desktop
+98-51-31772
fides
  پنج شنبه 25 ارديبهشت 1399
247  

کدام شهرها در کانادا بازار کار بهتری دارند؟

مطالعه و بررسی شرایط بازار کار، یکی از ابزارهای مفیدی است که می تواند مارا با روند تغییر و تحولات این پدید در حوزه های مختلف شهری آشنا نماید تا اشخاص با استفاده از این داده ها بتوانند انتخاب مناسبی را برای محل زندگی انجام دهند.
امروزه بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا درصدد این امر هستند که بتوانند نرخ بیکاری را در بین جوانان در سال های آینده به پایین ترین میزان ممکن برسانند و کشور کانادا هم از این قاعده مستثنی نیست.
متوسط نرخ بیکاری در بین جوانان در شهرهای کانادا با توجه به آمار (RBC) در حال حاضر 6% می باشد و دولت کانادا در برنامه های بلند مدت خود این هدف را دارد که تا سال 2024 تمام جوانان دارای کار بوده و نرخ بیکاری 0% باشد.
بر اساس همین آمار و نرخ بیکاری در شهرهای مختلف کانادا ، رویال بانک کانادا با شاخص های URBAN WORK INDEX بهترین شهرهای این کشور را برای جوانانی که در جستجوی کار هستند ، معرفی نموده است.
این بررسی با توجه به آیتم های مختلف مانند ، وضعیت به کارگیری کارجویان(employment)،وضعیت کارفرمایان (entrepreneurship)،مدرک تحصیلی و موارد آموزشی (education) و مقرون به صرفه بودن (offordability) انجام شده و بر اساس پارامترهای ذکر شده به شهرها امتیازاتی تعلق گرفته که نتایج بسیار جالب و غیر منتظره ایی را به همراه داشته داشته است.

شاید در وهله اول این فکر به ذهن خطور کند که شهرهایی مثل ونکور و تورنتو به دلیل وسعت ، جمعیت و وجود شرکت های بزرگ در این شهر ها از شرایط کاری بهتری برخوردار هستند اما در کمال تعجب چند شهر کوچک در فهرست 10 شهر برتر کانادا از لحاظ بازار کار ، پیش از تورنتو و ونکوور قرار گرفته اند.
استان انتاریو با داشتن 6 شهر که عبارتند از: اتاوا، سادبری ، کیچنر/ واترلو، همیلتون، میسی ساگا و تورنتو بهترین استان کانادا برای جوانان جهت یافتن شغل محسوب میشود.لیست 21 شهر اول کانادا که بازار کار مناسب تری دارند به شرح ذیل می باشد :
1. ادمونتون
2. مونترال
3. اتاوا
4. سادبری
5. کیچنر/واترلو
6. همیلتون
7. کبک
8. میسی ساگا
9. ویکتوریا
10. تورنتو
11. سنت جان
12. مونکتون
13. کلگری
14. کلونا
15. ونکوور
16. اوشاوا / دورهام
17. یلونایف
18. شارلوت تاون
19. ساسکاتون
20. هالیفاکس
21. وینیپگ
تحقیقات انجام شده در این زمینه ، جدا از اهمیت برای خود دولت جهت رسیدن به اهداف پایین آوردن نرخ بیکاری، برای اشخاص که قصد مهاجرت به کشور کانادا دارند نیز این فرصت را فراهم می کند تا با شناخت کامل درباره بازار کار شهرهای مختلف نسبت به انتخاب محل زندگی و پیدا کردن شغل مناسب برای خود و همچنین آینده شغلی فرزندان که جزء مهمترین اولویت های مهاجرت است اقدام نمایند.
معاون بخش شهروندی (RBC(Valerie Chort درباره شرایط کاری و اهداف آینده دولت کانادا می گوید: بازار کاری کانادا در حال تغییر است و ما مجموعه ای از فرصت ها را در جهت هدایت و آماده سازی قشر جوان برای آینده فراهم کردیم.
این نقل به خودی خود این مسیله را در ذهن متبلور می کند که نرخ بیکاری پایین و آینده ی روشن کاری برای جوانان ، مهمترین هدف برای دولت کانادا میباشد و میتواند برای افرادی که قصد پیدا کردن کار و مهاجرت دارند راه گشا باشد.

اگر در انتخاب شغل خود در کانادا نیاز به اطلاعات بیشتری دارید میتوانید مقاله های چه مشاغلی در کانادا بازار کار بهتری دارند؟ و مشاغل پرطرفدار و مورد نیاز کانادا را مطالعه بفرمایید.

 

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران
شادی ناظمی 1399/03/07

مطالب بسیار آموزنده بود من که خیلی استفاده کردم مرسییییی

پاسخ