desktop
+98-51-31772
fides
  سه شنبه 16 ارديبهشت 1399
240  

مشاغل پرطرفدار و مورد نیاز کانادا


بازار کانادا به دلیل مهاجر پذیر بودن این کشور همواره در حال تکامل بوده تا بتواند نیاز های روز این جامعه و همچنین دورنمای آینده جامعه کانادا و همچنین دورنمای آینده این کشور را پوشش دهد.سیستم ورود مهاجر Express entry  که بیشترین نقش را در پذیرش مهاجر دارد توسط وب سایت  immigration.ca از طریق  job bank ها مورد ارزیابی قرار گرفته پنج شغل پرطرفدار و مورد نیاز را برای نیروی کار متخصص در لیست خود قرار داده است که در ذیل به آن اشاره میشود.


1)نماینده بخش فروش: که یکی از بهترین مشاغل از نظر تعداد بالای آگهی است (500آگهی در  job bank) و همچنین نیاز روز بازار به یک فروشنده قوی و متخصص، نشان می دهد می تواند مورد توجه اشخاص که قصد مهاجرت به کانادا را دارند قرار بگیرند.در آمد این شغل سالانه بین 52 تا 64 هزارCAD است.


2)حسابداری ،همواره جزء مشاغلی است که در تمام جهان مورد نیاز است و کانادا هم از این قاعده مستثنی نیست.هر چه کسب و کار بزرگتر باشد بخش حسابداری نیز اهمیت بیشتری پیدا میکند.شغل حسابداری معمولا در قالب مشاوره در امور مالی و یا کمک به کسب و کارها و افراد در مدیریت امور مالی آنهاست.این شغل با حقوق 63 الی 75 هزار CAD و 720 آگهی نیازمند در JOB BANK در رتبه دوم لیست ما قرار دارد.


3)تحلیل گر کسب و کار: اگر شما دارای کسب کار هستید و میخواهید آن را به خوبی گسترش دهید و بهینه سازی کنید باید از یک تحلیل گر کسب و کار مشاوره بگیرید.
فرد تحلیل گر علاوه بر اشراف بر داده های روز بازار باید دارای مهارت های حوزه فناوری و مشوق های مالی باشد و به همین دلیل شرکت های بزرگ و پروژه های زیر ساختی معمولا چندین تحلیل گر کسب و کار برای حوزه های مختلف استخدام می کنند تا بتوانند در رقابت بازار شرایط بهتری را نسبت به دیگران داشته باشند.بازه حقوقی این شغل بین 73 الی 87 هزار CAD و 1080 در Job bank  دارد.

4)مدیر پروژه آی تی: که بدون شک باید فردی باشد که مهارت های وی در حوره فن آوری بالاست و علاوه بر آن باید توانایی های دیگر نظیر متعادل کردن پروژهای فن آوری انجام دهد که مجموع این موارد می تواند به رشد کسب و کارها کمک شایانی کندحقوق این افراد بین 92 الی 114 هزار CAD می باشد.

 

5)مهندس نرم افزار : با توجه به نیاز های روز جامعه برای هوشمند سازی و گسترش فضای مجازی و همچنین وجود افرادی در حوزه نرم افزاری باعث توسعه برنامه های نرم افزاری بزرگ و کاربردی می شود.بخش بزرگی از حوزه صنعت و تجارت هم وابستگی زیادی به نرم افزار ها واپلیکیشن ها دارند. از این رو بسیاری از شرکت ها در حال تولید محصولات جدید و همگام سازی با نیاز روز جامعه کانادا هستند و بدیهی است که تقاضا برای استخدام مهندسان نرم افزار در اولویت قرار داشته باشد.درآمد مهندس نرم افزار بین 83 الی 99 هزار CAD می باشد.

 

6) مدیر پروژه مهندسی: که از پردرآمد ترین و بهترین مشاغل کاناداست دارای متقاضیانزیادی است و دلیل آن هم بازار رو به رشد مسکن و همچنین طرح های زیر ساختی بزرگ است.در کانادا این باور وجود که اگر یک پروژه ساخت به خوبی پیگیری شده و پیشرفت می کند مطمینا پای یک مدیر پروژه در میان است.درآمد این شغل سالانه بین 72 الی 92 هزارCAD است.

با توجه به ابقای دولت فعلی کانادا تا سال 2023 به نظر می رسد سیاست های کلی مهاجرت کانادا تغییر چشمگیری نداشته باشد.البته با توجه به شرایط فعلی روز دنیا تغییراتی در این سیاست ها انجام شده و تمرکز دولت به سمت مسایل بهداشتی و غذایی معطوف شده لست.که آن هم به علت افزایش جمعیت سالخورده و کمبود نیرو برای خدامت دهی به قشر بازنشسته و همچنین بیماری های فراگیر فعلی ، در سال 2020این انتظارمی رود که در مشاغل ،پرستاران و مددکاران حرفه ای، دستیار فیزیوتراپی و طب فیزیکی، روانشناسان و مشاور ، دارو ساز و متخصص بینایی سنجی دولت کانادا خواهان جذب نیروی کار خارجی بیشتری باشد تا بتواند نیاز های بازار کاری خود رو سامان بدهد.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران