desktop
+98-51-31772

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک (NB PNP Entrepreneur Immigration) است. این‌یک برنامه مهاجرتی امتیاز محور است و متقاضی ابتدا ثبت‌نام کرده و سپس تعیین امتیاز می‌شود و درصورتی‌که امتیاز مناسب را نسبت به سایر متقاضیان کسب کند می‌تواند نسبت به ارسال مدارک و دریافت ویزا اقدام کند. در این برنامه مهاجرتی در صورت قبولی از ابتدای ورود به متقاضی و همسر و فرزندان زیر 22 سال ایشان اقامت دائم کانادا داده می‌شود. این‌یک برنامه مهاجرتی استانی و  متعلق به استان نیوبرانزویک در کانادا است.

 

 توضیحات بیشتر را در زیر مطالعه کنید و درصورت تمایل فرم اختصاصی ارزیابی این برنامه را در انتها پرکنید.

برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک دارای یک سیستم امتیاز بندی از 100  امتیاز می باشد که متقاضی می بایست حداقل 65 امتیاز کسب نماید. این امتیازات شامل موارد زیر است:

 

10 امتیاز مربوط به سن

 

25 امتیاز مربوط به مدرک زبان

 

25 امتیاز مربوط میزان تحصیلات

 

20 امتیاز مربوط به سابقه مدیریت

 

15 امتیاز مربوط به مفهوم کسب وکار

 

5 امتیاز مربوط به تطبیق پذیری

در این برنامه مهاجرتی متقاضیان بین سنین 22 تا 55 سال دارای امتیاز هستند و حداکثر 10 امتیاز برای این قسمت اختصاص داده شده است.

 

5 امتیاز برای سن 22 سال تا 34 سال

 

10 امتیاز برای سن 35 تا 50 سال

 

5 امتیاز برای سن 51 تا 55 سال

 

اشخاصی که زیر 22 سال و بالای 55 سال هستند از این قسمت امتیازی کسب نمی کنند.

در این برنامه مهاجرتی داشتن مدرک زبان الزامی است و 25 امتیاز به این قسمت اختصاص داده شده است که برای 2 زبان انگلیسی و فرانسوی پیش بینی شده است .

زبان اول 20 امتیاز و زبان دوم 5 امتیاز خواهد داشت. انتخاب اینکه کدام زبان اول و کدام زبان دوم باشد به درخواست متقاضی است.

 

هر مدرک زبان دارای 4 مهارت شنیداری، نوشتاری، خواندن و صحبت کردن است.

 

برای زبان اول (انگلیسی) اگر متقاضی نمره 5 را برای آزمون آیلتس جنرال کسب کند جمعا 20 نمره کامل را کسب خواهد کرد. برای زبان دوم (فرانسوی) هم حداکثر امتیاز 5 داده خواهد شد.

 

اگر متقاضی مدرک هر دو زبان را اخذ کند 25 امتیاز از این قسمت را کسب خواهد کرد.

در این برنامه مهاجرتی متقاضیان باید حتما حداقل مدرک تحصیلی دیپلم به همراه یک دوره 2 ساله پس از دیپلم (مانند مقطع کاردانی یا دوره های آموزشی دوساله) داشته باشند و درصورتی که مدرک تحصیلی بالاتر داشته باشند امتیاز بیشتری کسب می کنند. برای این قسمت حداکثر 25 امتیاز در نظر گرفته شده است.

 

15 امتیاز برای مدرک کاردانی (2 سال پس از دیپلم)

 

20 امتیاز برای مدرک کارشناسی

 

25 امتیاز برای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری

 

مدرک تحصیلی حتما باید به مراجع رسمی در کانادا جهت ارزیابی و تایید ارسال شود و مدرک ECA اخذ شود.

در این برنامه مهاجرتی متقاضی باید سابقه مدیریت یک کسب و کار در کشور خود را داشته باشد. منظور از مدیریت ، مدیریت روز به روز یک کسب و کار ثبت شده و رسمی و سود ده در 5 سال اخیر است که تصمیم گیری های کلان و اصلی در آن کسب و کار توسط متقاضی گرفته شده باشد. اشخاصی که فقط سهامدار یک کسب و کار هستند از این شرط برخودار نیستند. حداکثر امتیازی که به این قسمت اختصاص داده شده است برای مدیر مالک 20 امتیاز و برای مدیر ارشد 12 امتیاز است.

 مدت این سابقه مدیریت کسب و کار باید یکی از اشکال زیر باشد:

 

 به عنوان مدیر مالک: در صورتی که متقاضی مدیر یک کسب و کاری باشد که حداقل 33 درصد سهام آن را نیز دارا باشد و مسئولیت حداقل 2 کارمند تمام وقت را داشته باشد. مدیر مالک اگر در 10 سال اخیر، 10 سال سابقه مدیریت داشته باشد 20 امتیاز ، 6 تا 9 سال 18 امتیاز، 3 سال در 5 سال گذشته 15 امتیاز

 

یا

 

مدیر ارشد: درصورتی که متقاضی به عنوان مدیر ارشد برای یک کسب وکار، کار کرده باشد و مسئولیت حداقل 2 کارمند تمام وقت را داشته باشد. مدیر ارشد اگر در 10 سال اخیر، 10 سال سابقه مدیریت داشته باشد 12 امتیاز ، 6 تا 9 سال 10 امتیاز، 5 سال در 5 سال اخیر 9 امتیاز

 

لازم نیست موضوع شغلی متقاضی در گذشته با کسب و کار آتی ایشان در استان نیوبرانزویک یکی باشد اما اگر یکی باشد دارای امتیاز بیشتر است.

 

مدیر شخصی است که فعالیت های زیر را انجام می دهد و یا بر آن نظارت دارد:

مدیریت کسب و کار، یا سازمان، یا دپارتمان یا سایر زیر مجموعه های کسب و کار

نظارت بر دیگر مدیران و سرپرست ها و سایر پرسنل

اختیار داشتن نسبت به استخدام و یا اخراج و یا تشویق و یا تنبیه و یا ارتقای شغلی دادن پرسنل

نظارت و مدیریت بر امور جاری و روزانه کسب و کار

در این برنامه مهاجرتی امتیازی تحت عنوان مفهوم کسب و کار پیش بینی شده است که حداکثر 15 امتیاز به این قسمت اختصاص داده شده است. منظور از مفهوم کسب و کار ، موارد و عناصری است که در جهت راه اندازی، ماندگاری و سود رسانی به استان نیوبرانزویک تعیین شده است.

 

عناوینی که تحت عنوان مفهوم کسب و کار وجود دارد شامل موارد زیر است:

 

درصورتی که موضوع کسب و کار متقاضی در گذشته با کسب و کاری که می خواهد در استان نیوبرانزویک راه اندازی کند یکی باشد.

 

راه اندازی کسب و کار در یکی از بخش های کلیدی اقتصادی استان نیوبرانزویک باشد.

 

راه اندازی کسب و کار خارج از شهرهای اصلی استان نیوبرانزویک (Fredericton، Saint John، Moncton) باشد.

 

متقاضی کسب و کار جدید و خاصی را در اقتصاد استان نیوبرانزویک راه اندازی کند.

 

میزان سرمایه گذاری در کسب و کار هر چقدر بیش تر باشد امتیاز مازاد دارد.

 

و ....

در این برنامه مهاجرتی امتیازی تحت عنوان تطبیق پذیری پیش بینی شده است که در سایر برنامه های مهاجرتی کانادا نیز دیده می شود. به طور کلی تطبیق پذیری یعنی متقاضی و خانواده ایشان توانایی مستقر شدن و منطبق شدن با زندگی کانادایی را خواهند داشت و می توانند خود را با جامعه کانادایی وفق دهند. برای این قسمت حداکثر 5 امتیاز در نظر گرفته شده است که شامل موارد زیر می باشد:

 

سابقه تحصیل متقاضی یا همسر ایشان در کانادا

 

سابقه کار متقاضی یا همسر ایشان در کانادا

 

داشتن مدرک زبان متقاضی یا همر ایشان (امتیاز مازاد)

متقاضی بايد حداقل 600 هزار دلار کانادا سرمايه در کشور خود داشته باشد. نصف این دارایی یعنی 300 هزار دلار کانادا باید به قابلیت نقد شوندگی فوری (مانند وجه نقد، سپرده بانکی ریالی یا ارزی، ارز، طلا، سهام، و ...)  باشد و نصف دیگر آن می تواند شامل اموال غیرمنقول یا اموالی که فروش آن ها نیاز به زمان بیشتری دارد باشد.

 

ارزیابی و قیمت گذاری دارایی ها توسط کارشناسان رسمی و دارای صلاحیت انجام می شود که طی 2 مرحله صورت می گیرد. مرحله اول توسط کارشناسان مورد تایید در ایران و مرحله دوم توسط کارشناسان مورد تایید در استان نیوبرانزویک انجام می شود.

 

نحوه به دست آوردن این دارایی باید قانونی و شفاف و قابل اثبات باشد. اموال و دارایی های همسر و فرزندان نیز جزء اموال متقاضی محسوب می شود. قابل ذکر است که نقل و انتقالات 6ماه قبل از اقدام در این برنامه مهاجرتی قابل پذیرش نمی باشد.

 

درگزارش های مالی از طرف بانک یا گزارش های ارزیابی کارشناسان از دارایی ها ، دلار کانادا بر مبنای نرخ بانک مرکزی ایران محاسبه می شود و با نرخ آزاد محاسبه نمی شود.

برای اقدام در برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک متقاضی باید یکی از ارتباط های زیر را با استان داشته باشد:

 

1) متقاضی در 2 سال گذشته یک سفر اکتشافی و بازدید حداقل 5 روزه از استان نیوبرانزویک داشته باشد.

 

2) متقاضی در 2 سال گذشته در یکی از "سمینارهای مهاجرتی استان نیوبرانزویک که در خارج از کانادا برگزار می شود شرکت کرده باشد.

 

3) متقاضی یا همسر ایشان سابقه حداقل دو سال تحصیل تمام وقت در استان را داشته باشند.

 

4) متقاضی یا همسر ایشان سابقه حداقل یک سال کار تمام وقت در استان داشته باشند.

 

5) متقاضی یا همسر ایشان دارای خانواده که دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا باشند و ساکن استان نیوبرانزویک هستند را داشته باشد. منظور از اعضای خانواده شامل والدین، فرزند، پدربزرگ، مادربزرگ، عمو، عمه، دایی، خاله، فرزندخواهر یا برادر می باشد.

 

در برنامه مهاجرتی کارآفرینی استان نیوبرانزویک ، متقاضی پس از اخذ تاییدیه استان (Nomination Certificate) و قبل از شروع فرآیند صدور اقامت دائم کانادا (PR) می بایست مبلغ 100 هزار دلار کانادا به عنوان ودیعه به حساب استان نیوبرانزویک پرداخت کند تا کارت اقامت دائم متقاضی و خانواده ایشان صادر شود.

پس از دریافت کارت اقامت دائم و ورود به استان نیوبرانزویک ، در صورتی که متقاضی کسب و کار متعهد شده را راه اندازی کند این ودیعه یک سال پس از شروع راه اندازی کسب و کار به ایشان مسترد می شود و چنانچه کسب و کار متعهد شده را راه اندازی نکند این مبلغ به ایشان مسترد نخواهد شد.

پس از قبولی درخواست متقاضی در اداره مهاجرت استان نیوبرانزویک و صدور اقامت دائم کانادا وقت آن است که متقاضی به تعهدات خود مطابق طرح توجیهی (Business Plan) تاییدشده عمل کند:

 

اولین تعهد متقاضی برای راه اندازی کسب و کار خود در استان نیوبرانزویک سرمایه گذاری است. منظور از سرمایه گذاری هزینه هایی است که برای راه اندازی یک کسب و کار مورد نیاز است. میزان این سرمایه گذاری حداقل 250 هزار دلار کانادا است که می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

1 -محل کسب وکار ( حداکثر 25% مبلغ سرمایه گذاری )

 

2- تجهیزات ( شامل مواردی که بصورت روزانه مورد استفاده قرار میگیرد و یا تجهیزاتی که برای تولید و راه اندازی مورد نیاز است )

 

3- موجودی اولیه ( حداکثر 50% مبلغ سرمایه گذاری )

 

4- سرمایه گذاری های غیرمحسوس مانند مالکیت اموال فکری ( حداکثر 10% مبلغ سرمایه گذاری )

 

5- خدمات حرفه ای از شرکت های آمریکای شمالی شامل بازاریابی ، تبلیغات و ... ( حداکثر 4% مبلغ سرمایه گذاری )

 

6- وسایل حمل و نقل ( حداکثر 5% مبلغ سرمایه گذاری )

 

دومین تعهد متقاضی برای راه اندازی کسب و کار خود در استان نیوبرانزویک کارآفرینی است. متقاضی می بایست حداقل 2 نفر شهروند یا دارای اقامت دائم کانادا را به صورت تمام وقت (FTE) حداقل برای مدت 1 سال استخدام کند.

کسب و کار مورد نظر متقاضی می تواند در زمینه های مختلف تولیدی، صنعتی، خدماتی، کشاورزی و غیره باشد.

 

کسب و کار مورد نظر متقاضی می تواند در هر شهر و ناحیه ای از استان نیوبرانزویک باشد.

 

متقاضی باید مالک 100 درصد کسب و کار خود در کانادا باشد. همچنین می تواند شریک کانادایی هم داشته باشد. اگر شریک کانادایی داشته باشد میزان سهم و مالکیت متقاضی از کسب و کار نباید از 33 درصد کمتر باشد.

 

متقاضی می بایست محل سکونت خود در محل کسب و کار خود در استان نیوبرانزویک قرار دهد اما خانواده ایشان می توانند در هر شهر و استانی از کانادا تحصیل، کار و زندگی کنند.

 

متقاضی نمی تواند در صورتی که در یکی دیگر از استان های کانادا کسب و کار دارد در این برنامه مهاجرتی اقدام کند.

 

کسب و کار مورد نظر متقاضی نمی تواند در زمینه های شغلی زیر باشد:

اقامتگاه های موقت ، کسب و کارهای سکه ای ، کسب و کارهای مشاوره ای ، مراکز آموزش آنلاین زبان ، تجارت الکرترونیک یا کسب و کارهای آنلاین ، تسهیل کنندگان اقامت موقت برای نو مهاجران ، بیزینس های مبتنی بر شخص ، شرکت های خرید دامنه ، مزارع کشاورزی تفریحی ، دلالی کسب و کارهای ورشکسته ، خدمات مالی ، کسب و کارهای خانگی ، مالکیت یا اجاره املاک ، هتل های با کمتر از 5 اتاق  و هزینه بازسازی کمتر از 100.000 دلار ، سازمان های یا کسب و کارهای غیرتجاری ، سرمایه گذاری در املاک ، شرکت هایی که خارج از صلاحیت قضایی استان باشند، بیزینس های فصلی ، سرمایه گذاری درخصوص حمایت از مهاجرین و پناهندگان، بیزینس های داروها و مواد غیرقانونی ، بیزینس های خدمات غیرقانونی

یکی از اسناد مهمی که متقاضی برای قبولی در برنامه مهاجرتی کارآفرینی استان نیوبرانزویک کانادا نیاز دارد طرح توجیهی (Business Plan) است. تمام اطلاعاتی که مبنای پرونده مهاجرتی متقاضی خواهند بود و براساس آن ها ایشان انتخاب خواهند شد و ویزای کاری دریافت خواهند کرد در بیزینس پلن کارآفرینی می بایست با دقت و جزئیات کامل نوشته شود.

 

اطلاعاتی که در بیزینس پلن مربوط به برنامه مهاجرتی کارآفرینی استان نیوبرانزویک نوشته می شود شامل موارد زیر است:

 

موضوع کسب وکار

میزان سرمایه گذاری

تعداد موقعیت های شغلی جهت استخدام

شهر و منطقه مورد نظر

اطلاعات کلی از بازار هدف در شهر مورد نظر

مکان دقیق راه اندازی کسب و کار

هزینه های پیش بینی شده

مفهوم و مدل کسب و کار

مزایای اقتصادی کسب و کار به استان

نحوه انتقال تجربه و مهارت به استان

تحلیل رقبا

نحوه ماندگاری در بازار

جدول های مالی پیش بینی هزینه و پیش بینی فروش در بازه های زمانی یک ، سه و پنج ساله

و سایر اطلاعات مهم و مرتبط دیگر

متقاضی در صورت درخواست اداره مهاجرت استان نیوبرانزویک می بایست برای انجام مصاحبه حضوری اقدام کند.

 

موضوع مصاحبه توصیف کسب و کار و نحوه راه اندازی آن و سوالاتی از این قبیل می باشد.

 

مصاحبه می تواند به زبان انگلیسی یا فرانسوی به دلخواه متقاضی برگزار شود.متقاضی نمی تواند از مترجم همزمان در مصاحبه استفاده کند.

 

زمان و مکان مصاحبه توسط اداره مهاجرت استان نیوبرانزویک تعیین می شود.

با بررسی مراحل برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویکمدت زمان مورد نیاز برای انجام این برنامه حدود 12 ماه است که شامل جمع آوری و بررسی و ترجمه مدارک، پرکردن فرم های ثبت نام، نگارش طرح توجیهی، ارسال مدارک ،مصاحبه و نهایتا دریافت ویزای کاری 2 ساله است.

 

مراحل این برنامه شامل موارد زیر است :

 

مرحله اول – تشکیل پرونده در استان و ثبت نام اولیهEOI

 

مرحله دوم – دریافت نامه تاییدیه ارسال مدارک ITA

 

مرحله سوم – ارزیابی و تایید دارایی ها در ایران و کانادا

 

مرحله چهارم – ارسال مدارک

 

مرحله پنجم – انجام مصاحبه

 

مرحله ششم – انعقاد تفاهم نامه با اداره مهاجرت استان نیوبرانزویک

 

مرحله هفتم – قبولی استان و پرداخت ودیعه 100 هزار دلار کانادا به استان

 

مرحله هشتم - دریافت نامه قبولی استان برای دولت فدرال

 

مرحله نهم – اقدام و دریافت اقامت دائم کانادا

 

مرحله دهم – ورود به کانادا

هزینه های قانونی برنامه مهاجرتی کارآفرینی استان نیوبرانزویک کانادا شامل موارد زیر است:

 

 

1) هزینه بررسی پرونده استانی (Application Fee):

پس از ثبت نام اولیه و قبولی اولیه و صدور نامه ITA ، متقاضی می بایست هزینه بررسی پرونده را پرداخت کند. هزینه بررسی پرونده یا اپلیکیشن فی هزینه ای است که بابت بررسی پرونده به اداره مهاجرت استان نیوبرانزویک می بایست پرداخت شود. این هزینه برای هر پرونده به طور کلی  2000 دلار کانادا است و شامل تمام اعضای خانواده می شود.

 

2) هزینه بررسی پرونده فدرال (Application Fee):

پس از دریافت تاییدیه استانی و صدور NC، متقاضی می بایست هزینه بررسی پرونده به دولت فدرال را برای صدور اقامت دائم پرداخت کند. این هزینه برای متقاضی اصلی مبلغ 1575 دلار کانادا ، برای همسر متقاضی 825 دلار کانادا، و به ازای هر فرزند 225 دلار کانادا می باشد. این هزینه باید هنگام ارسال مدارک (ثبت پرونده) پرداخت شود.

 

3) هزینه بایومتریک (Biometric Fee): تمام اشخاص بین 14 تا 79 سال که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند باید تست بایومتریک (انگشت نگاری و عکس از چشم) در یکی از ویزا اپلیکیشن سنترهای فعال کانادا (Canada VAC) در سایر کشورها مانند ترکیه انجام بدهند. هزینه بایومتریک برای هر شخص 85 دلار کانادا است که در صورت خانواده بودن حداکثر 170 دلار کانادا می باشد.

 

4) هزینه شهروندی (RPRF): این هزینه فقط شامل متقاضی اصلی و همسر ایشان می باشد که برای هر نفر مبلغ 500 دلار کانادا می باشد و در صورت قبولی پرونده و هنگام صدور کارت اقامت دائم پرداخت می شود.

مزایای برنامه مهاجرتی کارآفرینی استان نیوبرانزویک کانادا شامل موارد زیر است:

 

به متقاضی و خانواده ایشان از بدو ورود اقامت دائم کانادا اعطا می شود تا از امتیازات آن مانند بیمه درمانی رایگان ، حق تحصیل، حق کار، حق خرید خانه و افتتاح حساب بانکی، تحصیل رایگان فرزندان تا دانشگاه و سایر حقوقی که به دارندگان اقامت دائم کانادا اعطا می شود برخوردار باشند.

 

استان نیوبرانزویک تنها استان کانادا است که برنامه کارآفرینی آن از ابتدا منجر به اقامت دائم کانادا می شود و متقاضی می تواند از ودیعه پرداخت شده چشم پوشی کند و تعهدی در مقابل استان نداشته باشد.

 

با حداقل مدرک تحصیلی کاردانی امکان اقدام وجود دارد.

 

فرصت های سرمایه گذاری و کارآفرینی بسیار زیادی در استان وجود دارد.

در حال حاضر این سرویس فاقد فرم ارزیابی است.

محصولات مورد نیاز این برنامه

ما در فیدس کلیه اقداماتی که برای هر برنامه مهاجرتی موردنیاز است را به صورت جداگانه انجام می دهیم. با دریافت این محصولات شما میتوانید بدون نیاز به وکیل برای برنامه های مهاجرتی اقدام کنید. اقدامات تخصصی مانند نگارش رزومه، نگارش بیوگرافی، نگارش انگیزه نامه، نگارش بیزینس پلن، ارزیابی دارایی ها، پکیجینگ مدارک مهاجرتی، پرکردن فرم های سفارت، ترجمه مدارک، طراحی پورتفولیو و طراحی وب سایت از جمله این محصولات است. محصولاتی که برای این برنامه مهاجرتی توسط خدمات بین المللی فیدس ارائه می شود شامل موارد زیر است:

طراحی و تدوین پورتفولیو

نگارش انگیزه نامه یا SOP

نگارش رزومه یا CV

سایر خدمات فیدس در دسته بندی مهاجرت کارآفرینان و مدیران

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

سایر خدمات فیدس مرتبط با کشور کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی فدرال ویژه هنرمندان و فعالان فرهنگی

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

اقامت دائم کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی فدرال ویژه ورزشکاران و مربیان و داوران

ویزای توریستی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

تست مراحل پنل کاربری

تست مراحل پنل کاربری 2

مطالب مرتبط در فیدس مگ

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه کار آفرینی نیوبرانزیک