desktop
+98-51-31772

مهمترین مطالب

آزمون MCAT چیست؟

یکی از آزمون های آنلاین که دانشجویانی که می خواهند در رشته های پزشکی، پرستاری و دندان باید از آن بگذرند، آزمون MCAT است. این آزمون نه تنها در کانادا بلکه در کشورهای دیگری مانند آمریکا و استرالیا هم برگزار می شود

بهترین شهر های کانادا برای مهاجرت ایرانیان

کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان است.
جمعیت مهاجران ایرانی در شهر های مختلف کانادا متفاوت است به این صورت که 44% تورنتو 22%ونکوور 10%مونترال و مابقی در شهر های دیگر کانادا ساکن هستند.


بر اساس موضوع
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

بر اساس کشور
   
   
   
   

از معادل سازی و ارزیابی مدارک تحصیلی توسط WES چه میدانید؟

ارزیابی مدارک تحصیلی در پروسه مهاجرت همواره از اهمیت بالایی برخوردار است و جزء ارکان غیر قابل انکار به شمار می آید.
اشخاص برای ادامه تحصیل یا مهاجرت از طریق کاری در ابتدا نیاز به یک پاسپورت استخدامی یا تحصیلی دارند.تهیه این پاسپورت به منظور تایید مدارک تحصیلی در کشور های کانادا و آمریکا توسط موسسات مختلف قابل انجام است که از مهمترین آنها می توان به WES یا world education services اشاره کرد . درواقع این موسسه می تواند مهر تاییدی از منظر تحصیلات آکادمیک بین المللی برای افراد باشد.

آیا پس از مهاجرت به کانادا می توانم در هر جایی از کانادا کار کنم؟

زمانی که فردی تصمیم به مهاجرت می گیرد ، شغل و کار وچگونگی کسب درآمد در کشور مقصد ، جزء مهم ترین مسائلی است که راجع به آن فکر و تحقیق می کند. موضوع شغل در جریان مهاجرت یکی از دغدغه های اصلی و مهم افراد به حساب می آید.
قطعا پیدا کردن شغل مناسب ، در تمامی جوانب زندگی فردی که به تازگی مهاجرت کرده است تاثیر بسزایی خواهد داشت. اگر فرد بتواند شغلی متناسب با توانایی ها و علاقمندی های خویش که از لحاظ میزان ساعات کاری ، میزان درآمد ماهانه ، شرایط محیط کار ، نوع شغل و حتی شهری که فرد در آن مشغول به کار است، ایده آل فرد باشد را پیدا کند ، قطعا در میزان رضایت فرد از مهاجرت و تطبیق پذیری هر چه سریع تر با فرهنگ جامعه ی جدید و به طور کلی میزان رضایت مندی فرد از زندگی تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

مزایای تحصیل در کانادا

کانادا به یکی از مقاصد محبوب برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور تبدیل شده است. کانادا سرزمین فرصت ها است و به همین دلیل تعداد زیادی از دانشجویان تحصیل در کانادا را به عنوان اولین گزینه خود انتخاب می کنند. سازمان ملل متحد کانادا را به عنوان یکی از بهترین نقاط جهان برای زندگی در نظر گرفته است. سیستم آموزشی کانادا ، امید به زندگی ، درآمد ملی و کیفیت عمومی زندگی در مورد این وضعیت نقش اساسی داشته است. فاکتورهای دیگری مانند ، فراوانی آب شیرین کانادا ، تراکم کم جمعیت ، بروز کم جرم و خشونت و نظام پزشکی نیز مورد در این باره موثر بوده است. در حال حاضر تعداد دانشجویان بین المللی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند بیش از 250000 نفر است ، رقمی که دائما در حال رشد می باشد. کانادا به دلیل داشتن دانشگاه هایی با شهریه مقرون به صرفه ، شهرهای امن ، فرصت های زیاد شغلی (چه در طول دوره تحصیل و چه بعد از فارغ التحصیلی) و همچنین به عنوان راهی برای اخذ اقامت دائم این کشور ، گزینه مناسبی برای جوانان سراسر دنیا محسوب می شود.

 

از پذیرش تا ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل یا آموزش بین الملل فرصتی طلایی برای بهره مندی و حضور در فضای آکادمیک و حرفه ای را برایتان به ارمغان می آورد. با گسترش جذب دانشجو توسط دانشگاه های مطرح دنیا بسیاری از افراد با دانش زبان کافی و دیگر مدارک اقدام به مهاجرت از طریق تحصیل مینمایند. هر کشور هزینه ها و شرایط مختلفی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که هر دانشجو نسبت به شرایط خود میتواند بهترین گزینه را انتخاب کند.

از سیر تا پیاز ترجمه مدارک

در دنیای متون و ارتباطات امروزه ترجمه اسناد و مدارک تنها یک مهارت نیست بلکه امری کاملا تخصصی ، حرفه ای و قابل توجه است . ترجمه متون ، مدارک تحصیلی و شغلی اولین مرحله ارتباط با دانشگاه ، محل کار یا هرارگان خارج از کشور با زبان رسمی دیگری است . مترجم نه تنها باید به زبان انگلیسی یا هرزبان دیگر تسلط داشته باشد بلکه باید با متون تخصصی و قوانین حقوقی نیز آشنایی کامل داشته باشد. در ادامه این مقاله به موضوعاتی مانند اسناد قابل ترجمه ، مدت زمان اعتبار و کاربرد مدارک ترجمه شده و فعالیت فیدس در این زمینه می پردازیم .

آیا متقاضیان مهاجرت به کانادا باید در طول فرآیند مهاجرت خود به کانادا سفر کنند؟

لزوم سفر به کانادا طی فرآیند مهاجرت ، بستگی به برنامه ی مهاجرتی دارد که از طریق آن برای دریافت اقامت کانادا اقدام کرده اید.از آن جا که هر برنامه ، الزامات و مراحل خاص خود را دارد ، باید به صورت دقیق در مورد مراحلی که طی پروسه ی مهاجرت از طریق یک برنامه ی خاص پیش رو دارید ، کسب اطلاعات کنید.

آیا برای مهاجرت به کانادا نیاز به انجام مصاحبه است؟

در هر برنامه ی مهاجرتی ، بنا به الزامات خاص آن برنامه ، مرحله به مرحله کار هایی که افراد باید طی پروسه ی مهاجرت خود انجام دهند ، به صورت واضح و قدم به قدم ، شرح داده شده است. یکی از مراحل تعیین شده در برنامه های مهاجرتی ممکن است انجام یک مصاحبه ی حضوری باشد.
در برخی از برنامه های مهاجرتی نیاز است که افراد در مرحله ای از پرونده ی مهاجرتی خود ، مصاحبه ای به صورت حضوری در اداره ی مهاجرت کانادا و یا در سفارت کانادا در کشوری دیگر انجام دهند تا نتیجه ی نهایی پرونده ی مهاجرتی آنها مشخص شود.

کانادا یا استرالیا کدام برای مهاجرت بهتر است؟

در چند سال گذشته کانادا و استرالیا به مقاصد محبوبی برای مهاجرت و حتی سفرهای کوتاه مدت تبدیل شده اند و همیشه این سوال بین متقاضیان مهاجرت وجود داشته است که از بین کانادا و استرالیا کدام برای مهاجرت بهتر می باشد.مقایسه این دو کشور به این علت است که هر دو کشورهای مستعمره و با قدمت پایین می باشند و رشد و توسعه آنها وابستگی شدیدی به مهاجران دارد.

آیا برای مهاجرت به کانادا نیاز به مدرک زبان است؟

هر زمان صحبت از مهاجرت به میان می آید ، موضوع یادگیری زبان جدید جزء مهم ترین مسائلی است که باید در مورد آن برنامه ریزی کرد.
موضوع یادگیری زبان جدید برای عده ی کثیری از افراد جزء عوامل بازدارنده ی مهاجرت به حساب می آید.هنگامی که در مورد مهاجرت صحبت میشود ، افرادی که با زبانی جز زبان مادری آشنایی ندارند دچار تردید هایی در این زمینه می شوند.حتی ممکن است یادگیری زبان برای برخی افراد آنقدر مشکل به نظر برسد که از مهاجرت صرف نظر کنند و یا اینکه به دلیل نداشتن مدرک زبان ، خود را حائز شرایط اقدام در برنامه های مهاجرتی ندانند.

[[title]]

[[short_content]]