desktop
+98-51-31772
fides
  شنبه 01 شهريور 1399
208  

مزایای تحصیل در کانادا

کانادا به یکی از مقاصد محبوب برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور تبدیل شده است. کانادا سرزمین فرصت ها است و به همین دلیل تعداد زیادی از دانشجویان تحصیل در کانادا را به عنوان اولین گزینه خود انتخاب می کنند. سازمان ملل متحد کانادا را به عنوان یکی از بهترین نقاط جهان برای زندگی در نظر گرفته است. سیستم آموزشی کانادا ، امید به زندگی ، درآمد ملی و کیفیت عمومی زندگی در مورد این وضعیت نقش اساسی داشته است. فاکتورهای دیگری مانند ، فراوانی آب شیرین کانادا ، تراکم کم جمعیت ، بروز کم جرم و خشونت و نظام پزشکی نیز مورد در این باره موثر بوده است. در حال حاضر تعداد دانشجویان بین المللی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند بیش از 250000 نفر است ، رقمی که دائما در حال رشد می باشد. کانادا به دلیل داشتن دانشگاه هایی با شهریه مقرون به صرفه ، شهرهای امن ، فرصت های زیاد شغلی (چه در طول دوره تحصیل و چه بعد از فارغ التحصیلی) و همچنین به عنوان راهی برای اخذ اقامت دائم این کشور ، گزینه مناسبی برای جوانان سراسر دنیا محسوب می شود.

• نیاز کانادا به دانشجویان خارجی

کانادا در صدد جذب دانشجویان خارجی است زیرا کانادا در مسیر جذب نیروی انسانی و مهمتر از آن ایجاد جمعیت و ملت خود است. تازه واردان جوان و باهوش ، باعث رشد و توسعه جامعه کانادایی شده و کمک بزرگی به اقتصاد کانادا خواهند کرد. در این مسیر دولت کانادا بودجه زیادی برای اعطای بورسیه به دانشجویان پیش بینی کرده است و با اتصال ارتباط بین دانشگاه و صنایع جایگاه خاصی برای تحصیل و پژوهش بوجود آمده است.

• دانشگاه ها و کالج هایی در سطح بین المللی

طبق آمار سال 2016 تعداد 96 دانشگاه در کانادا وجود دارد که به دو زبان انگلیسی و فرانسوی درس ارائه می کنند. همچنین تعداد یک میلیون وهشتصد هزار دانشجو در این دانشگاه ها تحصیل می کنند. دانشگاه ها و کالج های کانادایی که در سراسر کشور واقع شده اند به واسطه تحقیقات و نوآوری های علمی روزافزون خود شهرت دارند. موسسات آموزش عالی کانادا دارای طیف وسیع و متنوعی هستند. استانداردهای بالای دانشگاهی و کنترل کیفیت کامل این نتیجه را به همراه دارد که دانش جویان از کیفیت آموزش بالایی بهره‌مند هستند. مدارک تحصیلی یا گواهینامه های کانادایی معمولاً معادل مدارک تحصیلی آمریکا یا کشورهای مشترک المنافع قلمداد می‌شود.

• تنوع ملیت های مختلف در سطح جامعه

همان طوری که نخست وزیر کانادا بیان کرده است "تکثر نقطه قوت ماست" جامعه کانادا متشکل از نژادها و ملیت های مختلف است که در کنار هم و بدون توجه به معیارهای انسانی زندگی می کنند و هر فردی با هر دین و عقیده ای آزادانه امکان تحصیل و کار و زندگی در این کشور را دارد.

• هزینه شهریه پایین

کانادا اغلب به دلیل پایین بودن هزینه شهریه گزینه مناسبی برای دانشجویانی است که ممکن است به فکر تحصیل در کشورهایی مانند ایالات متحده یا انگلستان باشند. در مقایسه با سایر کشورها ، شهریه بین المللی کانادا ، اقامت و سایر هزینه های زندگی دارای مزیت رقابتی قابل تامل است.

• موقعیت جغرافیایی خاص

کانادا دارای بیشترین مرز زمینی با ایالات متحده است که این امکان را برای دسترسی به بازار کار و یا سایر فرصت های موجود در این کشور فراهم می کند. وجود طبیعت بکر و منابع طبیعی فوق العاده که گردش و تفریح در این کشور پهناور را امکان پذیر می کند فرصت مناسبی است که در کنار تحصیل می توان از آن بهره مند شد.

• کار همزمان با تحصیل

دانشجویان در کانادا این حق را دارند که می توانند ضمن تحصیل کار کنند و امور مالی خود را بدون مشکل مدیریت کنند. برای به دست آوردن حق کار در خارج از دانشگاه ، دانشجویان باید:
 اجازه تحصیل معتبر داشته باشند.
 دانشجو تمام وقت باشند.
 دوره تحصیلی آن ها حداقل 6 ماه باشد.
در صورتی که متقاضی بتواند ویزای تحصیلی اخذ کند همزمان می تواند:
 در طول ترم تحصیلی در زمان نداشتن کلاس حداکثر 20 ساعت در هفته کار کند.
 در هنگام تعطیلات تقویم آموزشی می تواند به صورت تمام وقت کار کند.

 

• اجازه کار بعد از اتمام تحصیل

به دلیل کمبود جمعیت نسبت به مساحت کشور، کانادا دارای فرصت های شغلی بسیار زیادی است که بتواند جایگاه خود را در دنیا تثبیت نماید. اجازه تحصیل پس از فارغ التحصیلی (PGWP) مزیت بزرگی است که کانادا را از بقیه کشورها متمایز می کند. متقاضی پس از اتمام تحصیل می تواند به میزان مدتی که تحصیل کرده است اجازه کار (Work Permit) دریافت نماید که نهایتا تا 3 سال می تواند صادر شود.بنابراین ، یک فارغ التحصیل که یک دوره تحصیلی چهار ساله را به اتمام رسانده است می تواند برای یک دوره سه ساله پس از فارغ التحصیلی اجازه کار داشته باشد.

• مسیری برای دریافت اقامت دائم کانادا

تجربه کاری کانادایی (Canadian Experienced Class) روشی است که برای متقاضیانی که سابقه تحصیل و سپس کار در کانادا را دارند تعیین شده و به آن ها از این طریق اقامت دائم کانادا را اعطا می کند. علاوه بر این ، استان های خاصی مانند بریتیش کلمبیا و کبک دارای برنامه های مهاجرت اختصاصی هستند که برخی فارغ التحصیلان را برای اقامت دائم تایید می کنند. در استان بریتیش کلمبیا دانشجویان خارجی مقطع کارشناسی ارشد پس از فارغ التحصیلی، این مزیت را دارند که نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند و قادر به درخواست برای اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس انتری فدرال هستند. در استان کبک دانشجویانی که در یک برنامه تحصیلی فارغ التحصیل می شوند واجد شرایط درخواست گواهی CSQ بوده که می توانند از طریق برنامه PEQ اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

 

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران