desktop
+98-51-31772
fides
  شنبه 01 شهريور 1399
1432  

مزایای تحصیل در مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا به یکی از مقاصد محبوب برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور تبدیل‌شده است. کانادا سرزمین فرصت‌ها است و به همین دلیل تعداد زیادی از دانشجویان تحصیل در کانادا را به‌عنوان اولین گزینه خود انتخاب می‌کنند. سازمان ملل متحد کانادا را به‌عنوان یکی از بهترین نقاط جهان برای زندگی در نظر گرفته است. سیستم آموزشی کانادا، امید به زندگی، درآمد ملی و کیفیت عمومی زندگی در مورد این وضعیت نقش اساسی داشته است. فاکتورهای دیگری مانند، فراوانی آب شیرین، تراکم کم‌جمعیت، بروز کم جرم و خشونت و نظام پزشکی نیز مورد در بحث مهاجرت به کانادا مؤثر بوده است.

 در حال حاضر تعداد دانشجویان بین المللی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند بیش از 250000 نفر است، رقمی که دائماً در حال رشد است. کانادا به دلیل داشتن دانشگاه‌هایی با شهریه مقرون‌به‌صرفه، شهرهای امن، فرصت‌های زیاد شغلی (چه در طول دوره تحصیل و چه بعد از فارغ‌التحصیلی) و همچنین به‌عنوان راهی برای اخذ اقامت دائم این کشور، گزینه مناسبی برای جوانان سراسر دنیا محسوب می‌شود.

نیاز کانادا به دانشجویان خارجی و اجازه کار همراه با تحصیل

مهاجرت به کانادا برای دانشجویان همیشه جذاب بوده است. این کشور نیز درصدد جذب دانشجویان خارجی است زیرا کانادا در مسیر جذب نیروی انسانی و مهم‌تر از آن ایجاد جمعیت و ملت خود است. تازه‌واردان جوان و باهوش، باعث رشد و توسعه جامعه کانادایی شده و کمک بزرگی به اقتصاد کانادا خواهند کرد. در این مسیر دولت کانادا بودجه زیادی برای اعطای بورسیه به دانشجویان پیش‌بینی کرده است و بااتصال ارتباط بین دانشگاه و صنایع جایگاه خاصی برای تحصیل و پژوهش به وجود آمده است.

دانشجویان در مهاجرت به کانادا این حق رادارند که می‌توانند ضمن تحصیل کار کنند و امور مالی خود را بدون مشکل مدیریت کنند. برای به دست آوردن حق کار در خارج از دانشگاه، دانشجویان باید:
اجازه تحصیل معتبر داشته باشند.
دانشجو تمام‌وقت باشند.
دوره تحصیلی آن‌ها حداقل 6 ماه باشد.

درصورتی‌که متقاضی بتواند ویزای تحصیلی اخذ کند هم‌زمان می‌تواند:
در طول‌ترم تحصیلی در زمان نداشتن کلاس حداکثر 20 ساعت در هفته کار کند.
در هنگام تعطیلات تقویم آموزشی می‌تواند به‌صورت تمام‌وقت کار کند.

دانشگاه‌ها و کالج‌هایی در سطح بین المللی

طبق آمار سال 2016 تعداد 96 دانشگاه در کانادا وجود دارد که به دو زبان انگلیسی و فرانسوی درس ارائه می‌کنند. همچنین تعداد یک‌میلیون و هشت‌صد هزار دانشجو در این دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند. دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادایی که در سراسر کشور واقع‌شده‌اند به‌واسطه تحقیقات و نوآوری‌های علمی روزافزون خود شهرت دارند. مؤسسات آموزش عالی کانادا دارای طیف وسیع و متنوعی هستند.

استانداردهای بالای دانشگاهی و کنترل کیفیت کامل این نتیجه را به همراه دارد که دانش جویان از کیفیت آموزش بالایی بهره‌مند هستند. مدارک تحصیلی یا گواهینامه‌های کانادایی معمولاً معادل مدارک تحصیلی آمریکا یا کشورهای مشترک‌المنافع قلمداد می‌شود. برای اطلاع از مزایای تحصیلی در بحث مهاجرت به کانادا با فیدس همراه باشید.

تنوع ملیت‌های مختلف در سطح جامعه

همان‌طوری که نخست‌وزیر کانادا بیان کرده است تکثر نقطه قوت ماست» جامعه کانادا متشکل از نژادها و ملیت‌های مختلف است که در کنار هم و بدون توجه به معیارهای انسانی زندگی می‌کنند و هر فردی با هر دین و عقیده‌ای آزادانه امکان تحصیل و کار و زندگی در این کشور را دارد.

هزینه شهریه پایین

کانادا اغلب به دلیل پایین بودن هزینه شهریه گزینه مناسبی برای دانشجویانی است که ممکن است به فکر تحصیل در کشورهایی مانند ایالات‌متحده یا انگلستان باشند. در مقایسه با سایر کشورها، شهریه بین المللی کانادا، اقامت و سایر هزینه‌های زندگی دارای مزیت رقابتی قابل‌تأمل است.

موقعیت جغرافیایی خاص

کانادا دارای بیشترین مرز زمینی با ایالات‌متحده است که این امکان را برای دسترسی به بازار کار و یا سایر فرصت‌های موجود در این کشور فراهم می‌کند. وجود طبیعت بکر و منابع طبیعی فوق‌العاده که گردش و تفریح در این کشور پهناور را امکان‌پذیر می‌کند فرصت مناسبی است که در کنار تحصیل می‌توان از آن بهره‌مند شد. 

اجازه کار بعد از اتمام تحصیل

به دلیل کمبود جمعیت نسبت به مساحت کشور، کانادا دارای فرصت‌های شغلی بسیار زیادی است که بتواند جایگاه خود را در دنیا تثبیت نماید. اجازه تحصیل پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) مزیت بزرگی است که مهاجرت به کانادا را از بقیه کشورها متمایز می‌کند. متقاضی پس از اتمام تحصیل می‌تواند به میزان مدتی که تحصیل‌کرده است اجازه کار (Work Permit) دریافت نماید که نهایتاً تا 3 سال می‌تواند صادر شود. بنابراین، یک فارغ‌التحصیل که یک دوره تحصیلی چهارساله را به اتمام رسانده است می‌تواند برای یک دوره سه‌ساله پس از فارغ‌التحصیلی اجازه کار داشته باشد.

مسیری برای دریافت اقامت دائم کانادا

تجربه کاری کانادایی (Canadian Experienced Class) روشی است که برای متقاضیانی که سابقه تحصیل و سپس کار در کانادا رادارند تعیین‌شده و به آن‌ها از این طریق اقامت دائم کانادا را اعطا می‌کند. علاوه بر این، استان‌های خاصی مانند بریتیش کلمبیا و کبک دارای برنامه‌های مهاجرت اختصاصی هستند که برخی فارغ‌التحصیلان را برای اقامت دائم تائید می‌کنند.

در استان بریتیش کلمبیا دانشجویان خارجی مقطع کارشناسی ارشد پس از فارغ‌التحصیلی، این مزیت رادارند که نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند و قادر به درخواست برای اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس انتری فدرال هستند. در استان کبک دانشجویانی که در یک برنامه تحصیلی فارغ‌التحصیل می‌شوند واجد شرایط درخواست گواهی CSQ بوده که می‌توانند از طریق برنامه PEQ اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. برای اطلاع از مزایای تحصیل در مهاجرت به کانادا می‌توانید با کارشناسان و مشاوران فیدس تماس بگیرید.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران