desktop
+98-51-31772
fides
  سه شنبه 13 اسفند 1398
543  

آزمون MCAT چیست؟

یکی از آزمون های آنلاین برای دانشجویانی که می خواهند در رشته های پزشکی، پرستاری و دندان پزشکی در خارج از کشور تحصیل نمایند ، آزمون MCAT است. این آزمون نه تنها در کانادا بلکه در کشورهای دیگری مانند آمریکا و استرالیا هم برگزار می شود. اگر می خواهید که به عنوان دانشجوی پزشکی وارد کانادا شوید و به این کشور مهاجرت بکنید، بهتر است تا انتهای این مقاله همراه فیدس باشید تا در مورد این آزمون مهم اطلاعات بیش تری بدست آورید.

 

آزمون MCAT چیست ؟

این آزمون چند اصل و موضوع را در اولویت قرار داده است و با سوال های خود میزان مهارت هایی مانند حل مسیله، تفکر انتقادی، دانش مفاهیم طبیعی، دانش مفاهیم اجتماعی، دانش مفاهیم رفتاری، میزان آشنایی با اصول اولیه و پیش پا افتاده پزشکی و ... را بررسی می کند. البته ممکن است دانشگاهی که برای تحصیل آن را انتخاب کرده باشید، این آزمون را برگزار نکند چرا که برگزاری این آزمون برای همه ی دانشگاه های پزشکی کانادا اجباری نیست.

همچنین در برخی از دانشگاه ها میزان نمره ی شما در این آزمون اولویت خیلی بالایی ندارد و مورد اهمیت نیست اما در برخی از دانشگاه ها هم برای تحصیل در رشته مورد نظر خود باید حد قابل قبولی از نمره را در آن به دست آورید.

 

شرایط آزمون MCAT

اگر می خواهید که در رشته های پزشکی کانادا تحصیل کنید، باید نمره های قابل قبول در این آزمون را بشناسید تا بدانید که باید چه نمره ای را به دست آورید. همچنین باید بدانید که اگر بیش از 3 سال است که این آزمون را نداده اید، بسیاری از دانشگاه ها برای قبول کردن شما می خواهند که دوباره این آزمون را بدهید.

اگر بخواهیم نمرات این آزمون را به چهار دسته تقسیم بندی کنیم، دسته بندی های زیر می توانند معقول و قابل قبول باشند:


نمرات بالا در آزمون پزشکی کانادا:
نمره ای که در حدود 515 تا 530 باشد، یک نمره ی بالا محسوب می شود که کار شما را در قبولی برخی از دانشگاه های خاص آسان می کند.


نمرات خوب در آزمون پزشکی کانادا:
بعد از نمره های بالا در این آزمون، نمرات خوب در اولویت و جایگاه بالایی برای قبولی در دانشگاه و رشته مورد نظرتان قرار دارند. نمره ای که در حدود 500 تا 510 باشد، نمره رقابتی و خوبی محسوب می شود.


نمرات متوسط در آزمون پزشکی کانادا:
نمره ای که در حدود 495 تا 500 باشد، یک نمره متوسط است و ممکن است که کار شما را برای قبولی در دانشگاه و رشته مورد نظرتان کمی سخت کند.


نمرات ضعیف در آزمون پزشکی کانادا:
نمراتی که زیر 495 باشند، ضعیف محسوب می شوند و شانس قبولی را در دانشگاه هایی که این آزمون را در اولویت قرار دادند، به شدت پایین می آورند.

 

هزینه ثبت نام در آزمون پزشکی کانادا

برای شرکت در آزمون پزشکی کانادا و ثبت نام در آن باید مبلغی حدود 130 دلار را بپردازید. اگر در این زمینه سوالی دارید می توانید از کارشناسان فیدس کمک بگیرید.

 

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران
فرزانه admin 1399/07/24

بسیار عالی

پاسخ