desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 22 دي 1398
340  

علت ریجکت شدن ویزای شنگن چیست؟

رد شدن یا همان ریجکت شدن ویزا همیشه و در همه حال ناراحت کننده است. اگر درخواست ویزای شنگن شما ریجکت شود، چه حالی می شوید؟! اگر قصد گرفتن ویزای شنگن را دارید، قبل از هر اقدامی باید با چالش های احتمالی آن آشنا شوید تا بتوانید از بروز آن ها جلوگیری کنید. در این مطلب از فیدس برخی از علت های ریجکت شدن ویزای شنگن را مورد بررسی قرار می دهیم.

ویزای شنگن چیست ؟

شنگن پیمان تردد بدون روادید مابین 26 کشور اروپایی است که ورود به این محدوده برای اتباع خارجی با سخت گیری های زیادی توأم است؛ و اگر شخصی از یکی از کشورهای عضو این پیمان ویزا داشته باشد در همه این 26 کشور میتواند بدون محدودیت تردد نماید.از این رو کسانی که ویزای شنگن داشته باشند به راحتی می توانند به این 26 کشور اروپایی سفر کنند.

علت های ریجکت شدن ویزای شنگن

هر یک از مواردی که در ادامه شرح می دهیم می تواند دلیلی برای ریجکت شدن ویزا شما باشند پس با دقت آن ها را مطالعه و از رخ دادن چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

عدم اطمینان افسر کنسولگری سفارت از بازگشت به کشور

از مهم ترین دلایل رد شدن ویزای شنگن، افسر کنسولگری سفارت است که مسافران قادر به قانع کردن ایشان نمی باشند. در بررسی مدارک و مصاحبه حضوری ، افسر کنسولگری باید قانع شود فردی که قصد مسافرت دارد بعد از تمام شدن مهلت ویزا به کشور باز می گردد. متاسفانه برای بسیاری از ایرانیان گذراندن این مرحله بسیار سخت است.در این مرحله معمولا برای اینکه فرد ثابت نماید به کشور بازمی گردد می بایست دلایل قانع کننده ای ارایه نماید و مستندات این دلایل را برای سفارت ارسال نماید.از جمله این مدارک می توان به گواهی اشتغال ، سند ملکی ، مدارک اثبات کننده داشتن کسب و کار و درآمد در کشور اشاره کرد.

سوء پیشینه و ارایه‌ی مدارک جعلی

داشتن سوء پیشینه‌ی کیفری، هر چند کوچک، فرد مسافر را به سمت ریجکت شدن ویزا می کشاند.

جعل مدرک در هر جا و برای هر کاری جرم محسوب می شود. در ارایه‌ی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شنگن به شدت سخت گیرانه و با دقت برخورد می شود؛ همچنین به دلیل وجود سفارت های کشورهای اروپایی در ایران ، در پروسه بررسی مدارک به راحتی افسر بررسی کننده اصالت مدارک را مورد استعلام قرار می دهد. بنابراین اگر حتی یک برگ از مدارکتان جعلی باشد، ویزای شنگن شما رد خواهد شد و شما تا مدتها امکان ثبت تقاضای مجدد ویزای شنگن را نخواهید داشت.

پاسپورت مسیله دار و ضعیف بودن سابقه سفر

پاسپورت یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاست. بنابراین اگر پاسپورتتان نامعتبر یا آسیب دیده باشد امکان رد شدن ویزا وجود دارد. همچنین اگر فقط 3 ماه از مدت اعتبار آن مانده باشد، دو صفحه از آن خالی نباشد و سابقه‌ی سفر های خارجی (حتی کشور هایی مانند ترکیه، دبی و مالزی که سفر به آن ها راحت است) صفر باشد، احتمال ریجکت شدن زیاد است.

عدم وجود هدف مشخص از سفر

اگر خودتان هم دقیق نمی دانید به چه دلیلی قصد سفر دارید یا حتی هدف دارید اما نمی توانید آن را واضح و روشن ارایه دهید، مطمین باشید که رد شدن ویزا منتظر شماست! پس پیش از اقدام برای گرفتن ویزا حتما هدف واضح و روشنی برای خود تعیین کنید تا به چنین مشکلاتی برخورد نکنید.بسیاری از درخواست ها به دلیل عدم اقناع آفیسر نسبت به دلیل سفر ریجکت خواهند شد.برای این موضوع معمولا دعوتنامه های بیزینسی و یا خویشاوندی ، میتواند بسیار سودمند باشد. 

صورتحساب مالی ناکافی

در صورت عدم وجود بودجه‌ی کافی یا چک مسافرتی معتبر، ارایه ندادن صورت حساب یک ماه اخیر و همچنین گردش مالی مشکوک، ویزای شنگن شما ریجکت خواهد شد. برای گرفتن ویزا باید با صورت حساب مالی کافی جلو بروید.

اقدام از سفارت نادرست

این مورد کاملا واضح است اما از آن جا که چنین مشکلاتی دیده شده است لازم دیدیم آن را برایتان شرح دهیم. به طور مثال اگر شما قصد سفر به فرانسه را داشته باشید اما از سفارت آلمان اقدام کنید، ویزای شما ریجکت خواهد شد.

دلایل دیگری نیز از جمله ارایه‌ی متناقض یا ناقص بودن مدارک (رزرو بلیط، محل اقامت و...)، سن کم، مجرد بودن، دعوت نامه، نامه‌ی اشتغال به کار نامعتبر و...، همگی می توانند سبب رد شدن ویزای شنگن شوند.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران