desktop
+98-51-31772
fides
  سه شنبه 07 ارديبهشت 1400
1070  

برای مهاجرت به کانادا چه زبانی یاد بگیریم؟

زندگی در هر کشوری با هر هدفی، ارتباط قوی با جامعه آن کشور را می­طلبد. مهاجرت به کانادا، کشوری که همواره میزبان فرهنگ­های مختلف بوده، از رایج­ترین انتخاب­ها برای مهاجرت ایرانیان است. قدم گذاشتن در دنیایی که مردمانی بافرهنگ، اخلاق و گویشی متفاوت دارد، نیازمند پلی ارتباطی برای برقراری ارتباط بین مردمان آن سرزمین است.

اگر کسی نتواند با جامعه محل زندگی خود، ارتباط کلامی ایجاد کند، قادر نخواهد بود زندگی آسان و آرامش­بخشی را برای خود فراهم کند. این پل ارتباطی امروزه، زبان رسمی کشورها است. یکی از نکات مهم در مهاجرت به کشوری متفاوت، مثل مهاجرت به کانادا یادگیری زبان رسمی آن کشور است. چراکه باعث سهولت در انجام کارهای روزمره، تحصیل، کسب‌وکار و ... می­شود.

مهاجرت به کانادا نیز از این قاعده مستثنا نیست. ازآنجاکه کانادا دومین کشور بزرگ جهان و دارای فرصت­های تحصیلی، شغلی و تجاری عالی محسوب می­شود، از مقاصد بزرگ مهاجرتی جهان است. با توجه به نکات ذکرشده، مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگری، نیازمند آشنایی یا تسلط به زبان رسمی آن کشور است.

همچنین تحصیل و یا کار در این کشور مستلزم ارائه مدرک معتبر زبان است. ازآنجاکه کانادا به سبب دارا بودن فرهنگ‌های متعدد، کشوری چند فرهنگی محسوب می­شود، بدیهی است که زبان­های مختلفی را در خود جای‌داده باشد. در ادامه به بررسی این زبان­ها می­پردازیم.

زبان یا زبان­های رایج در کانادا کدام است؟

کانادا کشوری دوزبانه است. چراکه دو زبان رسمی و مهم در کانادا وجود دارند که درصد زیادی از شهرهای مهم و بزرگ این کشور، به این زبان­ها صحبت می­کنند. دو زبان انگلیسی و فرانسوی، در کشور کانادا به رسمیت شناخته‌شده و غالب هستند. این دو زبان، مورد تائید کلیه مؤسسات دولتی فدرال هستند؛ یعنی مردم می­توانند با این مؤسسات با هردو زبان انگلیسی و فرانسوی ارتباط برقرار کنند.

درنتیجه برای انجام و دریافت خدمات کارهای اداری، به یکی از این دو زبان احتیاج دارند. زبان انگلیسی تشکیل‌دهنده زبان رایج اکثر کانادایی­ها و زبان اول آن­ها است؛ و همین موضوع یکی از دلایل ایرانیان برای مهاجرت به کانادا شده است؛ اما زبان فرانسوی هم در شهرهای زیادی رایج است و زبان دوم مردم این کشور ­محسوب می­شود.

زبان­های دیگری نیز به سبب وجود مهاجران سایر کشورها، از زمان‌های قدیم در این کشور شکل‌گرفته‌اند. به‌طوری‌که حدود یک‌پنجم مردم کانادا به زبانی به‌غیراز زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می­کنند. رایج‌ترین این زبان­ها شامل: ماندارین و کانتونی (گونه­هایی از زبان­های چینی) و پنجابی (گونه­ای از زبان هندی) می­شوند. این زبان­ها از نظر قانونی به رسمیت شناخته‌نشده‌اند اما استفاده از آن­ها غیرقانونی نیست.

مسئله اصلی این است که برای مهاجرت به کانادا، یادگیری یکی از زبان­های انگلیسی یا فرانسوی، از ملزومات است؛ اما آیا پراکندگی این دو زبان در همه­ی شهرها و محل­های کار و تحصیل یکسان است؟ برای مهاجرت به کانادا بر چه اساس تصمیم بگیریم که به کدام زبان مسلط شویم؟ در ادامه به این سؤالات پاسخ‌خواهیم داد.

شهر مقصد شما تعیین‌کننده زبانی که باید یاد بگیرید

برای مهاجرت به کانادا، مهم­ترین عامل برای انتخاب یک‌زبان برای یادگیری، شهری که انتخاب می­کنید است. چراکه پراکندگی این دو زبان رسمی در شهرهای مختلف کانادا یکسان نیست. باوجوداینکه زبان انگلیسی در بسیاری از شهرهای این کشور، رسمی است اما شهرهای فرانسوی‌زبان هم وجود دارند.

در بعضی از شهرها همچون شهر کبک، زبان غالب، زبان فرانسوی است. پس اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی  یا کار در شهر کبک را دارید، باید به زبان فرانسوی مسلط شوید؛ اما اگر زندگی در تورنتو، مقصد مهاجرتی شما است، بهتر است تسلط به زبان انگلیسی را آغاز کنید.

یکی دیگر از شهرهای مهم کانادا که زبان‌اصلی فرانسوی را دارد، شهر مونترال است؛ که این شهر دومین شهر پرجمعیت کانادا و چهارمین شهر فرانسوی‌زبان بزرگ دنیا محسوب می­شود. به‌طور خلاصه برای مهاجرت به کانادا، جهت انتخاب زبانی که می­خواهید یاد بگیرید ابتدا هدف شما از مهاجرت و شهر مقصد باید مشخص شود.

ازآنجاکه زبان مرسوم شهر به شهر و منطقه به منطقه تفاوت دارد، باید بررسی کنید که زبان رسمی شهر و منطقه انتخابی شما چه شهری است. برای این منظور، بهترین راه برای انتخاب درست، صحبت با مشاوران خدمات مهاجرتی فیدس است؛ اما برای مهاجرت به کانادا، برای هدف­های مهم، همانند سایر کشورهای مطرح جهان، نیازمند مدارک زبانی هستید که در ادامه به آن می­پردازیم.

مدارک زبان لازم برای مهاجرت به کانادا

درصورتی‌که مقصد و هدف شما از مهاجرت به کانادا نهایی شده است، داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی برای ورود الزامی است. با توجه به برنامه و هدف شما، داشتن نمره بالا امتیازی برای مهاجرت به کانادا محسوب می­شود؛ اما به‌طورکلی برای هردو هدف تحصیل یا ورود به بازار کار، ارائه مدرک زبان معتبر جز الزامات محسوب می­شود.

به‌طورکلی مدارک معتبر و موردپذیرش برای مهاجرت به کانادا که توسط اداره تابعیت و مهاجرت کانادا Citizenship and Immigration Canada (CLC) تعیین‌شده است، شامل یکی از این دو مدرک است: برای زبان انگلیسی نیاز به مدرک CLB با نمره 4 یا بالاتر و برای زبان فرانسوی به مدرک NCLC با نمره 4 یا بالاتر دارید. همچنین برای زبان انگلیسی مدارک IELTS، TOEFL و PTE نیز برای مهاجرت به کانادا مورد تائید است.

جمع بندی

به‌طورکلی دو زبان رسمی و رایج در کانادا، انگلیسی و فرانسوی است و اخذ مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، به هدف و مقصد شما بستگی دارد؛ بنابراین درصورتی‌که برای انتخاب بین زبان فرانسوی یا انگلیسی برای مهاجرت به کانادا دچار تردید هستید، کافی است با مشاوران ما در فیدس در ارتباط باشید. فیدس ارائه‌دهنده خدمات مهاجرتی، برای راهنمایی جهت سهولت مهاجرت شما در خدمت شما است.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران
عطیه سعیدی 1400/02/18

ادرس پیج اینستا می شه بدین

پاسخ
  • فیدس در پاسخ بهعطیه سعیدی
  بله حتما fises_int
  • 15:47:20
  • 1400/02/18
  • پاسخ

 • کاربر مهمان 1400/03/20

  جالب بود

  پاسخ