desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 01 دي 1398
153  

بیشترین ساعات کار در دنیا مربوط به کدام کشور ها است ؟

آلمانی ها همیشه در میام مردم دنیا به بهره وری و کارایی شهره می باشند و این در حالیست که در تحقیقات انجام شده کارگران آلمانی در سال 2013 در بین همه کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) کمترین زمان را در محل کار خود سپری کرده اند.
در بین کشورهای اتحادیه اروپا بالاترین میزان ساعات کاری در سال متعلق به یونانی ها می باشد ، آنها در مجموع سالانه چیزی در حدود 700 ساعت بیشتر از آلمانیها کار می کنند.
دربررسی های انجام شده در کشورهای عضو OECD از تمام کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ، مکزیکی ها با 2237 ساعت کار در سال طولانی ترین ساعت ها را در روز در محل کار حضور داشته اند و پس از آن کارمندان کره جنوبی بوده اند که به طور میانگین سالانه 2163 ساعت کار کرده اند.
کارگران ایالات متحده ساعت در این فهرست در رده شانزدهم قرار گرفته اند.آنها در مقایسه با همکاران آلمانی خود 425 ساعت معادل 53 روز کاری بیشتر کار میکنند.
کارگران نروژی، هلندی، دانمارکی و فرانسوی در انتهای جدول به آلمانی ها می پیوندند و در طول سال کمتر از 1500 ساعت کار می کنند.
ایران نیز گرچه عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی نیست و در این جدول وجود ندارد اما با احتساب ساعت کار قانونی روزانه معادل 7٫33 ساعت دو سالانه 2112 ساعت بعد از کره جنوبی و مکزیک بالاترین ساعات کاری در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی را دارا می باشد.
پر واضح است که رشد و توسعه اقصادی به بهره وری و ساعات کاری مفید بستگی داشته و نمود این موضوع آلمان قدرتمندترین اقتصاد اروپا با کمترین ساعات کاریست.همچنین بزرگترین اقتصاد دنیا یعنی ایالات متحده امریکا نیز در جایگاه میانی دراین جدول قرار دارد.این موضوع را می توان به شرکتها و کسب و کارهای خصوصی نیز بسط داد و دلیلی باشد بر عدم پافشاری کارفرمایان به حضور بیشتر کارکنان خود در محل کار به عنوان شاخصی از کار بیشتر.

 

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران