desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 01 دي 1398
765  

کیفیت نظام آموزش عالی برای مهاجرت به کانادا چگونه است؟

در حوزه آموزش عالی مؤسسات به دو دسته کالج‌ها و دانشگاه‌ها تقسیم می‌شوند. تعداد زیاد این مؤسسات اعم از دانشگاه‌ها و کالج‌های خصوصی و دولتی، تنوع رشته‌های تحصیلی و برنامه‌های آموزشی آن‌ها در مقاطع مختلف تحصیلی، از فوق‌دیپلم تا دکترا بسیار زیاد است. هرساله حدود یک‌میلیون و هشت‌صد هزار دانشجوی بین‌المللی برای ادامه تحصیلات عالی مهاجرت به کانادا را دردستورکار خود قرار می‌دهند. کیفیت نظام آموزشی و امکانات تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا بسیار بالا بوده و کانادا موفقیت زیادی درزمینهٔ فراهم آوردن محیطی امن برای زندگی و تحصیل دانشجویان، امکانات بهداشتی و درمانی مدرن، جاذبه‌های گردشگری، فراهم کرده است. شیوه جذاب زندگی دانشجویی که مملو از فعالیت‌های متنوع فرهنگی، ورزشی و تفریحی است و همچنین امکانات بسیار مدرن پژوهشی و آزمایشگاهی به دست آورده است که این موضوع باعث مهاجرت به کانادا شده است.

ایده‌های خلاقانه و موضوعات پژوهشی به‌شدت موردحمایت دانشگاه‌ها قرار می‌گیرند و همکاری نزدیکی میان حوزه پژوهش و صنعت در دانشگاه‌ها برقرار است. همین موضوع حمایت بخش صنعت از دانشگاه را تقویت می‌کند و زمینه‌های پژوهشی پروژه‌های دانشگاهی را کاربردی‌تر و به نیاز واقعی بخش صنعت نزدیک‌تر می‌کند.

ما در فیدس خدمات بین‌المللی و وکالتی درزمینهٔ های مهاجرت، اخذ تابعیت، اقامت دائم و اقامت موقت، کاریابی بین‌المللی و همچنین اعزام دانشجو را انجام می‌دهیم. این برنامه‌ها را دسته‌بندی کرده‌ایم تا شما با انتخاب دسته‌بندی موردنظر خود بهترین روش را انتخاب کنید. برای مهاجرت به کانادا با فیدس همراه شوید.

بر اساس گزارش سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد «یونسکو» در سال 2017 مجموع دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور 50.392 نفر بوده است. بر اساس این گزارش تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا 7415 نفر هستند. از این نظر دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کانادا دارای رتبه یازدهم در میان دانشجویان سایر کشورها هستند. همچنین بر اساس آخرین آمار دولت کانادا، در سال 2016 تعداد 2980 و تا پایان نه‌ماهه نخست سال 2017، تعداد 1530 ویزای دانشجویی برای دانشجویان ایرانی مهاجرت به کانادا ثبت‌شده است.

این کیفیت بالا در تحصیل، همراه با سایر ویژگی‌های منحصربه‌فرد مهاجرت به کانادا ازجمله نرخ بیکاری پایین و شرایط کاری مناسب برای دانشجویان است. همچنین نرخ پایین جرم و جنایت کانادا را به کشوری جذاب برای تحصیل دانشجویان خارجی بدل می‌کند. دستگاه‌های امنیتی و نظارتی در دانشگاه‌ها در تأمین امنیت دانشجویان به‌شدت فعال هستند و هیچ دانشجویی اجازه استفاده از سلاح گرم و سرد را ندارد.

ادامه تحصیل در کانادا چه مزایایی دارد؟

دانشجویان بین‌المللی با ادامه تحصیل در دانشگاه‌های تراز اول جهان در کانادا از مزایای زیادی برخوردار خواهند شد. ازجمله این مزایا هزینه بسیار کمتری است که در مقایسه با دانشگاه‌های امریکا می‌پردازند. مدارک علمی دانشگاه‌های کانادا در سطح جهان بسیار معتبر هستند و با مدارک اعطاشده از طرف دانشگاه‌های امریکا برابری می‌کنند. دانشگاه‌های کانادا وام و بورسهای جذاب زیادی برای جذب نخبگان علمی کشورهای دیگر در اختیار آنان قرار می‌دهند. این کمک‌های مالی هزینه تحصیل را برای دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه‌ها به‌شدت کاهش می‌دهد.

قوانین مهاجرت به کانادا

بر اساس قوانین حاکم بر ویزای دانشجویی، هر دانشجو اجازه دارد تا حداکثر 20 ساعت در هفته در داخل و خارج از دانشگاه به کار بپردازد و برای پرداختن به این کار نیاز به ویزای کار ندارد. این مقدار کار پاره‌وقت هم ازنظر مالی به دانشجویان در پرداخت هزینه‌های زندگی دانشجویی کمک می‌کند و هم آنان را آماده بازار کار می‌کند. به همین دلیل چشم‌انداز شغلی برای دانشجویان بین‌المللی بسیار خوب است.

همچنین دولت کانادا برنامه‌های بسیار خوبی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کانادا دارد تا آنان بعد از فارغ‌التحصیلی از طریق بتوانند با فراغ بال به کار بپردازند و سپس از تجربه کار و تحصیل در کانادا استفاده کنند.

سخن پایانی

در این مقاله برای افرادی که برای مهاجرت به کانادا در مورد نظام آموزشی این کشور سؤالاتی داشتند به‌صورت کلی توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید حتماً با مشاورین ما در فیدس تماس بگیرید تا بروزترین اطلاعات را در مورد این مهاجرت به کانادا در اختیار شما قرار دهند.

فیدس، دپارتمان خدمات بین‌المللی موسسه حقوقی دادیار سفیر مانا (شماره ثبت 5307) با تیمی متخصص و مجرب از وکلای دادگستری و اساتید دانشگاه و کارشناسان خبره خدمات حقوقی و مهاجرتی و کاریابی بین‌المللی و اعزام دانشجو را به وکالت از موکلین خود در کشورهای معتبر دنیا انجام می‌دهد.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران