desktop
+98-51-31772
fides
  چهارشنبه 27 فروردين 1399
211  

چه مشاغلی در کانادا بازار کار بهتری دارند؟

کانادا به دلیل شرایط عالی که در هر زمینه دارد، برای کسانی که قصد مهاجرت دارند (مخصوصا ایرانیان) جزو بهترین و اولین گزینه‌ ها است؛ اما چالشی که وجود دارد ، داشتن شغلی است که در آن طرف مرزها بازار کار خوب و پر درآمدی داشته باشد. در این مطلب از فیدس بهترین مشاغل کانادا را به شما معرفی می‌ کنیم.


بهترین مشاغل کانادا


در هر کشوری بسته به شرایط اقتصادی و برخی شرایط دیگر (اقلیمی، مذهبی و..) برخی کسب و کارها رونق و درآمد بیشتری نسبت به سایر مشاغل دارند. بعضی از شغل‌ ها مانند پزشکی در همه جای جهان و در همه‌ ی کشور ها مورد نیاز است و به هیچ شرایطی وابسته نیست؛ اما آیا همه می‌ توانند پزشک شوند؟ قطعا این طور نیست. در ادامه لیستی از بهترین مشاغل مورد نیاز در کانادا را ذکر می‌ کنیم.

حسابداران مدیریت


حسابداران اصلی‌ ترین نقطه‌ ی تماس در تجارت هستند و در صنایع مختلفی (از صنایع تولیدی ، آی تی تا مشاوره و بازاریابی) مورد نیاز هستند. حسابداران مدیریت، متخصص در ایجاد روابط هستند. یکی مهارتی اصلی که کارفرمایان برای آن دنبال حسابداران مدیریت هستند، توانایی این افراد در تهیه گزارشات مالی ، آشنایی آنها با مفهیم مدیریت و بازرایابی و همچنین داشتن دانش نرم افزارهای CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) می‌ باشد.

راننده


رانندگی در کانادا مانند ایران چند نوع مختلف دارد؛ مانند راننده‌ ی مسافت طولانی، رانندگان لیفتراک و... . اگر شما گواهینامه‌ ی رانندگی کانادا را دارید و مهارت رانندگیتان نیز خوب است، این شغل می‌ تواند برای شما مناسب باشد و بازار تقاضای آن هم زیاد است.

توسعه دهنده وب


برنامه نویسان و مهندسان کامپیوتر در همه‌ی کشور های رو به پیشرفت، بازار کار خوبی دارند. کار های مربوط به تکنولوژی و فناوری در کانادا که تکنولوژی آن با سرعت زیادی رو به پیشرفت است، به یکی از بهترین حرفه‌ ها تبدیل شده است. اگر شما یک برنامه نویس هستید که به طور فول اِستک (فرانت اند و بک اند) کار می‌کنید، کانادا یکی از کشور هایی است که به شدت خواهان این توانایی شما است.حمایت دولت کانادا از استارت آپ های حوزه آی تی نیز باعث رونق بیشتر این بازار شده است.

پرستار خانگی


جمعیت سالمندان کانادا رو به افزایش است؛ بنابراین نیاز به شخصی که از آن‌ها نگهداری کند و خدمات درمانی در منزل به آنها ارایه نماید به یک نیاز مبرم در کانادا تبدیل شده است و همین امر، پرستاری را به یکی از بهترین مشاغل با درآمد نسبتا خوبی تبدیل کرده است.نیاز به این شغل تا حدیست که اداره مهاجرت کانادا در بازه های زمانی مختلف برنامه های مهاجرتی مخصوص این افراد تعبیه نموده بود.

برخی دیگر از بهترین شغل‌های موجود در کانادا


علاوه بر مشاغل گفته شده، مشاغل دیگری هم هستند که جزو شغل هایی با درآمد خوب به شمار می‌آیند. ما در این مطلب به طور خلاصه برخی از آن‌ ها را نام می بریم :
1. مدیر معدن و جنگل داری: به علت وجود معادن و جنگلهای فراوان همواره بخش قابل توجهی از اقتصاد کانادا استحصال منابع طبیعی و فرآوری آنها بوده است. میانگین دستمزد سالانه 85 هزار دلار کانادا می باشد.
2. سرپرست حفاری نفت و گاز (oil& gas drilling supervisor): میانگین دستمزد سالانه 040$
3. کنترل کننده‌ی ترافیک هوایی (air traffic controller): میانگین دستمزد سالانه 360$
4. آمارشناسی (statistician): میانگین دستمزد سالانه 606$
5. مدیریت مهندسی (engineering manager): میانگین دستمزد سالانه 994$
6. مدیر دولتی (public administration director): میانگین دستمزد سالانه 195$
7. اپراتور سیستم برق (power system operator): میانگین دستمزد سالانه 198$
8. مدیر خدمات اجتماعی و بهداشتی (health & community service manager): میانگین دستمزد سالانه 006$
9. تکنسین نقشه برداری (mapping technologist): میانگین دستمزد سالانه 640$
10. مدیر ارشد کسب و کار (senior business manager): میانگین دستمزد سالانه 97.136$

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران