desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 02 شهريور 1399
744  

آیا پس از مهاجرت به کانادا می توانم در هر جایی از کانادا کار کنم؟

زمانی که فردی تصمیم به مهاجرت می گیرد ، شغل و کار وچگونگی کسب درآمد در کشور مقصد ، جزء مهم ترین مسائلی است که راجع به آن فکر و تحقیق می کند. موضوع شغل در جریان مهاجرت یکی از دغدغه های اصلی و مهم افراد به حساب می آید.
قطعا پیدا کردن شغل مناسب ، در تمامی جوانب زندگی فردی که به تازگی مهاجرت کرده است تاثیر بسزایی خواهد داشت. اگر فرد بتواند شغلی متناسب با توانایی ها و علاقمندی های خویش که از لحاظ میزان ساعات کاری ، میزان درآمد ماهانه ، شرایط محیط کار ، نوع شغل و حتی شهری که فرد در آن مشغول به کار است، ایده آل فرد باشد را پیدا کند ، قطعا در میزان رضایت فرد از مهاجرت و تطبیق پذیری هر چه سریع تر با فرهنگ جامعه ی جدید و به طور کلی میزان رضایت مندی فرد از زندگی تاثیر چشمگیری خواهد داشت.
مسئله ی شغل آنچنان در موضوع مهاجرت حائز اهمیت و تاثیرگذار است که افراد قبل از مهاجرت ، ابتدا شرایط و موقعیت های شغلی مناسب با رزومه و توانمندی های خود را در شهرهای مختلف کشور مقصد را بررسی می کنند و پس از آن تصمیم می گیرند در کدام شهر ساکن شوند.

حال سوال اصلی این است که آیا افراد پس از مهاجرت اجازه دارند که در هر جایی که می خواهند ساکن شده و کار کنند؟

برای پاسخ دادن به این سوال در ابتدا لازم است مشخص کنیم که فرد از چه طریقی به کشور مقصد وارد شده است؟
در مقاله هایی با عناوین کارت اقامت دائم کانادا چیست؟ و سیتیزن کانادا کیست؟ وضعیت هایی افراد در کشور کانادا می توانند داشته باشند را بررسی کردیم.
پاسخ دادن به این سوال که آیا فرد می تواند در در هر جایی از کانادا که می خواهد کار کند؟ مستلزم این است که مشخص کنیم فرد با چه وضعیتی در خاک کانادا حضور دارد یا به طور دقیق تر بدانیم فرد با چه ویزایی وارد خاک کانادا شده و از طریق کدام برنامه اقدام به دریافت ویزا کرده است؟
* اگر فردی با ویزای تحصیلی کانادا در خاک کانادا حضور داشته باشد ، اجازه دارد در هر نقطه ای که می خواهد، مشغول به کار شود. اما با توجه به این که یک دانشجو باید اکثر زمان خود را مشغول به تحصیل باشد و فقط به صورت پاره وقت ( 20 ساعت در هفته ) اجازه کار کردن را دارد ، واضح است که باید در همان شهری که مشغول به تحصیل می باشد ، به دنبال شغل بگردد.
* فردی که از طریق برنامه های کارآفرینی وارد کشور کانادا شده است بسته به این که از کدام یک از برنامه های کارآفرینی استفاده کرده است ، شرایط متفاوتی خواهد داشت.
1. فردی که از طریق برنامه ی کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا وارد خاک کانادا شده است ، حتما و الزاما باید همان شغلی که در بیزنس پلن خود مطرح کرده با رعایت تمامی شرایط شرح داده شده در بیزنس پلن ، و دقیقا در همان شهری که بیزنس پلن خود را با توجه به دیتا های اقتصادی آن نوشته ، راه اندازی کند و به سود دهی برساند و حداقل 70 درصد زمان خود را (70 درصد زمان از یک بازه ی زمانی 2 ساله) صرف نظارت و مدیریت بر بیزنس خود کند.
پس روشن است که فردی که از طریق برنامه ی کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا به کانادا وارد شده است در 2 سال ابتدای اقامت خود در کانادا ، مجاز به تغیر مکان و فعالیت در شغلی دیگر در شهری دیگر، نمی باشد.برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد برنامه ی کار آفرینی استان بریتیش کلمبیا اینجا را کلیک کنید.
2. فردی که با اقدام از طریق برنامه ی کارآفرینی استان نیوبرانزویک موفق به کسب اقامت دائم کانادا شده است با توجه به شرایط ویژه و خاص این برنامه ، قادرخواهد بود پس از ورود به استان نیوبرانزویک و دریافت مدارک اقامت دائم خود ، این استان را ترک کرده و در هر استان و شهری که می خواهد ساکن شده و مشغول به کار و زندگی شود.در این برنامه ، فرد الزامی برای کار کردن در استان نیوبرانزویک را ندارند.برای کسب اطلاعات دقیق تر از برنامه ی کارآفرینی استان نیوبرانزویک اینجا را کلیک کنید.
* فردی که از طریق اقدام در برنامه ی نیروهای متخصص فدرال کانادا (اکسپرس انتری) موفق شده اقامت دائم کانادا را دریافت کند، مجاز است در هر نقطه ای از کشور کانادا که دوست دارد و از لحاظ شغلی و زندگی برای خود مناسب می داند ، ساکن شده و مشغول به کار شود.
* اگر فردی از طریق برنامه ی نیروی متخصصی که هر استان جداگانه و با توجه به نیازهای خود در هر بازه ی زمانی تعریف می کند ، اقدام به دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کند ، باید در همان استانی که از طریق برنامه ی نیروی متخصص آن اقدام کرده و اقامت دائم خود را دریافت کرده است ، ساکن شود و شروع به کار کند.
چون این فرد امتیاز لازم جهت دریافت اقامت دائم کانادا را به این دلیل کسب کرده که استان مذکور به رشته ی تحصلی یا ویژگی های دیگر فرد در آن بازه ی زمانی ، نیازمند بوده و برای رفع نیازمندی خود و ارتقاء استان در زمینه ی مورد نظر ، این فرد را حائز شرایط ورود به کانادا دانسته است. پس با این حساب فرد برای مدتی ( بسته به شرایط و قوانین هر استان متفاوت خواهد بود) متعهد به زندگی و کار در آن استان خواهد بود.
هیوا خالصی زاده

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران