desktop
+98-51-31772
fides
  سه شنبه 27 خرداد 1399
327  

هدف از سفر یا POT) Purpose of Travel) چیست؟


در هر نوع اقامت موقتی شما نیاز دارید تا دلایل قانع کننده ای جهت بازگشتتان به کشور خود ارائه دهید. ارائه مدارک اثباتی کافی و شرح کامل و دقیقی از هدف سفر و احراز انگیزه ورود به هر کشوری به صورت جامع از جمله مدارکی است که میتواند آفیسر اداره مهاجرت را از قصد شما برای ورود به کشورش آگاه سازد. مجموع این مدارک اثباتی برای متقاضیان فرصت مناسبی است تا آفیسر را قانع کنند که بعد از پایان مهلت ویزا به کشور بازمیگردند.

اثبات هدف از سفر برای چه دسته از ویزاهایی لازم است؟

 حال سوال این است که POT برای چه دسته از ویزاهایی مورد استفاده قرار میگیرد. ویزاهای اقامت موقت TRV یا Temporary Residence Visa مانند ویزای توریستی، کاری و تحصیلی نیاز به این دسته از اسناد دارند.درخواست هر کدام از این ویزا ها میتواند با هدف و انگیزه متفاوتی انجام شود برای نمونه،
 ویزاهای توریستی با هدف بازدید از اقوام، مراسم خاص خانوادگی مانند ازدواج ویا به جهت مراقبت از اعضای خانواده، بازدید از مناطق توریستی، شرکت در سمینارو نمایشگاه، مذاکرات بیزنسی و غیره میتواند اخذ می شوند.
ویزاهای تحصیلی جهت گذراندن دوره های کوتاه مدت آکادمیک و یا فنی ، دوره های کاراموزی ، مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری و پست دکتری ، فرصت های مطالعاتی ، دوره های زبان ، تحصیل مدرسه و دیگر دوره های آکادمیک اخذ می شوند.
و
ویزاهای کاری که با هدف کار و کسب درآمد صادر میشوند و بر اساس نیاز های کشور مقصد به جذب نیروهای متخصص با تجربه و جوان میپردازد. این ویزا ها انواع مختلفی دارند که بنا به شرایط و توانایی افراد میتواند متغیر باشد.

چه مدارکی برای اثبات POT لازم است؟

مجموعه ای از مدارک که فرمی منطقی و کامل از هدف سفر را احراز کند و به آفیسر دیدگاهی روشن  از قصد متقاضی بدهد و اثبات کننده اهداف و برنامه های نگارش شده در نامه POT می باشد.
 در ادامه به شرح جزییات آن خواهیم پرداخت.
دلایل متعددی میتواند انگیزه سفر افراد برای بازدید از کشور های دیگر باشد. برای مثال:
-    قوی ترین دلیل سفر دیدار از اقوام و دوستان مخصوصا اقوام درجه یک میباشد.
-    شرکت در مراسم عروسی عزیزان.
-    تماشای مناظر و دیدنی های کشور های دیگر
-    شرکت در سمینارها و نمایشگاه ها و همایش های تخصصی
-    مصاحبه های کاری و مذاکرات شغلی
-    گذراندن دوره تحصیلی
-    کار کردن در و گذراندن دوره های کاراموزی و شغلی و ....
برای اثبات هر یک از دلایل گفته شده مدارکی نظیر دعوتنامه از خویشاوندان ، دعوتنامه از شرکت ها و یا همایشهای کاری ، مدارک پذیرش از دانشگاه ، ووچر هتل و مدارک مربوط به رزرو هتل و تهیه بیمه مسافرتی و ....
در ویزاهای تحصیلی انگیزه دانشجو جزو مدارک اصلی جهت احراز دلیل انتخاب کشور و رشته و برگشت به کشور میباشد . این نامه به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای به صورت مفصل به شرح کاملی از جزییات اقدام متقاضی خواهد پرداخت و به آفیسر چشم اندازی از اهداف دانشجو میدهد. در کنار این نامه مدارک تکمیلی و اثباتی در پرونده جزو ملزومات پرونده میباشد که از مهمترین آن ها میتوان به مدارک مالی جهت پرداخت هزینه ها اشاره نمود.
دلایل سفر باید کاملا مشخص شود و متقاضی مستندات کافی برای برنامه سفر خود و ساپورت هزینه ها به سفارت ارائه دهد. اگر متقاضی نتواند آفیسر را نسبت به بازگشت خود به کشورش قانع کند امکان اخذ ویزا برای متقاضی از بین خواهد رفت.

نویسنده:غزل فروغی

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران