desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 26 مرداد 1399
361  

تحصیل در آلمان

از آن جایی که مهاجرت تحصیلی یکی از سریع ترین و کم ریسک ترین روش های مهاجرتی برای افراد حائز شرایط است و افراد زیادی به دنبال مهاجرت از طریق تحصیل هستند ، داشتن اطلاعات جامع و دقیق و بروز در مورد مسائل مربوط به تحصیل اعم از هزینه ی تحصیل ، مدرک زبان مورد نیاز ، شرایط دانشجو پس ازاتمام دوره ی تحصیل و ... بسیار حائز اهمیت است و تاثیر بسزایی بر انتخاب کشور مقصد از طرف متقاضی دارد.
کشوری که از نظر هزینه های تحصیل و پیشینه ی تحصیلی ، امکاناتی که کشور مقصد به دانشجو ارائه می دهد متناسب با شرایط و نیاز متقاضی باشد.
مهاجرت تحصیلی به کشور هایی که از لحاظ استاندارد های تحصیلی ، رفاهی و شغلی در سطح بالایی قرار دارند ،یکی از مسائلی است که اکثریت قشر جوان و تحصیل کرده را که آینده ی درخشانی را برای خود مد نظردارند و به فکر ارتقاء کیفیت زندگی و آینده ی خود هستند، درگیر خود کرده است.
در این مقاله ما به بررسی و مقایسه ی تحصیل در دو کشور آلمان و کانادا که جزء جذاب ترین مقاصد مهاجرتی هستند خواهیم پرداخت.

تحصیل در کانادا
کانادا یکی از بهترین و پر طرفدار ترین کشورهای دنیا و مقصد بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیاست.
رنک بالای دانشگاه های این کشور ، تحصیل به زبان انگلیسی ، امکان کار در زمان تحصیل به صورت پاره وقت ، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری پس از اتمام دوره ی تحصیلی و در نهایت امکان اخذ اقامت دائم کانادا و مزایای داشتن اقامت دائم کانادا، دلایلی هستند که کانادا را تبدیل به یک مقصد ایده آل برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی کرده است.
دانشجویان بسته به رزومه ی تحصیلی ، شرایط سنی و ... می توانند در تمامی مقاطع کارشناسی(bachelor) ، کارشناسی ارشد (master) ، دکتری (doctorate) و پسا دکتری (post doc) پذیرش تحصیلی اخذ کنند.
و یا اینکه بسته به شرایط و سلیقه، متقاضی می تواند دوره های تحصیلی کوتاه مدت را که منجر به دریافت سرتیفیکیت می شوند، انتخاب کنند.این دوره ها مقطع تحصیلی نیستند.
دوره های کوتاه مدت هزینه ی کمتری نسبت که مقاطع تحصیلی دارند و گزینه ی مناسبی برای ورود به کانادا هستند. برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد دوره های تحصیلی کوتاه مدت ، اینجا را کلیک کنید.
تحصیل در کانادا به طور کلی رایگان نمی باشد. ولی در مقطع دکتری با توجه به رزومه ی فرد ، امکتن گرفتن فاند تحصیلی وجود دارد. در صورت دریافت فاند کامل ، هزینه ی تحصیل فرد رایگان خواهد بود.
برای تحصیل در کانادا فرد نیاز به مدرک زبان انگلیسی (ielts) دارد که برای هر مقطع، رشته و هر دانشگاه ، نمره ی مورد نیاز برای مدرک زبان ممکن است متفاوت باشد.مثلا برای مقطع کارشناسی ارشد نمره ی آیلتس 6.5 و برای مقطع دکتری نمره ی آیلتس 7 نمره ی قابل قبولی است.

تحصیل در آلمان
آلمان به عنوان یک کشور پیشرفته و صنعتی در اروپا که از استاندارد های بالایی در زمینه های تحصیل ، رفاه اجتماعی و همچنین اقتصاد دارد ، یکی از مقاصد جذاب و پر طرفدار برای افراد سراسر جهان محسوب می شود.
از جمله مزایای تحصیل در آلمان می توان به رایگان بودن تحصیل در تمامی مقاطع در آلمان اشاره کرد. در مقطع دکتری بسته به رزومه ی متقاضی ، امکان اخذ فاند نیز وجود دارد.
نکته ی حائز اهمیت در مورد فاند تحصیلی در کشور آلمان این است که تحصیل در آلمان به طور کلی رایگان است و گرفتن فاند تحصیلی به معنای دریافت مبلغی به صورت ماهانه یا ترمی بابت پژوهش است.
برای تحصیل در آلمان نیاز به مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی می باشد.
سطح زبان مورد قبول برای شروع تحصیل به زبان آلمانی ، C1می باشد.البته فرد می تواند با داشتن مدرک B2 به صورت مشروط از دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرد و از سطح B2 تا سطح C1 را در آلمان گذرانده و بعد در رشته ی مورد نظر مشغول به تحصیل شود.
لازم به ذکر است که تحصیل رایگان در آلمان معمولا برای دوره هایی است که به زبان آلمانی ارئه می شوند.
البته مقطع دکتری مستثنی می باشد. در مقطع دکتری بسته به توافق بین دانشجو و استاد ، فرد می تواند به هر زبانی تحصیل کند.
در زمان دانشجویی در آلمان به صورت قانونی دانشجو اجازه ی کار پاره وقت را دارا می باشد. همچمین امکان تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری پس از اتمام دوره ی تحصیل وجود دارد.
برای ارزیابی دقیق شرایط خود با مشاورین ما تماس بگیرید.
هیوا خالصی زاده

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران