desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 25 خرداد 1399
659  

با ویزای توریستی کانادا چه کارهایی میتوان در کانادا انجام داد؟

ویزای توریستی کانادا یکی از راههایی است که اشخاص علاقه مند سفر به کانادا از طریق آن میتوانند به کانادا ورود پیدا کنند و جز روش هایی است که کمترین الزامات و مدارک را نیاز دارد و متقاضیان مهاجرت اکثرا حائز شرایط آن هستند.
بسیاری از افرادی که به اخذ این ویزا مبادرت می ورزند معمولا قصد اخذ اقامت دائم کانادا را دارند. بنابرین دانستن راه های تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم از اهمیت بالایی برخوردار است.

تبدیل ویزای توریستی به کاری

آنچه باید در نظر داشت این است که امکان تبدیل ویزای توریستی یا مالتی به ویزای کاری در دو حالت وجود دارد ، حالت اول زمانی که همسر متقاضی با ویزای تحصیلی و کاری در کانادا یاشد و حالت دوم اینکه متقاضی در برنامه اقامت دائمی در کانادا پذیرفته شده و تا طی شدن زمان مراحل اداری اعطا کارت اقامت دائم قصد کار کردن در کانادا را داشته باشد.البته در این پروسه دانستن بعضی از نکات جدا از اهمیت بالا کمک می کند تا فرد با چالش های کمتر در این موضوع مواجه شود. زمانی فرد می تواند با داشتن ویزای توریستی درخواست ویزای کاری یا مجوز کاری بکند که ویزای توریستی برای 6 ماه یا بیشتر معتبر باشد.

نکات و چالش ها :

درخواست مجوز کار باید از دفاتر خدمات ویزای کانادا (visa center) انجام گردد. برای ایرانیان امکان اخذ ویزای کانادا از طریق دفاتر خدمات ویزا ترکیه ،امارات یا ارمنستان انجام می گیرد و باید توجه داشت که ممکن است از متقاضی درخواست شود برای مصاحبه به یکی از سفارت های کانادا مراجعه کند که در این صورت فرد باید تمام مدارک و اسناد را تحویل سفارت بدهد و خود نیز آماده مصاحبه (interview) باشد.
توجه به نحوه پر کردن فرم ها و همچنین پرداخت هزینه های ویزای کاری (application fees) درجه اهمیت بالایی دارد آن هم به این دلیل است که اداره مهاجرت کانادا و دفاتر ویزا هزینه های دریافتی را به غیر از بانک ها و حساب های معرفی شده قبول نخواهند کرد.
توجه به اعتبار ویزا از نکاتی است که باید افراد به آن توجه داشته باشند چون در صورت اتمام اعتبار باید خاک کانادا را به سرعت ترک نموده؛ آن هم به این دلیل است که اقامت غیر قانونی حتی به مدت یک روز باعث ایجاد نظر منفی افسر اداره مهاجرت(officer) می شود و از آن جایی که کشور کانادا به بایگانی اهمیت زیادی می دهد ، ممکن است ویزای آینده را به خطر بیندازد.
در صورتی که در بدو ورود، برای دارنده ویزای توریستی توسط آفیسر، تاریخ خروج زده نشود، شخص می تواند 6 ماه در کانادا حضور داشته باشد. در صورتی که متقتضی مایل باشد در این دوره در کانادا بماند باید تقاضای امتداد حضور(Extension) نماید که به صورت آنلاین است و بیش از تاریخ خروج می باشد.
بنابراین این نکته روشن است که با جمع شرایطی شخص می تواند ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و بعد از آن اقدام به اخذ اقامت دائم(PR) نماید.

ویزای توریستی و تبدیل آن به ویزای تحصیلی

همچنین طبق قوانین جدید اداره مهاجرت امکان تغییرویزای توریستی به ویزای تحصیلی هم وجود دارد.اگر شخصی به وسیله ویزای توریستی در خاک کانادا حضور داشته باشد و موفق به ثبت نام در یکی از مراکز آموزشی معتبر ( از منظر اداره مهاجرت) شود امکان تغییر وضعیت وجود دارد البته باید به این نکته توجه داشت که بعد از اخذ پذیرش فرد باید درخواست خود را به یکی از دفاتر ویزای(visa center) خارج از کانادا ارسال نماید.

ویزای توریستی و زایمان

طبق اصل 3 قانون شهروندی کانادا (citizen ship act) اگر شخصی در کانادا متولد شود تابعیت کانادا به او تعلق میگیرد. همچنین در قوانین مهاجرتی کانادا هیچ ممنوعیتی برای به دنیا آوردن فرزند توسط افراد غیر کانادایی وجود ندارد؛ بنابرین با داشتن ویزای توریستی می توان برای زایمان فرزند در کانادا اقدام و در همان ابتدا برای فرزند تابعیت کانادا اخذ کرد.
نکته کلیدی این است که با تولد فرزند برای هیچکدام از از پدر و مادر حقی ایجاد نمی شود. البته داشتن فرزند کانادایی در روند مهاجرت والدین تاثیر گذار است و می تواند مشکلاتی را که برای افراد دیگر در این مسیر وجود دارد مرتفع نماید.

ویزای توریستی و گردشگری

در حقیقت هدف اصل از اخذ اقامت توریستی کانادا بازدید از آن کشور و به نوعی بررسی فرصت های اقتصادی و فرهنگی آنجاست. به وسیله ویزای توریستی می توان از زیبایی ها و مناطق گردشگری کانادا نیز بازدید کرد.
از آن جایی که روال اعطای ویزای توریستی کانادا به صورت چند بار ورود یا مالتی (multiple) است، داشتن حساب بانکی قطعا می تواند کمک شایانی در رتق و فتق امور روزمره متقاضایان بنماید. نکته خوشحال کننده آن است که در صورت برخورداری از ویزای توریستی یا مالتی کانادا می توان افتتاح حساب هم انجام داد. البته باید این نکته را در نظر داشت نرخ سود سپرده گذاری در بانک های کانادا زیر (2 درصد) هست و برای افرادی که قصد سپرده گذاری دارند مقرون به صرفه نمی باشد.

ویزای توریستی و خرید ملک

 شاید این سوال در ذهن به وجود بیاید که آیا با داشتن ویزای توریستی می توان خرید ملک هم انجام داد؟
با توجه به اینکه کانادا روش مهاجرتی را به عنوان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک ندارد ولی باید به این نکته توجه کرد که خرید ملک به نوعی سرمایه گذاری مناسب و مطمئنی محسوب می گردد که این امر هم با داشتن ویزای توریستی امکان پذیر است اگرچه که به اقامت دائم منجر نخواهد شد.
مناسب و مطمئن بودن خرید ملک کانادا با بررسی سال های اخیر از آن جهت است که کانادا، استاندارد های بالایی را در شاخص ریسک مصادره (expropriation risk) کنترل فساد (regulatory quality) و نرخ کیفیت نظارتی (control of corruption) را دارا می باشد.

سفر به کانادا از طریق ویزای توریستی با توجه به مزایا و شرایط همواره یکی از روش های مناسب و آسان و کم هزینه برای بازدید از این کشور، و در نهایت اخذ اقامت دائم محسوب میگردد که البته در سال های اخیر با سختگیری هایی هم همراه شده است. اما با تمام این موارد باز هم این روش، روش میانبر برای رسیدن به اهداف بلند مدت مهاجرتی است. از این رو افراد با رعایت الزامات می توانند شرایط مناسبی را برای داشتن ویزای توریستی دارا باشند و در نهایت با برنامه ریزی مناسب اهداف و تارگت های مهاجرتی خود را دنبال کرده و بدان دست پیدا نماید.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران