desktop
+98-51-31772

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع دکتری از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری (Ph.D) از دانشگاه‌های آلمان یکی از روش‌های آسان برای مهاجرت به آلمان و تحصیل تقریباً رایگان در بهترین دانشگاه‌های جهان و سپس اخذ اقامت و کسب تابعیت این کشور است. تحصیل در مقطع دکتری در آلمان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی امکان‌پذیر است. متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در رشته‌های مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی و علوم پزشکی می‌توانند با ثبت‌نام در دانشگاه‌های آلمان و تحصیل دریکی از کشورهای پیشرفته اروپایی و باکم نرین هزینه و همچنین دریافت حقوق فرصت تحصیل وزندگی در آلمان را تجربه کنند.

 

توضیحات بیشتر را در زیر مطالعه کنید و درصورت تمایل فرم اختصاصی ارزیابی این برنامه را در انتها پرکنید.

بهترین سن برای تحصیل در مقطع دکتری در آلمان حدود 30 سال است. با این فرض که هیچ وقفه زمانی (گپ) وجود نداشته باشد و متقاضی دائما در حال تحصیل بوده باشد و و یا از تاریخ فارق التحصیلی اش نهایتا 3 سال گذشته باشد می تواند تا 38 سال از این روش اقدام کند.

برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کشور آلمان متقاضی می بایست رزومه علمی و پژوهشی قوی داشته باشد. علاوه بر معدل خوب در مقاطع تحصیلی گذشته متقاضی می بایست در زمینه رشته تحصیلی و تخصصی خود امور پژوهشی و آموزشی از جمله ترجمه کتاب، تالیف کتاب، تالیف مقاله، شرکت در کنفرانس های علمی، سابقه تدریس، شرکت در کارگاه های آموزشی چه در سطح داخلی و چه در سطح بین المللی داشته باشد.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان، معدل مقطع کارشناسی ارشد نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. هرچقدر معدل متقاضی بهتر باشد شانس ثبت نام و اخذ پذیرش از دانشگاه های با رتبه علمی بالاتر برای او بیشتر خواهد بود. برای ورود به دانشگاه های آلمان در مقطع دکتری متقاضی می بایست حداقل معدل 16 در مقطع تحصیلی گذشته را داشته باشد.

مدرک زبان از مدارک الزامی برای ثبت نام و پذیرش دانشگاه است. تحصیل در مقطع دکتری در آلمان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی امکان پذیر است. متقاضی اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی را دارد، باید مدرک C1 آلمانی و یا معادل آن را داشته باشد و به دانشگاه ارائه دهد. اما چنانچه ایشان قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید حداقل مدرک IELTS 7 آکادمیک یا معادل آن را را برای ارائه به دانشگاه آماده داشته باشند. البته در مقطع دکتری نظر اساتید بسیار تعیین کننده است.

متقاضی دوره تحصیلی دکتری در آلمان می بایست بر روی یکی از حوزه های تخصصی در رشته تحصیلی خود پژوهش کرده و عمدتا مقطع دکتری در آلمان به شکل پژوهش محور برگزار می شود. بنابراین می بایست پروپوزال اولیه درخصوص پروژه احتمالی در آینده توسط متقاضی نگارش شود.

معمولا اساتید برای موافقت با متقاضیان دوره تحصیلی دکتری در آلمان جلسه مصاحبه از طریق اسکایپ یا سایر بسترهای مکالمه تصویری با متقاضی برگزار می کنند و سوالاتی در خصوص سابقه علمی ، موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و اهداف و انگیزه های متقاضی از ایشان می پرسند که در این جلسه سطح زبان متقاضی نیز سنجیده می شود.

با بررسی مراحل برنامه اخذ پذیرش تحصیلی دکتری در کشور آلمان، مدت زمان مورد نیاز برای انجام این برنامه حدود 12ماه است که شامل جمع آوری و بررسی و ترجمه مدارک، جستجو برای یافتن اساتید مربوطه، مکاتبه با اساتید، پرکردن فرم های ثبت نام، ارسال مدارک و نهایتا دریافت نامه پذیرش (Admission) است.

 

مراحل این برنامه شامل موارد زیر است :

 

مرحله اول – جمع آوری و ترجمه مدارک

 

مرحله دوم – اخذ توصیه نامه از اساتید

 

مرحله سوم – نگارش رزومه و انگیزه نامه

 

مرحله چهارم – جستجو و یافتن دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته مورد نظر

 

مرحله پنجم – مکاتبه و مصاحبه با اساتید

 

مرحله ششم – ارسال پروپوزال در صورت نیاز

 

مرحله هفتم – ثبت نام دانشگاه و انجام امور اولیه ثبت نام

 

مرحله هشتم – ارسال مدارک

 

مرحله نهم – دریافت نامه پذیرش قطعی

تنها هزینه قانونی برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری در کشور آلمان هزینه بررسی ثبت نام (Application Fee) است:

 

هزینه بررسی درخواست (Application Fee) برای ثبت نام در دانشگاه های کشور آلمان معمولا رایگان می باشد اما بعضی از دانشگاه‌ها در آلمان به ازای بررسی هر درخواست برای ثبت نام در رشته مورد نظر، این هزینه را از متقاضی دریافت می‌کنند. این هزینه می‌تواند تا 75 یورو باشد.

مزایای اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های آلمان شامل موارد زیر است:

 

ورود خیلی سریع به آلمان

 

تحصیل رایگان یا بسیار ارزان نسبت به سایر کشورها

 

دریافت حقوق ازجمله بورسیه تحصیلی ، فاند و اسکالرشیپ

 

تحصیل در آلمان به زبان آلمانی یا انگلیسی

 

اخذ ویزای کاری یا بلوکارت پس از اتمام تحصیل و فارغ التحصیلی.

 

حق کار محدود (هفته ای 20 ساعت) برای دانشجو در زمان تحصیل و کسب درآمد

مشاهده همه مدیاها

محصولات مورد نیاز این برنامه

ما در فیدس کلیه اقداماتی که برای هر برنامه مهاجرتی موردنیاز است را به صورت جداگانه انجام می دهیم. با دریافت این محصولات شما میتوانید بدون نیاز به وکیل برای برنامه های مهاجرتی اقدام کنید. اقدامات تخصصی مانند نگارش رزومه، نگارش بیوگرافی، نگارش انگیزه نامه، نگارش بیزینس پلن، ارزیابی دارایی ها، پکیجینگ مدارک مهاجرتی، پرکردن فرم های سفارت، ترجمه مدارک، طراحی پورتفولیو و طراحی وب سایت از جمله این محصولات است. محصولاتی که برای این برنامه مهاجرتی توسط خدمات بین المللی فیدس ارائه می شود شامل موارد زیر است:

نگارش انگیزه نامه یا SOP

نگارش رزومه یا CV

سایر خدمات فیدس در دسته بندی اعزام دانشجو

ویزای تحصیلی کانادا

سایر خدمات فیدس مرتبط با کشور آلمان

اخذ پذیرش دوره کارآموزی از کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کشور آلمان

اخذ پذیرش موقعیت شغلی (کاریابی) از کشور آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت