desktop
+98-51-31772
fides
  سه شنبه 17 تير 1399
972  

مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا کدام بهتر است؟

در چند سال گذشته مهاجرت به کانادا و مهاجرت به استرالیا به مقاصد محبوبی برای اقامت و حتی سفرهای کوتاه‌مدت تبدیل‌شده است. همیشه این سؤال بین متقاضیان وجود داشته است که از بین مهاجرت به کانادا و مهاجرت به استرالیا کدام برای مهاجرت بهتر است. مقایسه این دو کشور به‌این‌علت است که هر دو کشورهای مستعمره و با قدمت پایین می‌باشند و رشد و توسعه آن‌ها وابستگی شدیدی به مهاجران دارد.
البته انتخاب بین این دو کشور بیشتر به شرایط و اولویت‌های فرد مهاجر بستگی دارد. دلایل مختلفی برای انتخاب کشور موردنظر وجود دارد؛ مانند آب‌وهوا، شرایط و استانداردهای زندگی، فاصله تا کشور مبدأ، هزینه‌های معیشتی و بازار کار. پس می‌بایست این دو کشور را در هرکدام از این برگ خریدها مورد مقایسه قرار دهیم تا قادر باشیم تصمیم درستی در انتخاب کشور مقصد داشته باشیم.

ما در فیدس خدمات بین‌المللی و وکالتی درزمینهٔ های مهاجرت، اخذ تابعیت، اقامت دائم و اقامت موقت، کاریابی بین‌المللی و همچنین اعزام دانشجو را انجام می‌دهیم. این برنامه‌ها را دسته‌بندی کرده‌ایم تا شما با انتخاب دسته‌بندی موردنظر خود بهترین روش را انتخاب کنید.

آب‌وهوا یکی از عوامل مهم مهاجرت

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که بین این دو کشور دیده می‌شود تفاوت وضعیت آب‌وهوایی آن‌ها است. سیدنی دارای آب‌وهوایی معتدل است که تابستان‌هایی نسبتاً گرم کمی خنک‌تر از تهران و زمستانه‌ای متعادل و بدون بارش برف دارد. بارندگی در اغلب فصل‌های سال مشاهده می‌شود.

 از طرفی تورنتو شهری است که اختلاف دمای شبانه‌روز زیاد و همین‌طور دارای زمستان بسیار سرد است. تنها فصل مطلوب آن تابستان است با 25 درجه سانتی‌گراد است. درمجموع کشور کانادا کشور سردسیری است علی‌الخصوص برخی نواحی شمالی آن‌که به قطب شمال نزدیک‌تر از شرایط آب‌وهوایی بسیار سرد همراه بازمستان های طولانی دارد.

برای مهاجرت به کانادا و مهاجرت به استرالیا با فیدس همراه باشید.

شرایط استانداردهای زندگی

رفت‌وآمد و در کل فعالیت دستگاه‌های حمل‌ونقل در تورنتو با سرعت بیشتری مواجه است. چراکه خطوط مترو در این شهر دارای سامانه بلیت مشترک است. شما با تهیه بلیت یک‌طرفه به ارزش 3 دلار می‌توانید به هر نقطه از آن شهر سفر کنید درصورتی‌که وسایل حمل‌ونقل عمومی در سیدنی صرفاً به‌قطار و اتوبوس و کشتی محدود می‌شود.

اجاره‌یکی از برگ خریدهای مهم برای خانواده‌های مهاجر است. باید گفت هزینه‌های اجاره‌ی منزل بسته به شهرهای مختلف و محله‌های هر شهر و نوع منزل مسکونی متفاوت است؛ اما به‌صورت کلی در دو شهر معروف و پرطرفدار دو کشور، در تورنتو میزان اجاره‌بها اندکی کمتر از سیدنی است.

امکانات رفاهی و فرصت‌های شغلی

سیستم آموزشی و همین‌طور خدمات درمانی در هر دو کشور به‌صورت رایگان است. البته تحصیل در مقاطع دانشگاهی رایگان نیست اما دانشجویان واجد شرایط می‌توانند از وام‌های تحصیلی استفاده کنند. زمانی که وارد بازار کار شدند پرداخت آن‌ها انجام دهند. البته ازنظر خدمات درمانی و بیمه می‌توان گفت کانادا در سطح بالاتری قرار دارد. طوری که بیمه درمانی کانادا شهرت جهانی دارد اما در کشور استرالیا هزینه‌ها فقط برای استفاده از خدمات درمانی فوری اورژانسی رایگان است.

نرخ بیکاری در هر دو کشور پایین و اقتصاد قوی است؛ اما ازنظر سطح درآمد، دستمزد در استرالیا به میزان قابل‌توجهی بالاتر از کانادا است. البته مقایسه سطح درآمد به نسبت هزینه‌های زندگی می‌تواند مقایسه منطقی‌تری باشد که لازم به ذکر است که هزینه‌های زندگی در کانادا پایین‌تر از استرالیا است.

نتیجه‌گیری

برای مقایسه مهاجرت به کانادا و مهاجرت به استرالیا باید گفت که هر کشوری وابسته به نیازی که در بازه‌های زمانی مشخص به نیروهای انسانی و افزایش جمعیت دارد. این امر ممکن است شرایط مهاجرت را سخت یا آسان کند اما به‌طور کل می‌توان گفت صدور ویزا در کانادا با شرایط آسان‌تری مواجه است.

برای مثال: در مقایسه ویزای نیروی متخصص، در این نوع از روش مهاجرتی فاکتورهایی مانند سن، سابقه کار، مدرک تحصیلی و مدرک زبان برای متقاضی امتیاز به همراه دارند. کشور کانادا در خصوص ارزیابی مدارکی همچون سابقه کار و مقطع تحصیلی سختگیری کمتری را اعمال می‌کند.

 برای مثال متقاضی قبل از ثبت‌نام اولیه و ورود به برنامه‌ی نیروی متخصص می‌تواند تا حدود زیادی این اطمینان را داشته باشد که از سابقه کاری و مقطع تحصیلی خود امتیازات برآورده شده را کسب می‌کنند. یا در خصوص ارائه مدرک زبان دولت کانادا انعطاف بیشتری برای اعطای امتیاز دارد؛ زیرا برای هر نمره از چهار مهارت آیلتس امتیاز خاصی در نظر گرفته اما در استرالیا دید صفر و یکی برای امتیاز مدرک زبان وجود دارد.

 وضعیت برای ارزیابی مدارک با شرایط متفاوتی روبرو است به این صورت که متقاضی تا قبل از ارزیابی توسط کشور استرالیا متوجه نمی‌شود که چه امتیازی را برای ورود به برنامه کسب می‌کند.
کانادا قوانین مهاجرتی آسان‌تری برای مهاجران و پناهندگان وضع کرده است. به این صورت که سازمان‌های ارائه‌دهنده خدمات به مهاجران در کانادا باقدرت بیشتری فعالیت خود را دنبال می‌کند. همچنین فرایند دریافت ویزا با سرعت بیشتری انجام می‌شود. 
سهولت اخذ اقامت با توجه به استاندارد بودن پروسه‌ی قوانین مهاجرت باید اعتراف کرد اخذ اقامت در کانادا با سهولت بیشتری همراه است. 

برای مهاجرت به کانادا و مهاجرت به استرالیا کلیک کنید.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران