desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 22 دي 1398
1211  

علت ریجکت شدن ویزای شینگن چیست؟

رد شدن یا همان ری جکت شدن ویزا همیشه و در همه حال ناراحت‌کننده است. اگر درخواست ویزای شینگن شما ری جکت شود، چه حالی می‌شوید؟! اگر قصد گرفتن ویزای شینگن رادارید، قبل از هر اقدامی باید با چالش‌های احتمالی آن آشنا شوید تا بتوانید از بروز آن‌ها جلوگیری کنید. در این مطلب از فیدس برخی از علت‌های ری جکت شدن ویزای شینگن را موردبررسی قرار می‌دهیم.

ویزای شینگن چیست؟

شینگن پیمان تردد بدون روادید مابین 26 کشور اروپایی است که ورود به این محدوده برای اتباع خارجی با سخت‌گیری‌های زیادی توأم است؛ و اگر شخصی از یکی از کشورهای عضو این پیمان ویزا داشته باشد در همه این 26 کشور می‌تواند بدون محدودیت تردد نماید. ازاین‌رو کسانی که ویزای شینگن داشته باشند به‌راحتی می‌توانند به این 26 کشور اروپایی سفر کنند.

علت‌های ری جکت شدن ویزای شینگن

هر یک از مواردی که در ادامه شرح می‌دهیم طبق اعلام وب سایت رسمی شینگن است که می‌تواند دلیلی برای ری جکت شدن ویزا شما باشند پس با دقت آن‌ها را مطالعه و از رخ دادن چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

عدم اطمینان افسر کنسولگری سفارت از بازگشت به کشور

از مهم‌ترین دلایل رد شدن ویزای شینگن، افسر کنسولگری سفارت است که مسافران قادر به قانع کردن ایشان نیستند. در بررسی مدارک و مصاحبه حضوری، افسر کنسولگری باید قانع شود فردی که قصد مسافرت دارد بعد از تمام شدن مهلت ویزا به کشور بازمی‌گردد. متأسفانه برای بسیاری از ایرانیان گذراندن این مرحله بسیار سخت است.

این مرحله معمولاً برای اینکه فرد ثابت نماید به کشور بازمی‌گردد می‌بایست دلایل قانع‌کننده‌ای ارائه نماید و مستندات این دلایل را برای سفارت ارسال نماید. ازجمله این مدارک می‌توان به گواهی اشتغال، سند ملکی، مدارک اثبات‌کننده داشتن کسب‌وکار و درآمد در کشور اشاره کرد.

سوءپیشینه و ارائه‌ی مدارک جعلی

داشتن سوءپیشینه‌ی کیفری، هرچند کوچک، فرد مسافر را به سمت ری جکت شدن ویزا می‌کشاند. جعل مدرک در هر جا و برای هر کاری جرم محسوب می‌شود. در ارائه‌ی مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای شینگن به‌شدت سخت‌گیرانه و با دقت برخورد می‌شود؛ همچنین به دلیل وجود سفارت‌های کشورهای اروپایی در ایران، در پروسه بررسی مدارک به‌راحتی افسر بررسی‌کننده اصالت مدارک را مورد استعلام قرار می‌دهد؛ بنابراین اگر حتی یک برگ از مدارکتان جعلی باشد، ویزای شینگن شمارد خواهد شد و شما تا مدت‌ها امکان ثبت تقاضای مجدد ویزای شینگن را نخواهید داشت.

پاسپورت مسئله‌دار و ضعیف بودن سابقه سفر

پاسپورت یکی از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزاست؛ بنابراین اگر پاسپورتتان نامعتبر یا آسیب‌دیده باشد امکان رد شدن ویزا وجود دارد. همچنین اگر فقط 3 ماه از مدت اعتبار آن مانده باشد، دو صفحه از آن خالی نباشد و سابقه‌ی سفرهای خارجی (حتی کشورهایی مانند ترکیه، دبی و مالزی که سفر به آن‌ها راحت است) صفر باشد، احتمال ری جکت شدن زیاد است.

عدم وجود هدف مشخص از سفر

اگر خودتان هم دقیق نمی‌دانید به چه دلیلی قصد سفر دارید یا حتی هدف‌دارید اما نمی‌توانید آن را واضح و روشن ارائه دهید، مطمئن باشید که رد شدن ویزا منتظر شماست! پس پیش از اقدام برای گرفتن ویزا حتماً هدف واضح و روشنی برای خود تعیین کنید تا به چنین مشکلاتی برخورد نکنید. بسیاری از درخواست‌ها به دلیل عدم اقناع آفیسر نسبت به دلیل سفر ری جکت خواهند شد. برای این موضوع معمولاً دعوت‌نامه‌های بیزینسی و یا خویشاوندی، می‌تواند بسیار سودمند باشد.

صورتحساب مالی ناکافی

در صورت عدم وجود بودجه‌ی کافی یا چک مسافرتی معتبر، ارائه ندادن صورت‌حساب یک ماه اخیر و همچنین گردش مالی مشکوک، ویزای شینگن شما ری جکت خواهد شد. برای گرفتن ویزا باید با صورت‌حساب مالی کافی جلو بروید.

اقدام از سفارت نادرست

این مورد کاملاً واضح است اما ازآنجاکه چنین مشکلاتی دیده‌شده است لازم دیدیم آن را برایتان شرح دهیم. به‌طور مثال اگر شما قصد سفر به فرانسه را داشته باشید اما از سفارت آلمان اقدام کنید، ویزای شما ری جکت خواهد شد.

دلایل دیگری نیز ازجمله ارائه‌ی متناقض یا ناقص بودن مدارک (رزرو بلیت، محل اقامت و...)، سن کم، مجرد بودن، دعوت‌نامه، نامه‌ی اشتغال به کار نامعتبر و...، همگی می‌توانند سبب رد شدن ویزای شینگن شوند.

سخن پایانی

همان‌طور که در این مطلب مشاهده کردید رد شدن ویزای شینگن هزینه‌های گزافی مثل از دست دادن زمان و از دست دادن اعتبار را در پی دارد. برای همین بهترین راه اقدام از طریق کارشناسانی است که با مهروموم‌ها تجربه و مواجهه با انواع دلایل ری جکت مسیر دریافت ویزا و یا رفع ری جکت را بلد هستند.

 اما پیدا کردن کارشناس و موسسه‌ای معتبر هم خود نیاز به‌دقت فراوان دارد که در اینجا موسسه خدمات بین‌المللی فیدس تمام مراحل بالا را یا آسان‌ترین روش و سریع‌ترین زمان انجام می‌دهد پس اگر قصد مهاجرت دارید هرچه زودتر با ما تماس بگیرید یا با پر کردن فرم ارزیابی عمومی داخل سایت کارشناسان ما پس از مطالعه فرم با شما تماس خواهند گرفت.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران