desktop
+98-51-31772
fides
  سه شنبه 10 تير 1399
345  

آیا برای مهاجرت به کانادا نیاز به مدرک زبان است؟

هر زمان صحبت از مهاجرت به میان می آید ، موضوع یادگیری زبان جدید جزء مهم ترین مسائلی است که باید در مورد آن برنامه ریزی کرد.
موضوع یادگیری زبان جدید برای عده ی کثیری از افراد جزء عوامل بازدارنده ی مهاجرت به حساب می آید.هنگامی که در مورد مهاجرت صحبت میشود ، افرادی که با زبانی جز زبان مادری آشنایی ندارند دچار تردید هایی در این زمینه می شوند.حتی ممکن است یادگیری زبان برای برخی افراد آنقدر مشکل به نظر برسد که از مهاجرت صرف نظر کنند و یا اینکه به دلیل نداشتن مدرک زبان ، خود را حائز شرایط اقدام در برنامه های مهاجرتی ندانند.
امروز در مورد اینکه آیا برای مهاجرت ، افراد نیازمند یادگیری زبان هستند یا خیر؟ و یا اینکه یادگیری زبان برای مهاجرت می تواند صرفا محدود به کسب مهارت در مکالمه باشد یا حتما باید به افراد در جهت اخذ مدارک معتبر زبان اقدام کنند ، به تفصیل صحبت خواهیم کرد.
در قدم اول نکته ای که باید در مورد مهاجرت و مدرک زبان مدنظر قرار داد این است که افراد در همه ی روش های مهاجرتی ، نیازمند داشتن مدرک زبان نیستند. حتی در برنامه هایی که داشتن مدرک زبان از الزامات آنهاست ، نوع مدرک زبان (آکادمیک و یا جنرال) و نمره ی مورد نیاز دارای تفاوت هایی می باشد.
در ابتدای امر افراد باید با توجه به شرایط سنی ، رزومه ی تحصیلی و شغلی و دیگر عوامل موثر بر مهاجرت ،روشی که حائز شرایط آن برای مهاجرت هستند را با دریافت مشاوره ی دقیق و کامل از مشاورین امر مهاجرت ، مشخص کنند و بعد از آن که روش مهاجرتی متناسب با شرایط خود را یافتند ، با توجه به الزامات برنامه ، اگر لازم است در صدد تکمیل مدارک خود برآیند.یکی از این الزامات ، بسته به روش مهاجرتی ، ممکن است مدرک زبان باشد.
برای مثال ، فردی که قصد مهاجرت از طریق تحصیلی به کانادا را دارد ، اولین و اصلی ترین موضوعی که باید در نظر داشته باشد گرفتن مدرک آکادمیک آیلتس است که حداقل نمره ی مورد نیاز ، بسته به رشته ی مورد نظر متقاضی ، دانشگاه مورد نظر و مقطعی که فرد قصد ادامه تحصیل در آن را دارد ، متغیر خواهد بود. هرچه نمره ی زبان بیشتر باشد ، دست فرد برای انتخاب دانشگاه ها و رشته ها باز تر خواهد بود. البته در مورد پذیرش های تحصیلی عوامل دیگری جز زبان ، تاثیر گذار هستند.برای کسب اطلاعات بیشترمقاله ویزای تحصیلی کانادا را در فیدس مطالعه نمایید.
اگر افراد قصد اقدام از طرق برنامه ی نیرو های متخصص ( اسکیلد ورکر ) را داشته باشند نیز ، از الزامات اصلی که امتیاز افراد را شدیدا تحت تاثیر قرار می دهد نمره ی زبان افراد است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های ی نیروهای متخصص اینجا را کلیک کنید.
در برنامه هایی نظیر برنامه های کارآفرینی استانی کانادا نیز ، در برخی استان ها مانند برنامه ی کارآفرینی استان نیوبرانزویک داشتن مدرک زبان (آیلتس / جنرال) با نمره ی 5.5 نیاز است ولی در برخی استان ها مانند برنامه ی کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا ، داشتن مدرک زبان جزء الزامات اولیه برنامه نمی باشد و در زمان اقدام برای اقامت دائم می بایست مدرک زبان ارائه شود.
یکی از جذاب ترین روش های مهاجرتی کانادا که به عنوان برنامه ای مشهور شده که افراد برای اقدام در این برنامه نیازمند داشتن مدرک زبان نیستند ، برنامه ی خوداشتغالی فدرال کاناداست که برای افرادی که در حوزه های هنری ، ورزشی و یا فرهنگی فعالیت حرفه ای دارند تعریف شده است.در این برنامه افراد ملزوم به داشتن مدرک زبان نمی باشند.
پس به طور کلی دریافتیم که افراد برای اقدام در همه ی برنامه های مهاجرتی ، نیازمند داشتن مدرک زبان نیستند، بلکه هر برنامه الزامات خاص خود را دارد.
این نکته نیز حائز اهمیت است که زمانی که فردی قصد مهاجرت دارد، حتی اگر مدرک زبان جزء الزامات اولیه ی روش مهاجرتی مناسب فرد نباشد ، یادگیری زبان و کسب مهارت حداقل در مکالمه و محاوره ی روزمره ، برای برقراری ارتباط کلامی با افراد جامعه ی کشور مقصد و نیز در یافتن شغل و تطبیق پذیری هر چه سریع تر با جامعه ی جدید ، قطعا کمک کننده و تاثیر گذار خواهد بود.

 نویسنده:هیوا خالصی زاده

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران