desktop
+98-51-31772
fides
  سه شنبه 13 خرداد 1399
212  

تراول هیستوری در ویزای توریستی چیست و چه شرایطی دارد؟


یکی از موضوعات مهم در اخذ ویزاهای قدرتمند سابقه سفر متقاضی به کشورهای دیگر دنیا می باشد.هنگامی که شما به کشوری وارد می شوید در گذرنامه شما مهر ورود یا برچسب ویزای آن کشور درج میشود.این اطلاعات همان تراول هیستوری یا سابقه سفر شما به کشورهای خارجی می باشد.
اگر کثیرالسفر هستید میبایست به خوبی از اهمیت سابقه سفر در ویزا های توریستی آگاه باشید. سخت نیست بفهمیم چرا این موضوع به صورت ویژه ای حائز اهمیت است و تاثیر بسزایی در اخذ ویزاهای قوی دنیا مانند کانادا، آمریکا ، انگلیس و استرالیا دارد.ویزای توریستی هماهنطور که از نام آن مشخص است با انگیزه های گردشگری و توریستی تقاضا می شود و علی القاعده کسی که به عنوان توریست قصد بازدید از کشوری مثل کانادا یا استرالیا را دارد میبایست از کشورهای نزدیک تر به کشور خود و با هزینه سفر کمتر بازدید نموده باشد . اگر تصور میکنید ایجاد تراول هسیتوری قوی کاری سخت و هزینه بر می باشد با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.
البته سابقه سفر جزء موارد الزامی برای درخواست ویزا نمی باشد و شما بدون ارائه آن هم می توانید در خواست ویزای خود را به سفارت کشورت مربوطه ارائه نمایید اما معمولا این موضوع برای آفیسرهای بررسی کننده پرونده مهم می باشد و اقدام برای اخذ ویزا بدون داشتن تراول هیستوری و با پاسپورت بدون مهرورود و خروج ریسک بزرگی محسوب می شود پس بهتر است قبل از اقدام با کارشناسان مشاوره ما در این خصوص مشورت های لازم را به عمل آورید تا از خطر ریجکت شدن تا حد قابل توجهی جلوگیری شود.


اهمیت سابقه سفر در ویزای های توریستی چه میباشد؟


از قویترین ویزاهای دنیا میتوان به ویزای کشورهای ژاپن، حوزه شنگن، انگلیس، آمریکا، کانادا و استرالیا اشاره کرد. پاسپورت قوی این کشورهای توسعه یافته و قوانین مهاجر پذیر بودنشان فیلترهای ورود سختگیرانه تری برای قوانین اخذ ویزا تعریف میکند. همانطور که قبلا هم اشاره نمودیم اگرچه تاریخچه سفر جزو مدارک اصلی برای ارائه به سفارت نمیباشد ولی افسر اداره مهاجرت تاریخچه سفر شما را قبل از ورود به کشورش از ابتدا تا به حال بررسی می نماید و در صورتی که هدف و انگیزه متقاضی از سفر با توجه به پیشینه سفرهای وی و سایر دلایل و مدارک ارائه شده ، برایش قانع کننده نباشد با صدور ویزا موافقت نخواهد کرد. هدف از سفر POT می بایست با مدارک ارائه شده همخوانی و انسجام داشته باشد و تاریخچه سفر قوی از جمله مدارک کمک کننده ای است که دید واضحی از انگیزه واقعی فرد به افسر اداره مهاجرت میدهد.
دغدغه اصلی آفیسر جلوگیری از ورود مهاجرین غیر قانونی می باشد، بحران حجوم غیر قانونی و بی رویه مهاجرین به این کشورها بار سنگینی به دوش دولت قرار میدهد. برای قطع زنجیره ورود پناهندگان غیر قانونی، این کشورها بر آن شدند تا قوانین صدور ویزا و ورود توریست را تغییر داده و سفت و سخت تر به این موضوع رسیدگی نمایند.


چگونه در مدت زمانی کوتاه و هزینه کم تراول هیستوری خود را تقویت کنیم؟


برای ایجاد یک سابقه سفر قوی کافی است اطلاعات جامعی در خصوص نحوه ورود و صدور ویزا در کشور های مختلف اطلاعات کسب کنید. کشور های با ویزای لحظه ورود  یا ویزای فرودگاهی visa on arrival و کشورها با ویزای الکترونیک E visa میتوانند  از اولین انتخاب ها باشند. کشور های نزدیک مانند دبی، لبنان، هند، ارمنستان و گرجستان میتوانند مقاصد جذابی برای بازدید توریستی باشند. بعد از آن کشوهایی مانند موریس، ماداگاسکار و دیگر کشور های آفریقایی و کشورهای آسیای میانه هم به لحاظ زیبایی بسیار دلپذیر میباشند بعلاوه اعتبار پاسپورت شما را به حد قابل توجهی بالا میبرند.
بعد از سفر به 5 تا 6 کشور و داشتن چند مهر مهاجرت بر پاسپورت خود امکان اخذ ویزاهای توریستی قوی تری را خواهید داشت. توجه داشته باشید که این سفر ها بهتر است با فاصله انجام شود و بین هر سفر یک یا دوماهی را به خود استراحت دهید تا کثیر السفر بودن و هدف بازدید و توریستی بودن این سفر ها احراز گردد. طول مدت اقامت و بازدید از این کشور ها میتواند کوتاه و کم هزینه باشد. کشور های اروپای شرقی و برخی دیگر از کشورهای اروپایی با توجه به توریست پذیر بودنشان میتوانند مقصد بعدی برای تکمیل و تقویت تاریخچه سفر شما باشد.ارائه مدارک متعدد مالی و غیره به سفارت های حوزه شنگن اعتبار خوبی به پاسپورت شما خواهد داد. با این تفاسیر بهتر است قبل از انتخاب مقصد سفر به بررسی دقیق امکانات موجود برای انتخاب بهترین گزینه ها بپردازیم.


آیا سابقه سفر خوب صرفا داشتن ویزای شنگن میباشد؟


همانطور که اشاره کردیم سابقه سفر خوب متشکل از بازدید از کشورهای توریست پذیر و جذاب برای بازدید کنندگان میباشد. سفر در 5 سال اخیر مورد ارزیابی قرار میگیرد و بهتر است فواصل سفر ها نه چندان بلند و با هدف بازدید و گردشگری باشند. اما به دلیل اینکه کشورهای حوزه شینگن خود نیز مقصد مهاجرتی برای پناهجویان محسوب می شوند داشتن ویزای شیگن غیر از اینکه به عنوان اینکه مدرکی دال بر گردشگر بودن فرد را ارائه می دهد از این جهت نیز برای آفیسر های صادر کننده ویزا در سایر کشورها مهم می باشد که متقاضی قبلا به کشورهای توسعه یافته سفر نموده و پس از اتمام مهلت ویزا کشور را ترک کرده است پس احتمال عدم ترک کشور آنها نیز کاهش می یابد.

در نظر داشته باشید تمامی توضیحاتی که در این مقاله به آن اشاره شد با توجه به این موضوع بود که بررسی کننده پرونده نیروی انسانی بوده و پرونده ها به صورت ماشینی بررسی نخواهند شد پس کیفیت سابقه سفر در متقاعد نمودن بررسی کننده پرونده دارای اهمیت بالایی می باشد.

نویسنده : غزل فروغی

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران