+98-51-31772
گردشگری
مهمترین گردشگری

روش های مهاجرت به کانادا با برنامه خوداشتغالی فدرال کانادا (Canada Federal Self Employed)


25 دقیقه

چرا برنامه ی کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا یکی از بهترین برنامه های مهاجرتی است؟


برنامه ی کارآفرینی استان بریتیش کلمبیای کانادا یکی از جذاب ترین و پر طرفدار ترین برنامه های کلاس بیزنس کاناداست.این برنامه به صورت استانی بوده و سالانه افراد زیادی از طریق این برنامه برای ورود به خاک کانادا اقدام می کنند.  در این مقاله به بررسی دلایلی که برنامه ی کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا را اینچنین پر طرفدار کرده است خواهیم پرداخت.

ارزیابی مدارک تحصیلی یا ECA چیست؟


یکی از سوالاتی که همیشه افرادی که قصد کار و یا زندگی در خارج از کشور را دارند این است که آیا برای تحصیل و یا کار ، دانشگاهها ، کارفرمایان و یا دولتهای کشورهای خارجی مدارک تحصیلی آنها در ایران را تایید می نمایند و می توان از این مدارک برای اثبات توانایی خود در رشته مورد نظر استفاده نمود؟
با ما در این مقاله فیدس همراه باشید تا قبل از اقدام برای مهاجرت از هر روشی به کشور های پیشرفته علی الخصوص کانادا در مورد ارزیابی مدارک تحصیلی اطلاعات بیشتری بدست آورید.

آیا پس از مهاجرت به کانادا می توانم در هر جایی از کانادا کار کنم؟


زمانی که فردی تصمیم به مهاجرت می گیرد ، شغل و کار وچگونگی کسب درآمد در کشور مقصد ، جزء مهم ترین مسائلی است که راجع به آن فکر و تحقیق می کند. موضوع شغل در جریان مهاجرت یکی از دغدغه های اصلی و مهم افراد به حساب می آید.
قطعا پیدا کردن شغل مناسب ، در تمامی جوانب زندگی فردی که به تازگی مهاجرت کرده است تاثیر بسزایی خواهد داشت. اگر فرد بتواند شغلی متناسب با توانایی ها و علاقمندی های خویش که از لحاظ میزان ساعات کاری ، میزان درآمد ماهانه ، شرایط محیط کار ، نوع شغل و حتی شهری که فرد در آن مشغول به کار است، ایده آل فرد باشد را پیدا کند ، قطعا در میزان رضایت فرد از مهاجرت و تطبیق پذیری هر چه سریع تر با فرهنگ جامعه ی جدید و به طور کلی میزان رضایت مندی فرد از زندگی تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

از معادل سازی و ارزیابی مدارک تحصیلی توسط WES چه میدانید؟


ارزیابی مدارک تحصیلی در پروسه مهاجرت همواره از اهمیت بالایی برخوردار است و جزء ارکان غیر قابل انکار به شمار می آید.
اشخاص برای ادامه تحصیل یا مهاجرت از طریق کاری در ابتدا نیاز به یک پاسپورت استخدامی یا تحصیلی دارند.تهیه این پاسپورت به منظور تایید مدارک تحصیلی در کشور های کانادا و آمریکا توسط موسسات مختلف قابل انجام است که از مهمترین آنها می توان به WES یا world education services اشاره کرد . درواقع این موسسه می تواند مهر تاییدی از منظر تحصیلات آکادمیک بین المللی برای افراد باشد.

مزایای تحصیل در کانادا


کانادا به یکی از مقاصد محبوب برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور تبدیل شده است. کانادا سرزمین فرصت ها است و به همین دلیل تعداد زیادی از دانشجویان تحصیل در کانادا را به عنوان اولین گزینه خود انتخاب می کنند. سازمان ملل متحد کانادا را به عنوان یکی از بهترین نقاط جهان برای زندگی در نظر گرفته است. سیستم آموزشی کانادا ، امید به زندگی ، درآمد ملی و کیفیت عمومی زندگی در مورد این وضعیت نقش اساسی داشته است. فاکتورهای دیگری مانند ، فراوانی آب شیرین کانادا ، تراکم کم جمعیت ، بروز کم جرم و خشونت و نظام پزشکی نیز مورد در این باره موثر بوده است. در حال حاضر تعداد دانشجویان بین المللی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند بیش از 250000 نفر است ، رقمی که دائما در حال رشد می باشد. کانادا به دلیل داشتن دانشگاه هایی با شهریه مقرون به صرفه ، شهرهای امن ، فرصت های زیاد شغلی (چه در طول دوره تحصیل و چه بعد از فارغ التحصیلی) و همچنین به عنوان راهی برای اخذ اقامت دائم این کشور ، گزینه مناسبی برای جوانان سراسر دنیا محسوب می شود.

 

از پذیرش تا ویزای تحصیلی کانادا


تحصیل یا آموزش بین الملل فرصتی طلایی برای بهره مندی و حضور در فضای آکادمیک و حرفه ای را برایتان به ارمغان می آورد. با گسترش جذب دانشجو توسط دانشگاه های مطرح دنیا بسیاری از افراد با دانش زبان کافی و دیگر مدارک اقدام به مهاجرت از طریق تحصیل مینمایند. هر کشور هزینه ها و شرایط مختلفی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که هر دانشجو نسبت به شرایط خود میتواند بهترین گزینه را انتخاب کند.

از سیر تا پیاز ترجمه مدارک


در دنیای متون و ارتباطات امروزه ترجمه اسناد و مدارک تنها یک مهارت نیست بلکه امری کاملا تخصصی ، حرفه ای و قابل توجه است . ترجمه متون ، مدارک تحصیلی و شغلی اولین مرحله ارتباط با دانشگاه ، محل کار یا هرارگان خارج از کشور با زبان رسمی دیگری است . مترجم نه تنها باید به زبان انگلیسی یا هرزبان دیگر تسلط داشته باشد بلکه باید با متون تخصصی و قوانین حقوقی نیز آشنایی کامل داشته باشد. در ادامه این مقاله به موضوعاتی مانند اسناد قابل ترجمه ، مدت زمان اعتبار و کاربرد مدارک ترجمه شده و فعالیت فیدس در این زمینه می پردازیم .

آیا متقاضیان مهاجرت به کانادا باید در طول فرآیند مهاجرت خود به کانادا سفر کنند؟


لزوم سفر به کانادا طی فرآیند مهاجرت ، بستگی به برنامه ی مهاجرتی دارد که از طریق آن برای دریافت اقامت کانادا اقدام کرده اید.از آن جا که هر برنامه ، الزامات و مراحل خاص خود را دارد ، باید به صورت دقیق در مورد مراحلی که طی پروسه ی مهاجرت از طریق یک برنامه ی خاص پیش رو دارید ، کسب اطلاعات کنید.

آیا برای مهاجرت به کانادا نیاز به انجام مصاحبه است؟


در هر برنامه ی مهاجرتی ، بنا به الزامات خاص آن برنامه ، مرحله به مرحله کار هایی که افراد باید طی پروسه ی مهاجرت خود انجام دهند ، به صورت واضح و قدم به قدم ، شرح داده شده است. یکی از مراحل تعیین شده در برنامه های مهاجرتی ممکن است انجام یک مصاحبه ی حضوری باشد.
در برخی از برنامه های مهاجرتی نیاز است که افراد در مرحله ای از پرونده ی مهاجرتی خود ، مصاحبه ای به صورت حضوری در اداره ی مهاجرت کانادا و یا در سفارت کانادا در کشوری دیگر انجام دهند تا نتیجه ی نهایی پرونده ی مهاجرتی آنها مشخص شود.

PRیا کارت اقامت دائم کانادا چیست و چه مزایایی دارد؟


فراد با وضعیت های مختلفی می توانند در کشور کانادا حضور داشته باشند.

این وضعیت ها عبارتند از : 1. اقامت های موقت شامل اقامت با ویزای توریستی ، اقامت با ویزای تحصیلی ، اقامت با ویزای کاری . 2. اقامت دائم  3. شهروندی

کانادا یا استرالیا کدام برای مهاجرت بهتر است؟


در چند سال گذشته کانادا و استرالیا به مقاصد محبوبی برای مهاجرت و حتی سفرهای کوتاه مدت تبدیل شده اند و همیشه این سوال بین متقاضیان مهاجرت وجود داشته است که از بین کانادا و استرالیا کدام برای مهاجرت بهتر می باشد.مقایسه این دو کشور به این علت است که هر دو کشورهای مستعمره و با قدمت پایین می باشند و رشد و توسعه آنها وابستگی شدیدی به مهاجران دارد.

آیا برای مهاجرت به کانادا نیاز به مدرک زبان است؟


هر زمان صحبت از مهاجرت به میان می آید ، موضوع یادگیری زبان جدید جزء مهم ترین مسائلی است که باید در مورد آن برنامه ریزی کرد.
موضوع یادگیری زبان جدید برای عده ی کثیری از افراد جزء عوامل بازدارنده ی مهاجرت به حساب می آید.هنگامی که در مورد مهاجرت صحبت میشود ، افرادی که با زبانی جز زبان مادری آشنایی ندارند دچار تردید هایی در این زمینه می شوند.حتی ممکن است یادگیری زبان برای برخی افراد آنقدر مشکل به نظر برسد که از مهاجرت صرف نظر کنند و یا اینکه به دلیل نداشتن مدرک زبان ، خود را حائز شرایط اقدام در برنامه های مهاجرتی ندانند.

ساده ترین کشورها برای مهاجرت؟در میان صدها کشور و شهر در دنیا که همه ی آنها در رقابتی تنگا تنگ برای جذب تازه واردین و مهاجرین میباشند، کشورهای در حال توسعه با خدمات درجه یک همیشه جزء اولین گزینه ها در انتخاب مهاجرین هستند. افراد بر اساس اولویت ها و نیازهای خود ، کشور مقصد را برای مهاجرت برمیگزینند.

کدام متخصصین در آلمان فرصت های شغلی بیشتری دارند؟کشور آلمان از جمله کشورهایی است که جمعیت رو به کاهش سال‌افزون دارد و این مساله موجب آن شده تا به فکر پذیرفتن مهاجرین متخصص و کاربلد از کشورهای دیگر بیفتد. حاصل این امر چیزی نیست جز توسعه صنعت آلمان و پویایی اقتصاد این کشور. آلمان با این ایدئولوژی، هدف آن دارد که موقعیت‌های شغلی خالی خود را به خارجی‌هایی اعطا کند که در هر صورت برای کشور آلمان بهره‌آوری دارند؛ چه با تجربه خود، چه با تخصص. همه این‌ها البته نشان از شرایط کاری ویژه آلمان نیز دارد، شرایطی مانند حقوق بالا، امتیازهای گوناگون و مزایای کم‌نظیر. مشاغلی که امروزه در آلمان در بهرتین شرایط خود قرار دارند، آن دسته کارهایی‌اند که یا مرتبط با جامعه این کشورند و یا با صنعت در هم تنیده‌اند. مشاغلی چون پزشکی، مهندسی و یا فناوری اطلاعات.

اپلیکیشن فی کانادا چیست و چقدر می باشد؟


برای اقدام در هر برنامه ی مهاجرتی ، اعم از ویزا های موقت مثل ویزای توریستی ، تحصیلی ، ویزا های کاری ، یا برنامه هایی که منجر به اقامت دائم می شوند مانند برنامه های کار آفرینی ، خود اشتغالی ، نیروی متخصص ، استارت آپ و  غیره ، افراد باید با ایجاد یک پروفایل در سایت اداره ی مهاجرت و سابمیت (submit) (ثبت نام) مدارک در این پروفایل ، مدارک خود را به اداره مهاجرت ارائه کنند.

با ویزای توریستی کانادا چه کارهایی میتوان در کانادا انجام داد؟


ویزای توریستی کانادا یکی از راههایی است که اشخاص علاقه مند سفر به کانادا از طریق آن میتوانند به کانادا ورود پیدا کنند و جز روش هایی است که کمترین الزامات و مدارک را نیاز دارد و متقاضیان مهاجرت اکثرا حائز شرایط آن هستند.

تراول هیستوری در ویزای توریستی چیست و چه شرایطی دارد؟


یکی از موضوعات مهم در اخذ ویزاهای قدرتمند سابقه سفر متقاضی به کشورهای دیگر دنیا می باشد.هنگامی که شما به کشوری وارد می شوید در گذرنامه شما مهر ورود یا برچسب ویزای آن کشور درج میشود.این اطلاعات همان تراول هیستوری یا سابقه سفر شما به کشورهای خارجی می باشد.

آیا برای انجام امور مهاجرتی به مشاور نیاز داریم ؟


درگذشته مهاجرت به معنی ترک سرزمین مبدا و زندگی و کار در سرزمین مقصد بود اما به مرور زمان مفهوم مهاجرت و مهاجرپذیری در کشورها تغییر کرد و امروزه در مفهوم مدرن مهاجرت به معنی بهره بردن دو طرفه بین کشورها و اشخاص از یکدیگر است .

بهترین شهر های کانادا برای مهاجرت ایرانیان


کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان است.
جمعیت مهاجران ایرانی در شهر های مختلف کانادا متفاوت است به این صورت که 44% تورنتو 22%ونکوور 10%مونترال و مابقی در شهر های دیگر کانادا ساکن هستند.

آزمون MCAT چیست؟


یکی از آزمون های آنلاین که دانشجویانی که می خواهند در رشته های پزشکی، پرستاری و دندان باید از آن بگذرند، آزمون MCAT است. این آزمون نه تنها در کانادا بلکه در کشورهای دیگری مانند آمریکا و استرالیا هم برگزار می شود