desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 01 دي 1398
210  

ولکام سنتر welcomecenter چیست ؟


یکی از دغدغه های مهم و همیشگی افردای که قصد زندگی در کشوری دیگر غیر از کشور خودشان را دارند آشنایی با نحوه زندگی در کشور مبدأ می باشد . می توان گفت مهمترین عامل در یک مهاجرت موفق میزان و سرعت منطبق شدن فرد با محیط کشور جدید خود می باشد . یاد گیری زبان ملی آن کشور ، قوانین شهروندی ، سیستم اداری ، چگونگی بهره مندی از خدمات اجتماعی و … همگی از مواردی هستند که دانستن آنها باعث بروز مشکلات کمتری برای فرد مهاجر خواهند داشت.پس برای دسترسی به اطلاعات در رابطه با چگونگی زندگی در هر کشوری چه منابع معتبری موجود می باشد ؟

ولکام سنترها یا Welcome Centre Immigrant Services در اکثر کشورهایی که به عنوان مقاصد مهاجرتی افراد شناخته می شوند وظیفه آشنا ساختن مهاجران با موارد فوق را به عهده دارند .
کانادا نیز به عنوان یکی از مهاجرپذیر ترین کشورهای دنیا دارای ولکام سنترهای بسیاری جهت ارایه خدمات به تازه واردین دارد.
برای استفاده ازین خدمات میتوانید به وبسایت ولکام سنتر به آدرس زیر مراجعه نمایید :

http://www.welcomecentre.ca

 


در ولکام سنتر کانادا چه خدماتی ارایه می شود ؟

در این مرکز خدمات به صورت رایگان و به زبان انگلیسی بوده اما مترجمین فارسی زبان نیز برای راهنمایی بیشتر نیز در دسترس می باشند .
خدمات ولکام سنتر کانادا شامل پشتیبانی و راهنمایی در اسکان، مراقبت بهداشتی، بیمه تأمین اجتماعی، مراقبت از کودکان، معرفی به نهادهای دولتی حمایتی  و راهنمایی در چگونگی استفاده از خدمات آنها ، کلاس‌های انگلیسی همراه با آموزش با کمک رایانه، نگهداری از کودکان زبان آموزان و هزینه حمل و نقل ویژه زبان آموزان واجد شرایط می باشد.
همچنین پشتیبانی اطلاعاتی در اخذ تأییدیه های حرفه ای و اطلاع‌رسانی به متخصصانی که به طور بین‌المللی آموزش دیده‌اند، کمک در تهیه رزومه های شغلی ، برگزاری کارگاه های کاریابی، کمک در تهیه رزومه شغلی، برنامه های اجرایی بازگشت به سر کار، معرفی به شرکتهای کاریابی و  خدمات استفاده رایگان اینترنت و فکس و خدمات ترجمه کتبی و شفاهی مدارک شغلی برخی دیگر از خدمات این مرکز می باشد.
با توجه به بررسی و مطالعات انجام شده  بانوان، جوانان و سالمندان مهاجر نیازهای منحصربه فردی به برخی خدمات ویژه دارند تا در روند انطباق با محیط به آن‌ها کمک شود. از جمله این خدمات می‌توان به حمایت از طریق گروه‌های پشتیبانی، حمایت تحصیلی ، خدمات مشاوره حقوقی، خدمات مشاوره بهداشتی و روانشناسی و مشاوره خانواده به اقتضای فرهنگ آن‌ها را نام برد

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران