desktop
+98-51-31772
fides
  دوشنبه 09 دي 1398
866  

شرایط بیمه بازنشستگان کانادا

با توجه به ازکارافتادگی، بیماری و مشکلات ناشی از کهولت سن، برنامه‌ریزی مالی برای آینده به‌ویژه دوران کهن‌سالی از دغدغه‌های هر فردی است. بهترین روش برای یک برنامه‌ریزی مالی اصولی استفاده از شرایط و خدمات بیمه است. بیمه موارد زیادی را شامل می‌شود؛ مانند بیمه‌های درمانی، بیمه بازنشستگی، بیمه اموال و ... در ادامه به چند طرح بیمه مربوط به دوران بازنشستگی کانادا اشاره خواهیم کرد. با فیدس همراه باشید.

طرح بازنشستگی کانادا

این طرح توسط دولت کانادا به وجود آمده و مشمول افرادی می‌شود که خودشان حق بیمه پرداخت می‌کنند. در شغل‌های آزاد، همه‌ی این مبلغ را فرد بیمه‌شده می‌پردازد و در سایر موارد نصف حق بیمه را کارکنان و نصف آن را کارفرما پرداخت می‌کند. مقدار حقوق بازنشستگی بر اساس سهم مشارکت، میزان پرداختی فرد و سن او متغیر است. سن بازنشستگی در کانادا 65 سال تعریف‌شده است اما برخی از افراد خودشان را زودتر بازنشسته می‌کنند. استفاده از این مزایا زودتر از سن تعیین‌شده سبب کاهش حقوق بازنشستگی می‌شود. برای استفاده از طرح cpp باید آن را به‌صورت درخواست ثبت کنید.

امنیت سالمندی

طرح امنیت سالمندی یکی از منابع اصلی حقوق در دوران بازنشستگی برای شهروندان کانادا محسوب می‌آید. حقوق دریافتی در این طرح به طول مدت زندگی فرد در کانادا بعد از 18 سالگی، بستگی دارد.

تأمین منابع مالی سالمندان

این طرح برای افراد بالای 65 سال قابل‌استفاده است. حتی مهاجرانی که پس از سن 18 سالگی، بیش از 10 سال در کانادا زندگی کرده‌اند نیز می‌توانند از طرح OAS استفاده کنند. باید به این نکته اشاره‌کنیم که این مزایا متعلق به افرادی است که درآمد کافی ندارند. افرادی که درآمد آن‌ها بیش از 120000 دلار در سال است حق استفاده از این طرح را ندارند.

درآمد تکمیلی تضمین‌شده

سالمندان کم‌درآمد کانادا که طرح OAS به آن‌ها تعلق‌گرفته است قادر به استفاده از طرح GIS نیز هستند؛ به این صورت که فرد هرسال باید درخواست خود برای استفاده از این مزایا را تمدید کند.

پرداخت مستمری به بازماندگان

پرداخت مستمری به بازماندگان به فردی مانند همسر فرد بیمه‌گذار تعلق می‌گیرد. همسر فردی که از طرح GIS استفاده می‌کند پس از مرگ او در صورت دارا بودن سن بالای 60 سال می‌تواند کمک‌هزینه‌ی بازماندگان را درخواست کند.

طرح بازنشستگی کانادا بستگی به زمان اقامت و کار در این کشور و درآمد شخص خواهد داشت. حداکثر مستمری که می‌تواند دریافت کند، ماهانه 1,175.83 خواهد بود.

در طرح امنیت سالمندی شما باید حداقل 10 سال بعد از 18 سالگی، در کانادا ساکن باشید و هرچقدر این مدت بیشتر باشد دریافتی شما نیز بیشتر خواهد بود. بیشترین دریافتی در این حالت زمانی است که 40 سال شهروند و ساکن این کشور باشید.

 

طرح پس‌انداز بازنشستگی

این طرح متعلق به فردی است که دارای درآمد است و می‌تواند مالیات آن را به دولت کانادا پرداخت کند. این طرح به‌صورت حساب‌های اشتراکی یا فردی ست که به ساکنان کانادا این فرصت را می‌دهد تا به‌صورت خصوصی برای بازنشستگی خود سرمایه‌گذاری کنند. بر اساس شرایط و قوانین تعریف‌شده‌ی این طرح می‌توان از حساب خود برای خرید خانه یا تحصیل در قالب وام، پول برداشت کرد؛ البته این مبلغ باید چند سال پس از تاریخ دریافت بازگردانده شود.

 

برنامه‌ی بازنشستگی کانادا یکی از دغدغه‌های افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا رادارند؛ بنابراین برای بیمه کردن خود باید خیلی مراقب دلالان این عرصه باشید. بهترین راه، شناخت و استفاده از وب‌سایت‌های قانونی و مطمئن است. خدمات بین‌المللی فیدس در کنار شما و برای آرامش خاطر شما آماده است.

جمع‌بندی

بازنشستگان، نیازمند به محیطی آرام برای زندگی هستند تا بتوانند از این دوران به‌خوبی استفاده کنند. کشورهایی که وضعیت اقتصادی خوبی دارند و به نسبت سطح رفاه زندگی در آن‌ها قابل‌قبول است، کشورهای مناسبی برای مهاجرت بازنشستگان هستند. مهاجرت به کانادا به‌عنوان کشوری با داشتن این شرایط و خدمات درمانی خوب و ارزان، گزینه مناسبی برای بازنشستگان است.

کشورهای اروپایی مانند اتریش، پرتغال و فرانسه با در اختیار قرارداد شرایط اخذ اقامت از طریق خود حمایتی و تمکن مالی، امکان مهاجرت برای بازنشستگان را راحت‌تر کرده‌اند.

موسسه خدمات بین‌المللی فیدس را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید علاوه بر این در فیدس مگ می‌توانید مقالات دیگر را مطالعه و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام: Fides_int

تلگرام: https://t.me/fides_int

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران
کاربر مهمان 1400/03/24

بسیار عالی بود

پاسخ