desktop
+98-51-31772
fides
  دوشنبه 22 ارديبهشت 1399
291  

بهترین شهر های کانادا برای مهاجرت ایرانیان

کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان است.
جمعیت مهاجران ایرانی در شهر های مختلف کانادا متفاوت است به این صورت که 44% تورنتو 22%ونکوور 10%مونترال و مابقی در شهر های دیگر کانادا ساکن هستند.
شاید بتوان گفت اولویت انتخاب مهاجران ایرانی در بدو ورود شهر هایی است که در بالا با درصد بیشتری ذکر شده است هر چند انتخاب شهر و محل سکونت به عواملی چون شرایط کسب و کار ، هزینه های زندگی ، آب و هوا ، امکانات تفریحی ، سطح خدمات آموزشی و رفاهی و ... بستگی دارد .حال میخواهیم به بررسی جزیی تری از این دلایل و شهر ها بپردازیم.

تورنتو:

این شهر با جمعیت 5.717.312 نفر در استان انتاریو قرار دارد و اولین مقصد مهاجرتی برای ایرانیان به حساب می آید.یکی از دلایل انتخاب این شهر میتواند این باشد که آب و هوای نزدیک تری به شرایط جوی ایران دارد به این صورت که بیشینه دما در تابستان 36 درجه و کمینه دما 25- در زمستان است.
تجمع امکانات رفاهی و وجود مراکز آموزشی با رنک بالا و همینطور دسترسی آسان به فروشگاه ها و مراکز خدماتی و موسسات فرهنگی فارسی زبان سبب افزایش تراکم جمعیت ایرانیان در این شهر شده ، کما اینکه تورنتو در دسته ی مهم ترین شهر های دنیا از نظر اقتصادی قراردارد بنابراین تمامی سکونت در این شهر خواستگاه تمامی مهاجرینی است که به کانادا مهاجرت میکنن.

ونکوور:

این شهر با جمعیت 2،463،431 نفر در استان بریتیش کلمبیا (غربی ترین استان کانادا) قراردارد که میانگین بیشینه و کمینه دما در این شهر بین 13 درجه تا 6 درجه متغیر است و میتوان گفت گرم ترین شهر کانادا برای زندگی است که دلیل مهمی برای میزبانی از ایرانیان مهاجر به حساب می آید.ایرانیان بیشتر در شهر های وست ونکوور ، نورث ونکوور و کوکیتلام که همگی بخش های از وونکوور بزرگ هستند سکونت دارند.
بدلیل وفور منابع طبیعی، اقتصاد رونق فراوانی دارد که جایگاهی امن برای فعالان اقتصاد می باشد ، نزدیکی این شهر به مرز آمریکا باعث سهولت در مراودات تجاری شده که بستر خوبی را  برای تجار عزیز ایرانی فراهم آورده و زبان رایج در این شهر زبان انگلیسی است هرچند اکثر ساکنین ونکوور زبان انگلیسی زبان مادریشان نیست و بعلت چند فرهنگی بودن ساکنان این منطقه تبعیض نژادی به چشم نمیخورد .از نظر بالا بودن سطح خدمات آموزشی و فرهنگی میتوان به دانشگاه های معتبر بریتیش کلمبیا و سیمون فریز اشاره کرد که این موضوع ونکوور را به مقصد مناسبی برای مهاجرانی که قصد تحصیل دارند تبدیل میکند.
سیستم های برقی حمل و نقل عمومی که بصورت گسترده در همه جای شهر پخش شده ، ترافیک را تا حد زیادی کاهش داده و سبب رفت و آمد آسان به تمامی نقاط شهر میشود.

مونترال:

دومین شهر کانادا از نظر وسعت با جمعیت 1،649،579و زبان رایج در این شهر فرانسه میباشد که اکثر مراکز عمومی و خدماتی به این زبان مسلط هستند اما برای تصاحب مشاغلی که ارتباط با رشته های کامپیوتری و مهندسی دارن ، دانستن زبان انگلیسی کافی است.
مونترال به شهر دانشجویی معروف است به این خاطر که هزینه های زندگی و تحصیل در آن بسیار مناسب است و دانشگاه های معتبری مانند مک گیل ، کونکوردیا و دانشگاه مونترال در این شهر قرار دارند تعداد زیاد دانشجو سبب افزایش رشد فعالیت های تجاری و صنعتی شده است.

اگر میخواهید برای ادامه تحصیل به کانادا بیایید حتما مقاله هزینه های تحصیل در کانادا چقدر است؟ را مطالعه نمایید


نزدیک ترین شهر به مونترال کبک سیتی است که رودخانه سنت لورس در کنار این شهر واقع شده و فضایی اروپایی و شبیه پاریس را برای ساکنین این محدوده خلق کرده است.
استخدام،کاریابی و نرخ پایین بیکاری در این شهراین اطمینان خاطر را برای مهاجران به همراه دارد تا نگرانی ای بابت از دست دادن شغل نداشته باشند.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران
شادی ناظمی 1399/03/07

خیلییییییی عالیییییی بود

پاسخ
فرزانه admin 1399/07/24

ممنونم

پاسخ