desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 08 تير 1399
450  

ساده ترین کشورها برای مهاجرت؟


در میان صدها کشور و شهر در دنیا که همه ی آنها در رقابتی تنگا تنگ برای جذب تازه واردین و مهاجرین میباشند، کشورهای در حال توسعه با خدمات درجه یک همیشه جزء اولین گزینه ها در انتخاب مهاجرین هستند. افراد بر اساس اولویت ها و نیازهای خود ، کشور مقصد را برای مهاجرت برمیگزینند.
ما در این مقاله میخواهیم شما را با ساده ترین کشورها برای مهاجرت آشنا کنیم. اما منظور از ساده ترین کشور برای مهاجرت چیست؟ برای بررسی دقیق تر این مطلب میتوان سادگی را بر اساس نوع کشورها تفکیک نمود، برای مثال کشورهایی با مساحت زیاد و جمعیت کم با فرهنگی مهاجردوست همیشه مقصد اصلی تازه واردین هستند. امکان ورود ساده و گستردگی تعداد برنامه های مهاجرتی تعریف شده بصورت رسمی از سوی اداره مهاجرت این کشور ها، امکان سکونت و اخذ اقامت دائم را برای حائزین شرایط تسهیل مینماید. برخی کشور ها اقامت دائم و بعضا امکان اخذ مستقیم پاسپورت را با برنامه های سرمایه گذاری و خرید ملک در اختیار متقاضیان قرار میدهند. در این میان، محیط آرام، طبیعت زیبا و خدمات شهروندی مناسب مقصد جذابی برای بازنشستگان و دوستداران آرامش و طبیعت میباشد. گروه بعدی افراد را میتوان دانشجویان تعریف نمود، کشورهایی ارزان با خدمات دانشجویی ویژه و سیستم آموزشی قوی گزینه اول انتخابی برای محصلین میباشد.
کمبود جمعیت و نیروی متخصص از اولین معضلات عدم رشد اقتصادی یک منطقه می باشد. پتانسیل های اقتصادی موجود در یک ناحیه و نیاز مبرم برای جذب نیرو و سرمایه گذار با تجربه و توانمندی های منحصر به فرد از جمله سیاست های انتخابی آن دولت برای رشد فرهنگی و اقتصادی کشور است. اداره مهاجرت این کشور ها بعد از شناخت و بررسی جزیی فرصت های منطقه و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت متخصصان شروع به جذب نیرو مینماید. نیرو های متخصص حرفه ای، کارگران، مدیران، هنرمندان و فعالان ورزشی و فرهنگی، ایده پردازان و نخبگان لازمه ی رشد هر جامعه ای میباشند. با این حال فاکتورهای متفاوتی از جمله سن، میزان تحصیلات و سابقه کاری، سرمایه و از همه مهمتر دانش زبان، میدان را رقابت را برای این افراد چالش برانگیز مینماید. حال به بررسی برخی از این کشورها میپردازیم:

1)آمریکا:

این کشور ثروتمند با فراهم نمودن امکان رشد نامحدود در زمینه تحصیل و اقتصاد مقصد جذابی برای متقاضیان مهاجرت میباشد. مهاجرت آسان در دو وجه قابل بررسی است. ورود آسان و اخذ اقامت دائم سریع. چند فرهنگه بودن آمریکا و قوانین نسبتا مهاجر دوستانه ی آن و همچنین خدمات ارائه شده از سمت دولت برای مهاجرین و امکان کار و تحصیل در بزرگترین اقتصاد دنیا از مزایای مهاجرت به این کشور است که حضور در این کشور را تسهیل مینماید. 

2)کانادا: 

مقصدی مناسب برای افرادی که به دنبال محیطی آرام و در عین حال پویا و رو به رشد در تمامی زمینه ها از جمله تحصیل و اقتصاد میباشد . کانادا با قوانین ثابت و نظم در ارائه خدمات جزء امن ترین کشورها برای افراد در سنین مختلف است. خدمات درمانی و بانکی قوی از نقاط قوت این کشور میباشد. اداره مهاجرت این کشور در بین تمامی کشورها از بیشترین تعداد برنامه های مهاجرتی رو برخوردار است و این موضوع ورود و ماندگاری در این کشور را تسهیل مینماید.

3)استرالیا و نیوزلند: 

آب و هوا و طبیعت منحصر به فرد استرالیا از جاذبه های این کشور محسوب میشود. ممکن است در ابتدا گمان کنید این کشور نسبتا دور فرصت رشد را اندازه رقیبان خود نداشته ولی استرالیا در تمامی ابعاد فرصت هایی عالی برای مهاجرین تعریف نموده و بعد از کانادا تازه واردین میتوانند از تعدد برنامه های مهاجرتی این کشور بهره ببرند.

4)آلمان:

  اقتصاد قوی و سطح رفاه بالا در آلمان مقصدی جذاب برای مهاجرین می باشد. رشد صنعت در این کشور برای مهندسین، فعالان در شاخه های فنی و تاسیسات فرصت های شغلی فراوانی به ارمغان آورده است . المان تابع قوانین بشر دوستانه و مهاجر دوستی است که زندگی و ماندگاری در این کشور را برای افرادی که رویای مهاجرت در سر دارند میسر می سازد.

5)اکوادور:

  طبیعت این کشور اسپانیایی زبان به علت نزدیکی به جنگل های آمازون نفس گیر و زیباست. اقتصاد و صنعت در این کشور رو به رشد می باشد و به همین دلیل قوانین مهاجرتی خود را سالانه تقویت میکند. ورود به این کشور و اقامت گزیدن در آن در مقایسه با دیگر کشور ها سخت نیست.

 

نویسنده:هیوا خالصی

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران