desktop
+98-51-31772
fides
  شنبه 28 دي 1398
381  

سن مناسب مهاجرت چه زمانی است؟

 

برخی از افراد که در این زمینه اطلاعات کافی ندارند، فرض می کنند که سن خاصی برای مهاجرت مناسب نیست و اصطلاحا برای مهاجرت کردن می توانید با هر سنی که دارید اقدام کنید و یا از آن طرف عده ای ، سن زیر 18 سال را برای مهاجرت صحیح نمی دانند چرا که ممکن است فرد را به خاطر فشار های روانی و روحی از بین ببرد.

شاید فکر می کنید که چرا باید سن مناسب مهاجرت این قدر مهم باشد؟ در ادامه چند دغدغه و چالش مهم که در این زمینه وجود دارد را با هم بررسی می کنیم تا در انتها خودتان تصمیم بگیرید که بازه زمانی مناسب مهاجرت چه زمانی است؟

 

مشخص نمودن قصد و نیت از مهاجرت

در صورتیکه هدف شما دریافت اقامت دایم در کشور مقصد می باشد و از طریق برنامه های اقامت دایم میخواهید اقدام کنید در اینصورت سن کم باعث می شود تا امتیازات لازم را دریافت ننمایید و از آن طرف سن بالا هم باعث کاهش امتیازات می شود.معمولا در اینگونه موارد بازه سنی مناسب 25 تا 38 سال می باشد.

اما در صورت اینکه قصد شما اقامت های موقت همانند ادامه تحصیل می باشد در سنین بالاتر امکان دریافت ویزای تحصیلی کمتر می شود.هرچه فرد به سن تحصیل نزدیکتر باشد و گپ تحصیلی کمتری داشته باشد در زمینه اخذ ویزای تحصیلی موفق تر خواهد بود.بازه سنی مناسب برای اینگونه موارد بسته به نوع مقطع تحصیلی متفاوت بوده اما برای تحصیلات دانشگاهی از 18 تا 26 بازه مناسب تری می باشد.

 

پیداکردن شغل و مشغول به کار شدن

هر دانشجو در ایران یا هر کشور دیگری که برای تحصیل سفر کرده باشد، باید پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه به دنبال یک شغل باشد. در کشور هایی که شما برای مهاجرت آن را انتخاب کرده اید، باید شرایط دادن کار به یک فرد مهاجر وجود داشته باشد. در واقع اگر نتوانند به مهاجر شغل مناسبی بدهند، احتمالا نخواهید توانست که درآمد کسب کنید و زندگی خود را ادامه دهید.

با توجه به این موضوع سن مناسب مهاجرت بین 18 تا 40 است که فرد بتواند به راحتی شغل مورد علاقه خود را پیدا کند. البته موارد استثنا نیز زیاد هستند. همچنین می توانید پس از مهاجرت از مراکز کاریابی هم کمک بگیرید.البته سنین بالاتر اگر همراه با تجربه کاری در داخل کشور باشد کمک شایانی به شما در یافتن شغل خواهد نمود.

 

در این رابطه می توانید مقاله " نکات مثبت و منفی مهاجرت " را نیز مطالعه نمایید.

 

تطابق با فرهنگ جدید

تعارضات فرهنگی و عدم هماهنگ شدن افراد با فرهنگ کشور جدید یکی از بزرگترین معضلاتی است که برخی مهاجرین را پس از سالها تحمل رنج و مشقت فراوان برای مهاجرت ، وادار می سازد تا به کشور خود بازگردند. آشنایی با یک فرهنگ جدید و همسان شدن با آن کار ساده ای نیست؛ مخصوصا اگر سن بالایی داشته باشید. در کشور های دیگر ممکن است که مردم مانند ایران خونگرم نباشند و یا مسایل زیادی برای آن ها اهمیت نداشته باشد. شما باید با این موضوع کنار بیاید. شما باید بتوانید فرهنگ کشور خود را تا حدودی فراموش کنید و با یک فرهنگ جدید خود را تطبیق دهید.

فرهنگ جدید و همسان شدن با آن برای کسانی که سن کمتری دارند و در بازه ی 18 تا 40 هستند، بهتر است اما تمام این موضوع به شما بستگی دارد. ممکن است که شما 20 سال داشته باشید و نتوانید این کار را انجام دهید و یا 60 سالتان باشد و این موضوع دشوار نباشد.

بهتر است در این زمینه از یک مشاور حرفه ای کمک بگیرید تا به شما کمک کند مشکل خود را حل کنید.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران