desktop
+98-51-31772
fides
  سه شنبه 16 ارديبهشت 1399
1071  

مشاغل پرطرفدار برای مهاجرت به کانادا

بازار کار به دلیل مهاجرت به کانادا همواره در حال تکامل بوده تا بتواند نیازهای روز این جامعه و همچنین دورنمای آینده جامعه کانادا و همچنین دورنمای آینده این کشور را پوشش دهد. سیستم ورود مهاجر Express entry  که بیشترین نقش را در پذیرش مهاجر دارد توسط وب‌سایت  immigration.ca از طریق  job bank ها مورد ارزیابی قرارگرفته پنج شغل پرطرفدار و موردنیاز را برای نیروی کار متخصص در لیست خود قرار داده است که در ذیل به آن اشاره می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا 5 شغل را به‌طور تخصصی برسی کنیم.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و در مورد مشاغل این کشور اطلاعات کافی ندارید حتماً با کارشناسان و مشاورین خدمات بین‌المللی فیدس تماس بگیرید. کارشناسان و مشاوران فیدس آخرین و بروزترین اطلاعات در مورد مشاغل مختلف برای مهاجرت به کانادا را در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین برای مهاجرت به آلمان، مهاجرت به ترکیه و مهاجرت به اسپانیا در مورد مشاغل مختلف می‌توانید از مشاوران فیدس کمک بگیرید.

معرفی مشاغل پرطرفدار در مهاجرت به کانادا

1نماینده بخش فروش: که یکی از بهترین مشاغل ازنظر تعداد بالای آگهی است (500 آگهی در  job bank) و همچنین نیاز روز بازار به یک فروشنده قوی و متخصص، نشان می‌دهد می‌تواند موردتوجه اشخاص که قصد مهاجرت به کانادا را دارند قرار بگیرند. درآمد این شغل سالانه بین 52 تا 64 هزار CAD است.


2حسابداری، همواره جزء مشاغلی است که در تمام جهان موردنیاز است و کانادا هم از این قاعده مستثنا نیست. هر چه کسب‌وکار بزرگ‌تر باشد بخش حسابداری نیز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. شغل حسابداری معمولاً در قالب مشاوره در امور مالی و یا کمک به کسب‌وکارها و افراد در مدیریت امور مالی آن‌هاست. این شغل با حقوق 63 الی 75 هزار CAD و 720 آگهی نیازمند در JOB BANK در رتبه دوم لیست ما قرار دارد.


3تحلیل‌گر کسب‌وکار: اگر شما دارای کسب کار هستید و می‌خواهید آن را به‌خوبی گسترش دهید و بهینه‌سازی کنید باید از یک تحلیل‌گر کسب‌وکار مشاوره بگیرید.
فرد تحلیل‌گر علاوه بر اشراف برداده های روز بازار باید دارای مهارت‌های حوزه فناوری و مشوق‌های مالی باشد و به همین دلیل شرکت‌های بزرگ و پروژه‌های زیرساختی معمولاً چندین تحلیل‌گر کسب‌وکار برای حوزه‌های مختلف استخدام می‌کنند تا بتوانند در رقابت بازار شرایط بهتری را نسبت به دیگران داشته باشند. بازه حقوقی این شغل بین 73 الی 87 هزار CAD و 1080 در Job bank  دارد.

4مدیر پروژه آی تی: که بدون شک باید فردی باشد که مهارت‌های وی در حوزه فن‌آوری بالاست و علاوه بر آن باید توانایی‌های دیگر نظیر متعادل کردن پروژهای فن‌آوری انجام دهد که مجموع این موارد می‌تواند به رشد کسب‌وکارها کمک شایانی کند حقوق این افراد بین 92 الی 114 هزار CAD است.

 

5مهندس نرم‌افزار: با توجه به نیازهای روز جامعه برای هوشمند سازی و گسترش فضای مجازی و همچنین وجود افرادی در حوزه نرم‌افزاری باعث توسعه برنامه‌های نرم‌افزاری بزرگ و کاربردی می‌شود. بخش بزرگی از حوزه صنعت و تجارت هم‌وابستگی زیادی به نرم‌افزارها و اپلیکیشن ها دارند. ازاین‌رو بسیاری از شرکت‌ها در حال تولید محصولات جدید و همگام‌سازی با نیاز روز جامعه کانادا هستند و بدیهی است که تقاضا برای استخدام مهندسان نرم‌افزار در اولویت قرار داشته باشد. درآمد مهندس نرم‌افزار بین 83 الی 99 هزار CAD است.

 

6 مدیر پروژه مهندسی: که از پردرآمدترین و بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا است دارای متقاضیان زیادی است و دلیل آن‌هم بازار رو به رشد مسکن و همچنین طرح‌های زیرساختی بزرگ است. در کانادا این باور وجود که اگر یک پروژه ساخت به‌خوبی پیگیری شده و پیشرفت می‌کند مطمعنا پای یک مدیر پروژه در میان است. درآمد این شغل سالانه بین 72 الی 92 هزار CAD است.

با توجه به ابقای دولت فعلی کانادا تا سال 2023 به نظر می‌رسد سیاست‌های کلی مهاجرت به کانادا تغییر چشمگیری نداشته باشد. البته با توجه به شرایط فعلی روز دنیا تغییراتی در این سیاست‌ها انجام‌شده و تمرکز دولت به سمت مسائل بهداشتی و غذایی معطوف شده است. که آن‌هم به علت افزایش جمعیت سالخورده و کمبود نیرو برای خدامت دهی به قشر بازنشسته و همچنین بیماری‌های فراگیر فعلی، در سال 2020 این انتظارمی رود که در مشاغل، پرستاران و مددکاران حرفه‌ای، دستیار فیزیوتراپی و طب فیزیکی، روانشناسان و مشاور، داروساز و متخصص بینایی‌سنجی دولت کانادا خواهان جذب نیروی کار خارجی بیشتری باشد تا بتواند نیازهای بازار کاری خودرو سامان بدهد.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران