرش دانشگاه است. اکثر رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به زبان آلمانی می باشد اما دانشگاه هایی هم هستند که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را فراهم کرده اند. متقاضی اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی را دارد، باید مدرک B2 یا C1 آلمانی و یا معادل آن را داشته باشد و به دانشگاه ارائه دهد. اما چنانچه ایشان قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید آمادگی ارائه حداقل مدرک IELTS 6 آکادمیک یا معادل آن را به دانشگاه داشته باشد.

با بررسی مراحل برنامه اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی ارشد در کشور آلمان، مدت زمان مورد نیاز برای انجام این برنامه حدود 6 ماه است که شامل جمع آوری و بررسی و ترجمه مدارک، پرکردن فرم های ثبت نام، ارسال مدارک و نهایتا دریافت نامه پذیرش (Admission) است.

 

مراحل این برنامه شامل موارد زیر است :

 

مرحله اول – جمع آوری و ترجمه مدارک

 

مرحله دوم – اخذ توصیه نامه از اساتید

 

مرحله سوم – نگارش رزومه و انگیزه نامه

 

مرحله چهارم – جستجو و یافتن دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته مورد نظر

 

مرحله پنجم – مکاتبه با دانشگاه و انجام امور اولیه ثبت نام

 

مرحله ششم – دریافت پاسخ اولیه از دانشگاه

 

مرحله هفتم – ارسال مدارک

 

مرحله هشتم – دریافت نامه پذیرش نهایی

تنها هزینه قانونی برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان هزینه بررسی ثبت نام (Application Fee) است:

 

هزینه بررسی درخواست (Application Fee) برای ثبت نام در دانشگاه های کشور آلمان معمولا رایگان می باشد اما بعضی از دانشگاه‌ها در آلمان به ازای بررسی هر درخواست برای ثبت نام و دریافت هزینه های اداری ثبت نام در رشته مورد نظر، این هزینه را از متقاضی دریافت می‌کنند. این هزینه می‌تواند بین 350 - 100 یورو متغیر باشد.

مزایای اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های آلمان شامل موارد زیر است:

 

ورود خیلی سریع به آلمان

 

تحصیل رایگان یا بسیار ارزان نسبت به سایر کشورها

 

تحصیل در آلمان به زبان آلمانی یا انگلیسی

 

اخذ ویزای کاری یا بلوکارت پس از اتمام تحصیل و فارغ التحصیلی.

 

حق کار محدود (هفته ای 20 ساعت) برای دانشجو در زمان تحصیل و کسب درآمد

در حال حاضر این سرویس فاقد فرم ارزیابی است.

سایر خدمات فیدس مرتبط با کشور آلمان

اخذ پذیرش دوره کارآموزی از کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع دکتری از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش موقعیت شغلی (کاریابی) از کشور آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت