desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 19 ارديبهشت 1400
595  

اخذ ویزای تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

هرساله تعداد زیادی از ایرانیان قصد مهاجرت به کانادا را دارند؛ زیرا کانادا بهترین کشور برای مهاجرت شناخته‌شده است. کانادا دومین کشور بزرگ در جهان است که همین امر باعث شده مهاجرت به کانادا علاقه‌مندان زیادی داشته باشد. نکات مثبتی که توجه ایرانیان را برای مهاجرت به کانادا جلب کرده عبارت‌اند از سرعت فنّاوری و فناوری، مزایای مالی برای کودکان، فرصت پیدا کردن تحصیل و شغل و...در این مقاله می‌خواهیم به سؤالات شما درزمینهٔ مهاجرت به کانادا پاسخ دهیم و اطلاعات کاربردی در اختیارتان قرار دهیم.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟ برای مهاجرت به کانادا می‌توانیم از چند طریق اقدام کنیم که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، از طریق تابعیت تولد، کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، ازدواج و پناهندگی که هرکدام از آن‌ها مسیرها و روند اداری خودش را دارد. به‌عنوان‌مثال شرایط مهاجرت از طریق کار دو روش دارد؛ که درروش اول مهارت و توانمندی‌های فرد ارزیابی می‌شود و سپس باید فرد حداقل شصت‌وهفت امتیاز از صد امتیاز را گرفته باشد که بعد از ارزیابی نهایی انتخاب شود. مرحله دوم مهاجرین که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می‌توانند حرفه‌ای که در آن تخصص دارند را در لیست مشاغل موردنیاز این کشور جستجو کنند و در صورت نیاز به آن حرفه متقاضی در سایت‌های کاریابی ثبت‌نام کند.

مزایا و معایب تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

با در اختیار داشتن مدارس، دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر در نقاط مختلف این کشور نامش بر سر زبان‌ها همه افراد به‌خصوص ایرانی‌ها است. به همین دلیل سالانه تعداد زیادی از دانشجوها از کشورهای مختلف ازجمله ایران قصد مهاجرت به کانادا را دارند؛ زیرا این کشور برای تحصیل ازنظر هزینه بسیار مقرون‌به‌صرفه است؛ و علاوه بر اینکه مدرک‌های این کشور اعتبار بین‌المللی دارد. تمامی دانشجویان از پوشش‌های درمانی، کمک‌هزینه مسکن، باشگاه‌های دانشجویی و مشاوره تحصیلی برخوردار هستند.

همان‌طور که هر کشوری مزایای خوبی دارد از معایب هم برخوردار است که این کشور هم معایبی دارد و زیاد یا کم بودن معایب بسته به علاقه و شرایط هر فرد دارد. افرادی می‌توانند در این کشور از مدارس دولتی استفاده کنند که خانواده فرد اقامت دائم داشته باشد. در غیر این صورت اگر خانواده فرد اقامت موقت داشته باشند باید فرد به مدارس خصوصی برود.

این موضوع تنها بخشی از معایب تحصیل در این کشور بود که در ادامه با معایب بیشتری آشنا خواهیم شد. به‌عنوان‌مثال یک دانشجوی بین‌المللی اجازه اقدام مطالعات پزشکی را ندارد و در این کشور فقط یک موسسه آموزشی تخصصی وجود دارد که در سال 2007 ایجادشده و از طریق مقامات زیر نظر است. درنتیجه اکثر کالج‌ها عمومی هستند که برای ادامه تحصیل به‌صورت خصوصی در مهاجرت به کانادا مناسب نیست. بعضی افراد برای مهاجرت به کانادا وقتی معایب را متوجه می‌شوند خیلی راحت با این معایب کنار می‌آیند و بعضی‌ها با این معایب به‌سختی کنار می‌آیند.

مدارک لازم تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

کانادا در حال حاضر بیش از 450 هزار دانشجوی بین‌المللی در حال تحصیل دارد؛ که نیمی از آن‌ها برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند. دانشجویانی که دوره تحصیلی خود را در کانادا می‌گذرانند از امکانات بسیار خوبی برخوردار هستند که بعد از فارغ‌التحصیلی از امکانات مانند تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و از کارهای مرتبط با حرفه و رشته خود برخوردار می‌شوند به خاطر همین امر مهاجرت به کانادا بیشترین متقاضی را دارد؛ و در ادامه مدارک لازم تحصیلی در مقاطع مختلف را نام می‌بریم

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در مدارس و کالج‌های کانادا:

اسکن پاسپورت معتبر

یک قطعه عکس جدید پرسنلی

ترجمه کارنامه تحصیلی سه سال اخیر

هزینه‌های ثبت‌نام

آدرس و شماره همراه و کد پستی

نام پدر و مادر شخص به‌طور کامل و صحیح

مدارک لازم برای ویزا تحصیلی دانشگاه‌های کانادا در مقطع لیسانس:

اسکن پاسپورت معتبر

یک قطعه عکس جدید

هزینه‌های ثبت‌نام

آدرس و شماره همراه و کد پستی فرد

نام پدر و مادر فرد به‌طور کامل و صحیح

ترجمه تمام نمرات پیش‌دانشگاهی و دیپلم

مدرک زبان معتبر (نمرات موردنیاز در دانشگاه‌های مختلف و رشته‌های مختلف متفاوت است جهت اطلاعات کافی با مشاورین فیدس تماس بگیرید)

 

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دانشگاه‌های کانادا در مقطع فوق‌لیسانس:

تمام مدارک فوق‌لیسانس

ترجمه مدرک لیسانس

تمامی نمرات دوره لیسانس

نامه انگیزه شما برای تحصیل در این کشور

توصیه‌نامه اساتید دوره لیسانس (هر دانشگاه متفاوت است برای اطلاع کافی با مشاورین فیدس تماس بگیرید)

مدارک لازم برای ویزا تحصیلی دانشگاه‌های کانادا در مقاطع دکترا:

تمامی مدارک دوره فوق‌لیسانس

مقاله یا پروپوزال

فایل مقالات انتشار شده شما در ژورنال‌های معتبر علمی

مهم‌ترین دلایل تحصیلی مهاجرت به کانادا

مهم‌ترین دلایل تحصیل در کانادا دوزبانه بودن افراد در کانادا، داشتن بهترین دانشگاه‌های دنیا، وجود جامعه چند فرهنگی، ایجاد اشتغال برای دانشجویان بعد از تحصیل و کشوری با امنیت بسیار بالا ازجمله دلایل انتخاب برای مهاجرت به کانادا است. چنان چه شما هم برای ادامه تحصیل وزندگی قصد مهاجرت به کانادا دارید می‌توانید با تیم متخصص و مجرب فیدس تماس بگیرید و اطلاعات کافی کسب کنید

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران
کاربر مهمان 1400/02/21

عالی

پاسخ

کاربر مهمان 1400/02/28

دانشگاه کانادا جزو بهتریناست که ارزش تحصیل داره

پاسخ

کاربر مهمان 1400/03/18

بهترین کشور

پاسخ

کاربر مهمان 1400/03/20

بهترینه

پاسخ