desktop
+98-51-31772
fides
  شنبه 30 فروردين 1399
230  

هزینه زایمان در کانادا

اگر مهاجر هستید یا دوست دارید که فرزند خود را در کانادا به دنیا آورید، باید بدانید که این کار ساده نیست. قوانین زیادی در این مورد وجود دارد که بهتر است قبل از زایمان در کانادا در مورد آن ها اطلاعات کافی داشته باشید؛ چرا که برای بسیاری از مهاجران و مسافران این مسیله، موضوعی استراس زا می باشد.

چرا زایمان در کانادا استرس زاست؟

همان طور که احتمالا می دانید هر کشوری دارای قوانین خاص خود در زمینه‌ی سیستم های مراقبت بهداشتی و خدمات درمانی است. کانادا هم کشوری است که در این زمینه قوانین خاصی دارد و داشتن اطلاعات کافی از آن ها باعث می شود دچار چالش های قانونی نشوید. البته هزینه های بالای پزشکی هم جزو مواردی است که باید در مورد آن ها اطلاع قبلی داشته باشید. سالانه در کانادا حدود 400 هزار کودک به دنیا می آیند که اگر فردی در خانواده شما هم قرار است امسال جزو یکی از آن ها باشد، بهتر است تا انتهای این مقاله با فیدس همراه باشید. در ادامه اطلاعاتی جامع و کاربردی در این زمینه به دست خواهید آورد.

هزینه زایمان با احتساب بیمه برای کانادایی ها و یا افرادی که اقامت دایم دارند

جالب است بدانید در کشور کانادا هزینه های پزشکی و خدمات مرتبط با آن با بودجه‌ی دولتی ارایه می شود. اگر شما توانسته باشید اقامت شهروندی کانادا را بگیرید، به راحتی می توانید هزینه های زایمان را بر عهده ی دولت بگذارید. در واقع این مطلب به این معنی است که هزینه‌ی به دنیا آوردن بچه کاملا رایگان است و نیازی نیست برای آن مبلغی پرداخت کنید. البته برای اجاره‌ی اتاق خصوصی و نگهداری مادر و فرزند تا چند روز بعد از عمل زایمان نیاز است هزینه‌ی کمی از جیب خود بپردازید. این هزینه حدود چند صد دلار است که در مقابل هزینه ی عمل چندان زیاد نیست!

هزینه زایمان برای افرادی که اقامت دایم ندارند

اگر شما اقامت دایم ندارید و می خواهید فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورید، باید بدانید که هزینه های بیمارستان و صورت حساب آن تنها بر دوش خودتان خواهد بود و دولت کانادا در این زمینه به شما کمکی نمی کند. البته داشتن بیمه سلامت بین المللی می تواند به شما کمک کند و کمی از هزینه ها را پوشش دهد. در ادامه هزینه های زایمان را به صورت کلی و با در نظر گرفتن عدم وجود بیمه درمانی برای شما شرح می دهیم:
هزینه زایمان طبیعی: اگر می خواهید برای به دنیا آوردن فرزندتان زایمان طبیعی داشته باشید، باید بدانید که این کار با توجه به نوع بیمارستان و امکاناتی که در اختیار شما قرار می گیرد متفاوت خواهد بود و حدود 9700 تا 10000 دلار هزینه در بر خواهد داشت.
هزینه زایمان با جراحی سزارین: اگر می خواهید فرزند خود را با جراحی سزارین به دنیا بیاورید، خوب است بدانید که حدود هزینه های شما با احتساب یک روز بستری در بیمارستان تا 20000 دلار افزایش خواهد یافت.
باید توجه داشته باشید ، کودک شما (حتی اگر شهروند کانادا باشد) تحت پوشش هیچکدام از مراقبت های درمانی نیست. بنابراین اگر هر نوع مشکل پزشکی از جمله بستری در بخش ویژه کودکان نارس و یا نیاز به ویزیت های مجدد برای کودک شما به وجود آید هزینه شما بسیار افزایش پیدا خواهد نمود.


اگر بیمه سلامت بین المللی ندارید و یا شهروند کانادا نیستید، بهتر است از هزینه های زایمان در این کشور مطلع باشید تا در صورت نیاز پیش بینی های لازم در این زمینه را به طور کامل به عمل آورید.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران