desktop
+98-51-31772
fides
  سه شنبه 03 تير 1399
775  

فرصت های شغلی برای مهاجرت به آلمان

با توجه به اقتصاد قوی آلمان همیشه مهاجرت به آلمان جز گزینه‌های افراد است. کشور آلمان ازجمله کشورهایی است که جمعیت رو به کاهش سال افزون دارد. این مسئله موجب آن شده تا به فکر پذیرفتن مهاجرین متخصص و کار بلد از کشورهای دیگر بیفتد. حاصل این امر چیزی نیست جز توسعه صنعت آلمان و پویایی اقتصاد این کشور. آلمان با این ایدئولوژی، هدف آن دارد که موقعیت‌های شغلی خالی خود را به خارجی‌هایی اعطا کند. درهرصورت برای کشور آلمان بهره‌وری دارند؛ چه باتجربه خود، چه با تخصص. همه این‌ها البته نشان از شرایط کاری ویژه آلمان نیز دارد، شرایطی مانند حقوق بالا، امتیازهای گوناگون و مزایای کم‌نظیر. مشاغلی که امروزه در آلمان در بهترین شرایط خود قرار دارند، آن دسته کارهایی‌اند که یا مرتبط با جامعه این کشورند و یا با صنعت درهم‌تنیده‌اند. مشاغلی چون پزشکی، مهندسی و یا فناوری اطلاعات.

ما در فیدس خدمات بین‌المللی و وکالتی درزمینهٔ های مهاجرت، اخذ تابعیت، اقامت دائم و اقامت موقت، کاریابی بین‌المللی و همچنین اعزام دانشجو را انجام می‌دهیم. این برنامه‌ها را دسته‌بندی کرده‌ایم تا شما با انتخاب دسته‌بندی موردنظر خود بهترین روش را انتخاب کنید. برای مهاجرت به آلمان با فیدس همراه شوید.

تخصص‌های موردنیاز برای مهاجرت به آلمان

افرادی زیادی که به دنبال مهاجرت به آلمان هستند، در پی یافتن لیست شغل‌های موردنیاز کشور آلمان هستند تا بدین‌وسیله شانس خود را برای پیدا کردن کار در این کشور پیدا کنند. ابتدا بررسی کنیم که چرا درصد بسیاری از مردم به دنبال این هدف و اخذ اقامت و مهاجرت به آلمان، از طریق کار هستند.

آلمان به دلیل داشتن تجارت و اقتصاد قدرتمند یکی از پرطرفدارترین کشورها برای کار و مهاجرت است. بازار کار برای افراد و شرکت‌ها بسیار پررونق و گسترده است. نمایشگاه‌های تجاری جهانی در خیلی از مواقع آلمان را برای ارائه دستاوردهای خود انتخاب می­کنند و معاملات و توافقات تجاری موفقی در این کشور شکل می­گیرد. همه این­ها باعث جذابیت بازار کار آلمان شده است. ازاین‌رو بسیاری از افراد با جستجو در لیست مشاغل موردنیاز کشور آلمان، در پی یافتن شغل موردنظر خود در این کشور هستند.

در ادامه مقاله قصد داریم تا با تخصص‌های قوی در صنعت آلمان آشنا شویم. با فیدس همراه باشید.

پزشکان در آلمان

هنگامی‌که از شرایط شغلی ویژه کلام به میان می‌آید، همه توجهات معطوف حیطه پزشکی می‌شود. در آلمان نیز شرایط مستثنا از قاعده نیست و پزشکان بهترین شرایط زندگی در این کشور رادارند. آن‌ها با میانگین حقوق سالیانه معادل 52 هزار یورو در سال، در اوایل دوره خدمت خود، می‌توانند سرانه حقوق خود را صرف زندگی‌ای آرام و با آسایش کنند. این در حالی است که در صورت گذشت سالیان تجربه و کارآموختگی، این حقوق می‌تواند تا حدود 100 هزار یورو در سال نیز برسد. این رقم چشم‌گیر برای یک زندگی مرفه و زویایی است. همه این امتیازات ارائه‌شده برای این فرصت کاری در آلمان، پیش‌نیازهای دشواری را نیز می‌طلبد که متقاضیان می‌بایست آن‌ها را پیش‌تر تأمین کرده باشند. پیش‌نیازهایی چون سطح زبان آلمانی C1. پزشکان مهاجر می‌باید این مدرک را در همان ابتدا ارائه دهند چراکه آن‌ها بناست با قشر توده جامعه در ارتباط باشند. این نیازمند ارتباط در عالی‌ترین سطح ممکن با مردم است. همچنین نباید از یاد برد که مدرک معتبر دانشگاهی و فارغ‌التحصیلی با نمره بالا و همچنین سابقه شغلی بلندمدت نیز موجب افزایش چشم‌گیر شانس کسب این موقعیت شغلی هستند.

فناوری اطلاعات نیازمندی روز دنیا

امروزه در هر صنعتی که نگاه می‌اندازیم، صحبت از فناوری اطلاعات نیز به میان می‌آید. مهم نیست چه شغلی یا چه حیطه‌ای، نکته آن است که مهندسین فناوری اطلاعات، نقش پررنگی در راستای توسعه کسب‌وکار آن حوزه دارند. همه این‌ها ما را به این نقطه سوق می‌دهد که IT یا فناوری اطلاعات، امروزه جزو بیشترین نیازمندی کشورها در میان موقعیت‌های شغلی است. آلمان نیز با عطف به این موضوع که بزرگ‌ترین شرکت‌های کامپیوتری دنیا در این کشور شعبه دارند، سرزمینی زویایی برای مهندسین IT ساخته است. متخصصان این حوزه می‌توانند در سال‌های ابتدایی کار خود، 40 هزار یورو در سال درآمد داشته باشند تا بنیان‌های یک زندگی بلندمدت آرام را برای خود برنامه‌ریزی کنند. همچنین پس از گذشت سالیانی از تجربه و کارآموختگی، حقوق آنان تا میانگین 75 هزار یورو در سال نیز می‌تواند افزایش داشته باشد. این تنها یک معنی دارد؛ IT بی‌نظیر است.

مهندسین و صنعت تولید

چرخ کارخانه‌های عظیم تولیدی در هر جای دنیا، به لطف مهندسین متخصص آن‌ها می‌چرخد. کتمان نقش مؤثر یک مهندس درروند تولید یک کارخانه یا در جریان یک صنعت، امری است ناممکن. لذا حضور مهندسین کارکشته و مجرب در دنیای یک صنعت عظیم، به قطع مهم‌ترین نکته‌ای است که کشور آلمان به آن توجه داشته است. آلمان راه را برای حضور مهندسین مستعد پیشرفت در خاک خود هموار کرده تا با کمک آنان کشور خود را بیش‌ازپیش رونق بخشد. برای این هدف، سرانه حقوقی را برای یک مهندس تازه‌کار مشخص کرده که معادل 45 هزار یورو در سال است. البته که شرایط برای یک مهندس مجرب و کاربرد متفاوت است و حقوقی معادل 65 هزار یورو در سال را به خود اختصاص داده است. همه این‌ها حتی می‌تواند برای یک دانش‌آموخته از دانشگاه معتبر آلمانی بهتر نیز بشود، می‌تواند مبلغ حقوق سالیانه تا 74 هزار یورو افزایش یابد! این یعنی آلمان، سرزمین موعود مهندسان است.

در این مقاله برای افرادی که برای مهاجرت به آلمان در مورد فرصت‌های شغلی و درامدهای این کشور سؤالاتی داشتند به‌صورت کلی توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به آلمان رادارید حتماً با مشاورین ما در فیدس تماس بگیرید تا بروزترین اطلاعات را در مورد این مهاجرت به آلمان در اختیار شما قرار دهند.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران