desktop
+98-51-31772
fides
  دوشنبه 09 دي 1398
315  

شرایط بیمه بازنشستگان کانادا

 

با توجه به از کار افتادگی، بیماری و مشکلات ناشی از کهولت سن، برنامه ریزی مالی برای آینده به ویژه دوران کهنسالی از دغدغه های هر فردی است. بهترین روش برای یک برنامه ریزی مالی اصولی استفاده از شرایط و خدمات بیمه است. بیمه موارد زیادی را شامل می شود؛ مانند بیمه های درمانی، بیمه بازنشستگی، بیمه اموال و .... در ادامه به چند طرح بیمه مربوط به دوران بازنشستگی کانادا اشاره خواهیم کرد. با فیدس همراه باشید.


طرح بازنشستگی کانادا

این طرح توسط دولت کانادا به وجود آمده و مشمول افرادی می شود که خودشان حق بیمه پرداخت می کنند. در شغل های آزاد، همه ی این مبلغ را فرد بیمه شده می پردازد و در سایر موارد نصف حق بیمه را کارکنان و نصف آن را کارفرما پرداخت می کند. مقدار حقوق بازنشستگی بر اساس سهم مشارکت، میزان پرداختی فرد و سن او متغیر است. سن بازنشستگی در کانادا 65 سال تعریف شده است اما برخی از افراد خودشان را زودتر بازنشسته می کنند. استفاده از این مزایا زودتر از سن تعیین شده سبب کاهش حقوق بازنشستگی می شود. برای استفاده از طرح cpp باید آن را به صورت درخواست ثبت کنید.


تامین منابع مالی سالمندان

این طرح برای افراد بالای 65 سال قابل استفاده است. حتی مهاجرانی که پس از سن 18 سالگی، بیش از 10 سال در کانادا زندگی کرده اند نیز می توانند از طرح OAS استفاده کنند. باید به این نکته اشاره کنیم که این مزایا متعلق به افرادی است که درآمد کافی ندارند. افرادی که درآمد آن ها بیش از 120000 دلار در سال است حق استفاده از این طرح را ندارند.


درآمد تکمیلی تضمین شده

سالمندان کم درآمد کانادا که طرح OAS به آن ها تعلق گرفته است قادر به استفاده از طرح GIS نیز هستند؛ به این صورت که فرد هر سال باید درخواست خود برای استفاده از این مزایا را تمدید کند.


پرداخت مستمری به بازماندگان

پرداخت مستمری به بازماندگان به فردی مانند همسر فرد بیمه گذار تعلق می گیرد. همسر فردی که از طرح GIS استفاده می کند پس از مرگ او در صورت دارا بودن سن بالای 60 سال می تواند کمک هزینه‌ی بازماندگان را درخواست کند.


طرح پس انداز بازنشستگی

این طرح متعلق به فردی است که دارای درآمد می باشد و می تواند مالیات آن را به دولت کانادا پرداخت کند. این طرح به صورت حساب های اشتراکی یا فردی ست که به ساکنان کانادا این فرصت را می دهد تا به صورت خصوصی برای بازنشستگی خود سرمایه گذاری کنند. بر اساس شرایط و قوانین تعریف شده‌ی این طرح می توان از حساب خود برای خرید خانه یا تحصیل در قالب وام، پول برداشت کرد؛ البته این مبلغ باید چند سال پس از تاریخ دریافت بازگردانده شود.

برنامه‌ی بازنشستگی کانادا یکی از دغدغه های افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند؛ بنابراین برای بیمه کردن خود باید خیلی مراقب دلالان این عرصه باشید. بهترین راه، شناخت و استفاده از وب سایت های قانونی و مطمین است.خدمات بین المللی فیدس در کنار شما و برای آرامش خاطر شما آماده می باشد.

 

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران