desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 08 دي 1398
514  

شرایط گرفتن گواهینامه در کانادا به چه صورت است؟


قبل از مهاجرت به هر کشوری باید قوانین، ضوابط و چالش های پیش رو در آن کشور را بدانید. ما سعی داریم در این مطلب از فیدس، شما را با گواهینامه G1 کانادا و هزینه های مربوط و روش های اخذ آن آشنا کنیم.

گواهینامه G1 چیست؟

همان طور که در ایران گواهینامه‌ی رانندگی به عنوان یک کارت شناسایی به شمار می آید در کانادا نیز گواهینامه‌ی رانندگی یکی از مهم ترین کارت های شناسایی محسوب می شود. برای اخذ کامل گواهینامه رانندگی (Drivers License) در کانادا باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید؛ در ابتدا باید گواهینامه G1، سپس G2 و در آخرG را بگیرید.

گواهینامه G1

اگر گواهینامه رانندگی ندارید و می خواهید برای گرفتن آن اقدام کنید باید به یکی از مراکز درایور تست در استان محل اقامتتان مراجعه و ثبت نام کنید. پس از معاینه چشم و قبولی در آزمون کتبی (شامل 40 تست می باشد که فقط مجاز به داشتن 4 غلط در آن هستید) به شما گواهینامه G1 داده می شود. سایت های آنلاینی نیز وجود دارند که برای آمادگی قبل از آزمون می توانید در آزمون های آنلاین آن ها که شبیه ساز آزمون اصلی هستند شرکت کنید. لازم به ذکر است قبول شدن در این آزمون های آنلاین تضمینی بر قبولی شما در آزمون کتبی اصلی نمی باشد و فقط برای محک زدن و آمادگی طراحی شده اند.

 قوانین مربوط به گواهینامه G1 کانادا

    اجازه‌ی تنها رانندگی کردن را ندارید و حتما باید کسی که دارای گواهینامه G می باشد و 4 سال سابقه‌ی رانندگی دارد در کنار شما نشسته باشد. همچنین در مدت آموزش، شخص سومی نباید همراه شما باشد.
    در زمان رانندگی باید میزان الکل موجود در خون شما صفر باشد.
    در ساعات 12شب الی 5 صبح مجاز به رانندگی نیستید.
    به هیچ وجه مجاز به رانندگی در اتوبان نمی باشید.

گواهینامه G2

پس از کسب موفقیت در گرفتن گواهینامه G1 می توانید برای اخذ گواهینامه G2 درخواست بدهید. آزمون G2 آزمونی درون شهری است و برای این آزمون شما باید ماشین داشته باشید یا کرایه کنید. مدت اعتبار این گواهینامه 5 سال می باشد. با داشتن این گواهینامه می توانید در هر ساعت از شبانه روز و به تنهایی رانندگی کنید اما همچنان باید میزان الکل خون شما در هنگام رانندگی صفر باشد.

گواهینامه دایمی G

با موفقیت در مرحله قبلی پس از گذشت یک سال، شما 4 سال فرصت دارید تا برای گواهینامه G اقدام کنید. در صورتی که 5 سال از صدور گواهینامه‌ی G2 شما بگذرد و برای G اقدامی نکرده باشید دوباره باید تمام مراحل را از ابتدا پشت سر بگذارید. با داشتن این گواهینامه، شما می توانید بدون محدودیت زمانی و مکانی به صورت دایمی رانندگی کنید.

هزینه‌ی گواهینامه های سری G در کانادا

 برای اخذ پکیج گواهینامه G1 کانادا که شامل آزمون کتبی، آزمون G2، و گواهینامه 5 ساله می شود تقریبا 160 دلار و برای آزمون G تقریبا باید 90 دلار هزینه کنید.

اگر دارای گواهینامه‌ی معتبری از سایر کشور ها هستید برای تبدیل آن به گواهینامه‌ی مجاز کانادا باید مراحل دیگری را طی کنید.

 

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران
کاربر مهمان 1400/03/24

خوب بود

پاسخ