desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 06 بهمن 1398
86  

بایومتریک کانادا چیست و به چه منظور استفاده میشود ؟

اگر شما قصد مهاجرت و یا سفر به کانادا داشته باشید، نیاز است که در ابتدا برای درخواست ویزا، تست بیومتریک کانادا را انجام دهید. در ادامه ی این مطلب از فیدس برای شما شرح می دهیم که بیومتریک یا بایومتریک چیست؟ به چه منظور است و چگونه انجام می شود؟

بیومتریک چیست؟


بیومتریک یعنی ثبت اطلاعات فیزیولوژیک مانند چهره و اثر انگشت به صورت دیجیتالی، برای احراز هویت و تشخیص و تایید دقیق هویت افراد.

بیومتریک کانادا به چه منظور استفاده می شود؟


بیومتریک کانادا نیز به منظور تایید هویت استفاده می شود. یعنی اطلاعات بیومتریک فرد متقاضی ویزا در اداره مهاجرت کانادا جهت احراز هویت فرد مهاجر یا مسافر، به ثبت می رسد. از این طریق افراد مجرم و کسانی که سو پیشینه ی کیفری دارند به سرعت شناسایی می شوند.

مراحل مورد نیاز برای بیومتریک کانادا


از آن جایی که متاسفانه سفارت کانادا در ایران بسته است، متقاضیان ایرانی باید از سایر کشور های نزدیک دارنده ی شعبات ( VAC (visa application cener یا همان مرکز پردازش ویزا اقدام کنند. (کشور هایی مثل ترکیه و دبی راحت تر و نزدیک تر هستند) قبل از مراجعه به مراکز vac، باید از اداره ی مهاجرت، نامه دریافت کنید تا بتوانید برای گرفتن بیومتریک اقدام کنید.

این کار به صورت حضوری انجام می شود که در آن از هر 10 انگشت دستان شما اثر انگشت گرفته و چهره ی شما به صورت تمام رخ توسط دستگاهی پردازش و ثبت می شود. اگر در انگشتان دستتان و یا در صورت خود دچار سانحه و نقص موقت هستید، باید تا هنگام بهبودی کامل و زمانی که بتوان بدون چالش بیومتریک را انجام داد، صبر کنید. همچنین اگر خالکوبی روی صورتتان دارید باید آن را پاک کنید.

هزینه های بیومتریک


طبق اطلاعات ثبت شده، هزینه برای یک نفر 85$ (دلار کانادا)، برای خانواده های دو نفر به بالا 170$ و برای گروه های هنرمند و اجرا کننده 255$ می باشد. در صورتی که گروه هنرمند به صورت گروهی برای بیومتریک اقدام نکنند، هر کدام به طور مجزا باید 85$ هزینه کنند.

  • بیومتریک ویزای موقت (ویزای کاری، تحصیلی، توریستی) تا 10 سال معتبر است. پس حواستان به مدت اعتبار آن باشد!
  • اگر دارای ویزای موقت کانادا هستید اما می خواهید برای مهاجرت اقدام کنید، دوباره باید مراحل را انجام دهید.
  • اگر به صورت خانوادگی قصد سفر یا مهاجرت دارید، تمامی اعضای خانواده باید بیومتریک را انجام دهند، مگر افراد زیر 14 و یا بالای 80 سال.
  • تمامی کسانی که قصد سفر و یا مهاجرت به کانادا را دارند برای ورود به این کشور باید آن را انجام داده باشند به جز موارد استثنایی مانند شهروندان کانادایی، افراد دارای پاسپورت کانادا، سران دولتی و دیپلمات ها و افراد عضو سازمان ملل متحد و همچنین افراد زیر 14 و بالای 80 سال.

اگر چه برای انجام بیومتریک کانادا نمی توانید از داخل ایران اقدام کنید اما حتما باید انجام شود و انجام آن زمان بر نیست چرا که مهم ترین مدرک برای درخواست ویزای کانادا و همچنین ویزای شینگن به شمار می رود. و در صورت ارایه ندادن آن موفق به اخذ ویزا نخواهید شد.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران