desktop
+98-51-31772
fides
  شنبه 08 خرداد 1400
647  

برتری های جاب آفر نسبت به جاب سیکر چیست؟

برای مهاجرت به آلمان راه و روش‌های بسیاری وجود دارد که بدون شک یکی از بهترین روش‌ها مهاجرت از طریق کاریابی در آلمان است. آلمان ازجمله کشورهایی است که زندگی و کار در آن بی‌نظیر است و ازاین‌رو، مهاجرت به آلمان هدف خیلی از افرادی است که قصد مهاجرت دارند. این کشور اقتصاد بسیار قدرتمندی دارد، همچنین دارای نرخ بیکاری بسیار پایینی است و از امکانات رفاهی فوق‌العاده ایی بهره‌مند است و ازلحاظ شرایط کاری وزندگی نیز در سطح کیفی بسیار بالایی قرار دارد. آلمان سومین کشور صادرکننده دنیا است و صنعت خودروسازی در این کشور جایگاه برتری در دنیا دارد. پایتخت این کشور برلین است و شهرهای شاخص آن شامل: فرانکفورت، هامبورگ و مونیخ است. 

ویزای کار آلمان

ازجمله مواردی که در هنگام مهاجرت به آلمان باید مدنظر قرار دهید توجه به لیست مشاغل موردنیاز آلمان و تطبیق تخصصتان با این کد مشاغل این کشوراست. درصورتی‌که تخصص شما در لیست مشاغل موردنیاز آلمان موجود باشد و حداقل 3-4 سال در رشته موردنظر سابقه کاری داشته و قادر به صحبت به زبان آلمانی تسلط داشته باشید.

ویزای دعوت‌نامه کاری (job offer)

برای مهاجرت به آلمان با توجه به مدارک تحصیلی خود و لیست مشاغل مورد نیاز آلمان درخواست ویزای کاری این کشور را داشته باشید. اشخاصی که درخواست ویزا کاری با دعوت‌نامه کاری از این کشور رادارند باید از کارفرمایی در این کشور دعوت‌نامه کاری دریافت نمایند. کارفرمایی که درخواست ورود یک نیروی کاری خارج از اتحادیه اروپا را دارد باید نیروی موردنظر خود را به مدت 3 ماه در آلمان آگهی کنند و درصورتی‌که نیرو موردنظر در کشور آلمان یافت نشد کارفرما باید این آگهی را به مدت 3 ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا آگهی نماید تا نیرو کاری موردنظر خود را دریافت نمایند.

 زمانی که نیروی موردنظر کارفرما در مدت 6 ماه یافت نشد با اجازه دولت و اداره مهاجرت امکان ارسال دعوت‌نامه کاری برای متقاضیان خارج از اتحادیه است. در این روش، متقاضی پس از 5 سال امکان درخواست اخذ اقامت دائم آلمان را خواهد داشت. افرادی که با این داشتن جاب آفر وارد آلمان می‌شوند، می‌توانند درخواست ویزای همراه جهت الحاق خانواده در آلمان را داشته باشند.

ویزای جست‌وجوی کار (job sekeer)

برای مهاجرت به آلمان دولت کشور آلمان لیست مشاغل موردنیاز آلمان را اعلام کرده و با توجه به کمبود نیروی کاری که در سال‌های اخیر برای دولت این کشور به وجود آمده است تصمیم بر آن شده تا برای واجدین شرایط در این کشور ویزاهایی به نام ویزای جست‌وجوی کار صادر شود. این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که حداقل مدارک موردنیاز این کشور را جهت اخذ ویزای کاری آلمان ازجمله مدارک تحصیلی، مدارک زبان آلمانی و یا انگلیسی و سابقه کاری مرتبط داشته باشند. در این نوع ویزا متقاضیان یک اقامت 6 ماه از دولت آلمان دریافت می‌نمایند و در زمان ورود به این کشور متقاضیان به مدت 6 ماه فقط اجازه جست‌وجوی کار در این کشور رادارند.

علاقه‌مندان توجه داشته باشند که در این نوع ویزا کاری تنها اجازه جست‌وجوی کار در رشته تحصیلی خود رادارند و اجازه ورود به رشته‌های غیر مرتبط را ندارند. این روش برای جست‌وجو کار بسیار دشوار بوده و نسبت به‌ جاب آفر زمان و مراحل طولانی‌تری دارد اگر دنبال راهی بی‌دردسر و آسان هستید جاب آفر گزینه بهتری برای شماست که  خدمات بین‌المللی فیدس می‌تواند در تمام مراحل همیار شما باشد.

نمونه سایت‌های جاب آفر

شما برای مهاجرت به آلمان یا مهاجرت کاری به‌منظور صدور ویزا جستجوی کار آلمان می‌توانید از طریق مؤسسات کاریابی مانند موسسه خدمات بین‌المللی فیدس رزومه خود را ارسال نموده و جویای کار ایدئال خود در آلمان باشید. برای اینکاربه صورت آنلاین رزومه خود را ارسال فرمایید تا کارفرمایی شمارا دعوت به مصاحبه آنلاین و سپس دعوت به همکاری کند. با توجه به طولانی بودن زمان سفارت کشور آلمان در ایران شما باید مکاتبه خود را با کارفرما موردنظرتان زمانی آغاز کنید که ویزای شما آماده باشد. چند نمونه از سراچه‌های کاریابی:

  • experteer.de
  • stepstone.de
  • com
  • jobvector.de
  • monster.de/en

سخن پایانی

 از راه‌های مهاجرت به آلمان و درخواست اقامت و تابعیت این کشور دریافت ویزا کاری این کشور است. اشخاص برای درخواست ورود به این کشور از روش‌های کاری دارند باید ویزاهای کاری و لیست مشاغل مورد نیاز آلمان را مطالعه کنند. افراد پس از 5 سال کار به همراه پرداخت مالیات در کشور آلمان می‌توانند درخواست اقامت دائم این کشور را داشته باشند. توجه داشته باشید که راه‌های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که ما در این مقاله به دو روش دعوت‌نامه کاری و جست‌وجو کار اشاره کردیم. پیشنهاد می‌کنم از دیگر مطالب سایت فیدس دیدن کنید و سؤالات، پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران
کاربر مهمان 1400/03/08

Awliii

پاسخ

کاربر مهمان 1400/03/10

اینطوری من خوندم پس جاب افر راحت تر دیگه چرا کارو سختش کنیم بریم جاب سیکر

پاسخ

کاربر مهمان 1400/03/11

برای مراحل اولیه چه اقداماتی بکنیم

پاسخ

کاربر مهمان 1400/03/13

nicely

پاسخ

کاربر مهمان 1400/03/18

جامع و کامل

پاسخ