desktop
+98-51-31772
fides
  چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
398  

تحصیل در برترین دانشگاه های کانادا

درباره مهاجرت به کانادا و مهاجرت تحصیلی تعداد زیادی از دانشگاه های کشور کانادا جز برترین دانشگاه ها در دنیا معرفی شدند و مجموعا 89 موسسه و دانشگاه در کانادا وجود دارد  که برخی از آنها مورد تایید وزارت علوم در ایران نیز هستند.دانشگاه های کانادا رشته های تحصیلی متنوعی را ارائه می دهند که همگی از لحاظ علمی در رتبه بالایی قرار دارند و حتی در ارائه مقاطع تحصیلی متفاوت می باشند.برخی از این دانشگاه ها تا مقطع دکتری و برخی حتی فقط تا مقطع لیسانس و یا ارشد دوره تحصیلی را برگزار می کنند.تاسیس دانشگا ها اغلب با حمایت و بودجه دولت همراه بوده و تا مقطع لیسانس سطح آموزش در سراسر کانادا یکسان است.با سایت خدمات بین المللی فیدس همراه باشید.

تحصیل در دانشگاه کانادا

تحصیل در برترین دانشگاه های کانادا طول دوره مقطع لیسانس معمولا بین 3 تا 4 سال است که بعد از آن دانشجو می تواند با نمرات قبولی و گرفتن سرتیفیکیت لیسانس خود وارد مقطع فوق لیسانس شود و ثبت نام خود را انجام دهد.البته ناگفته نماند قوانین و شرایط پذیرش هر دانشگاه برای مقطع ارشد در هر استان و شهر متفاوت است.

طول دوره پزشکی در کانادا باز هم بین 3-4 سال است که مدرک لیسانس خود را دریافت و با گذراندن دوره اینترن شیپ،سرتیفیکیت پزشکی همان استان را دریافت میکنند.

بعد از گرفتن مدرک تحصیلی در دوره ارشد دانشجو می تواند وارد مقطع دکتری شود و ثبت نام خود را انجام دهد.برخی از دانشگاهها نیاز به مقطع ارشد ندارند و از مقطع لیسانس مستقیما می توانند به دوره دکتری ورود کنند.

ابتدا دوره تحصیل در دانشگاه های کانادا معمولا از سپتامبر شروع و تا می ادامه دارد.باید به این موضوع نیز اشاره کرد که هرسال  تحصیلی در کانادا ممکن است یک ترم، دوترم و یا حتی سه ترم به طول بیانجامد.

دانشگاه تورنتو:

این دانشگاه رتبه یک دانشگاه های کشور کانادا و رتبه 18 رنکینگ جهان به خود اختصاص داده ودر سال 1827 تاسیس شده و در شهر تورنتو قرار گرفته و شعار این دانشگاه (همچون درختی در گذر زمان )است .از امکانات این دانشگاه می توان به سالن های ورزشی،اتاق های پروژه ،خوابگاه و کتابخانه های بزرگ اشاره کرد.

این دانشگاه دارای 17 دانشکده است  که در آنها بیش از 700 رشته بسیار متنوع در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس میشود و همچنین بهترین دانشگاه برای تحصیل در رشته پزشکی می باشد  و حدودا دارای 60000  دانشجو می باشد.

برای مهاجرت به کانادا از جمله دانشکده های مهم و پر طرفداراین دانشگاه به شرح زیر است:

1-دانشکده پزشکی

2-دانشکده دندانپزشکی

3-دانشکده فنی ومهندسی

4-دانشکده هنر

5-دانشکده پرستاری

6-دانشکده داروسازی

7-دانشکده موسیقی

8-دانشکده حقوق

9-دانشکده مدیریت و ...

برای مهاجرت تحصیلی هر کدام از این دانشکده ها رشته های متنوع و زیادی را در خود جای داده اند که دوره تحصیل در هر رشته و دانشکده متفاوت هست به طور مثال در رشته های پزشکی ممکن است بعد از اتمام تحصیل دوره تئوری یک دوره عملی هم گذرانده شود ولی در کل برای مقطع لیسانس حدودا 4 سال در نظر گرفته شده که گاهی در برخی از رشته ها این دوره 3 ساله نیز برگذار می شود.در دانشگاه تورنتو در هر سال تحصیلی سه ترم پاییزه و زمستانه و بهاره وجود دارد. هزینه تحصیل در این دانشگاه بسته به رشته ای که دانشجو انتخاب می کند متفاوت است .در رشته های پزشکی حدودا مبلغی بین 35000 تا 40000 دلار در سال و در دوره های کارشناسی این مبلغ به نسبت دوره پزشکی ،دکتری و ارشد کمتر است و مبلغی حدودا بین 30000 تا 60000 دلار در سال دانشجو باید پرداخت کند.قابل ذکر است که دردانشگاه تورتنو دانشجویان در دوره ی دکتری و ارشد می توانند بورسیه دریافت کنند .دانشجو با داشتن معدل بالا و مقاله طبق نظر هیئت علمی دانشگاه می توانند بین 1000 تا 6000 دلاردر سال  بورسیه دریافت کنند .ناگفته نماند که در مقطع دکتری  بورسیه ممکن است از طرف اساتید و به صورت کامل یعنی تمامی هزینه های تحصیل و یا زندگی، به دانشجو تعلق گیرد.

دانشگاه مک گیل:

نام این دانشگاه از اسم بنیان گذار این دانشگاه یعنی جیمز مک گیل گرفته شده.می توان این دانشگاه را با 46 سال قدمت از زمان تاسیس که سال 1821 میلادی بوده جز قدیمی ترین دانشگاه های کانادا نام برد.دانشگاه mcgill در مرکز شهر مونترال واقع شده و در کشور کانادا دارای 2 و در رنکینگ دانشگاه های دنیا رتبه 40 را به خود اختصاص داده.شعار این دانشگاه(با تلاش فراوان همه چیز رشد و نمو می کند)است.دانشگاه مک گیل دارای 21 دانشکده و بیش از 200 رشته تحصیلی است.

از جمله دانشکده های پر طرفدار این دانشگاه می توان به شرح زیر نام برد:

1-دانشکده هنر

2-دانشکده موسیقی

3-دانشکده حقوق

4-دانشکده پزشکی

5-دانشکده دندانپزشکی

6-دانشکده علوم

که از مهترین آنها می توان به دانشکده حقوق و پزشکی اشاره کرد.

دانشگاه در رشته های مختلف شرایط پذیرش متفاوت دارند که هزینه شهریه برای یک دانشجو بین المللی حدودا بین 15000 تا 40000 دلار در سال متغیر است.

جمع بندی

مهاجرت به کانادا از طریق ویزا تحصیلی برای ایرانی ها هم بسیار جذاب است.کانادا کشوری با سطح رفاه بالا زندگی و دانشگاه های آن دارای سطح علمی بالایی هستند.دانشگاه های کانادا جز برترین دانشگاهای دنیا به شمار می آیند.بعد از اتمام دوره تحصیل دانشجو از شانس بسیار بالایی برای پیدا کردن کار برخوردار است.با توجه به این که ممکن است ابتدا هزینه بالایی برای زندگی و شهریه پرداخت کند ولی این هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری برای آینده است. برای تحصیل در برترین دانشگاه های کانادا مرکز مشاوره و خدمات بین المللی فیدس میتواند در تمام مراحل همراه شما باشد.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران
کاربر مهمان 1400/02/23

nimc

پاسخ

عطیه سعیدی 1400/02/26

بسار کاربردی

پاسخ
  • فیدس در پاسخ بهعطیه سعیدی
  ممنون
  • 10:05:30
  • 1400/02/27
  • پاسخ

 • کاربر مهمان 1400/02/28

  دانشگاه تورنتو عالیه.....

  پاسخ

  کاربر مهمان 1400/03/06

  awlii

  پاسخ

  کاربر مهمان 1400/03/11

  تورنتو بهترین گزینه بنظرم

  پاسخ

  کاربر مهمان 1400/03/20

  خیلی هم عالی بشه تو کانادا بورسیه شد که بهشت رشما

  پاسخ
  • فیدس در پاسخ بهکاربر مهمان
  سپاس قطعا همینطوره
  • 09:11:57
  • 1400/03/20
  • پاسخ