desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 01 دي 1398
201  

شهرزاد رفعتی بانویی که الهام بخش شد

شهرزاد رفعتی بانوی ایرانی در سال 1359(1980) در تهران متولد شد. او دوران نوجوانی اش را در تهران گذراند و در سال 2000 برای تحصیل در علوم کامپیوتری از تهران به ونکوور رفت و مدرک کارشناسی علوم رایانه خود را از دانشگاه بریتیش کلمبیا دریافت کرد
 

 

او در سال 2005 شرکتی به نام BroadbandTV را تأسیس نمود، شرکتی که به دوره هراس شرکت‌های بزرگی مانند برادران وارنر، سونی، EA و یا NBA از اینترنت خاتمه داد. همه آنها از اینترنت به خاطر نقض کپی‌رایت می‌ترسیدند. اما فناوری‌ای که شرکت BroadbandTV فراهم آورده است، محتوای مشمول کپی‌رایت را نه‌تنها در یوتیوب بلکه در هر فضای دیگری که امکان آپلود ویدیو در آن باشد، تشخیص می‌دهد. بر این اساس، برای مثال در عرض دو سال گذشته، هزاران ویدیو از مسابقات ورزشی که قانونا تحت مالکیت NBA یا اتحادیه بسکتبال آمریکا بودند، و بدون اجازه آپلود شده بودند، تشخیص داده شدند.
Broadband TV بزرگترین شبکه چند پلتفورمه و سرویس پخش آنلاین ویدیو و همچنین یک رسانه دیجیتال در کل دنیا به حساب می آید، که مدیرعاملی این شبکه نیز بر عهده خود شهرزاد رفعتی می باشد. بعد از گوگل و فیسبوک؛ این رسانه با داشتن بیش از300 میلیون کاربر در بیشترین حجم دارایی ویدیویی دنیا، در رتبه سوم قرار دارد.

شهرزاد رفعتی در سال 2011 به عنوان مدیرعامل و بنیانگذار کمپانی BBTvدر مجله «فست کمپانی» در طبقه بندی 100 خلاق برتر در رتبه 37 قرار گرفت.
خانم شهرزاد رفعتی ، در مجله‌های پرتیراژ کانادا به عنوان یکی از 5 مدیر برگزیده و موفق در میان مدیران شرکتهای رسانه‌ای کانادا شناخته و معرفی شد.
او در سال 2017 به عنوان نماینده کشور کانادا در گروه کاری زنان رهبر کشورهای عضو G20 انتخاب شد.
شهرزاد رفعتی افتخارات دیگری نیز کسب نموده است که برخی از آنها به شرح زیر است :
دریافت جایزه کسب و کارهای ونکوور با عنوان 40 فرد موفق زیر 40 سال در سال 2012
دریافت جایزه مدیر عامل برتر سال ونکوور در سال 2013
دریافت جایزه اجرایی Digi awards با عنوان یکی ازموفق ترین بانوان کانادا در سال 2013
دریافت جایزه 25 کانادایی مهاجر برتر 2017؛ این جایزه به مهاجران خارجی کانادایی تعلق می گیرد که در طول مدت اقامتشان در کانادا موفقیت های چشمگیری را کسب و تغییرات مثبتی در این کشور ایجاد کرده باشند.


احمد حسین وزیر مهاجرت کانادا در توییتی پس از بازدید از شرکت BroadbandTV نوشت :


کارآفرینان مانند شهرزاد رفعتی الهام بخش هستند.
به عنوان یک نوجوان به کانادا آمد
شرکت دیجیتالی و تکنولوژیBBTV ، بزرگترین شبکه جهانی multi platform را تاسیس کرد

در لیست 25 نفر اول زنان قدرتمند جهان قرار گرفت
و 360 نفر کانادایی را استخدام کرد

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران