desktop
+98-51-31772
fides
  شنبه 30 فروردين 1399
1052  

هزینه زایمان برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

اگر مهاجر هستید یا دوست دارید که فرزند خود را در مهاجرت به کانادا به دنیا آورید، باید بدانید که این کار ساده نیست. قوانین زیادی در این مورد وجود دارد که بهتر است قبل از زایمان در کانادا در مورد آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید؛ چراکه برای بسیاری از مهاجران و مسافران این مسئله، موضوعی استرس‌زا است. همان‌طور که احتمالاً می‌دانید هر کشوری دارای قوانین خاص خود درزمینه‌ی دستگاه‌های مراقبت بهداشتی و خدمات درمانی است.

 کانادا هم کشوری است که در این زمینه قوانین خاصی دارد و داشتن اطلاعات کافی از آن‌ها باعث می‌شود دچار چالش‌های قانونی نشوید. البته هزینه‌های بالای پزشکی هم جزو مواردی است که باید در مورد آن‌ها اطلاع قبلی داشته باشید. سالانه در کانادا حدود 400 هزار کودک به دنیا می‌آیند که اگر فردی در خانواده شما هم قرار است امسال جزو یکی از آن‌ها باشد، بهتر است تا انتهای این مقاله با فیدس همراه باشید. در ادامه اطلاعاتی جامع و کاربردی درزمینهٔ هزینه‌های زایمان در مهاجرت به کانادا به دست خواهید آورد.

هزینه زایمان برای افرادی که اقامت دائم ندارند چقدر است؟

اگر شما اقامت دائم ندارید و می‌خواهید فرزند خود را در مهاجرت به کانادا به دنیا بیاورید، باید بدانید که هزینه‌های بیمارستان و صورت‌حساب آن تنها بر دوش خودتان خواهد بود و دولت کانادا در این زمینه به شما کمکی نمی‌کند. البته داشتن بیمه سلامت بین‌المللی می‌تواند به شما کمک کند و کمی از هزینه‌ها را پوشش دهد.

در ادامه هزینه‌های زایمان را به‌صورت کلی و با در نظر گرفتن عدم وجود بیمه درمانی برای شما شرح می‌دهیم:


  • هزینه زایمان طبیعی:اگر می‌خواهید برای به دنیا آوردن فرزندتان زایمان طبیعی داشته باشید، باید بدانید که این کار با توجه به نوع بیمارستان و امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌گیرد متفاوت خواهد بود و حدود 9700 تا 10000 دلار هزینه در بر خواهد داشت.

  • هزینه زایمان با جراحی سزارین:اگر می‌خواهید فرزند خود را با جراحی سزارین به دنیا بیاورید، خوب است بدانید که حدود هزینه‌های شما با احتساب یک روز بستری در بیمارستان تا 20000 دلار افزایش خواهد یافت.


باید توجه داشته باشید، کودک شما (حتی اگر شهروند کانادا باشد) تحت پوشش هیچ‌کدام از مراقبت‌های درمانی نیست؛ بنابراین اگر هر نوع مشکل پزشکی ازجمله بستری در بخش ویژه کودکان نارس و یا نیاز به ویزیت‌های مجدد برای کودک شما به وجود آید هزینه شما بسیار افزایش پیدا خواهد نمود.

هزینه زایمان با احتساب بیمه برای کانادایی‌ها و یا افرادی که اقامت دائم دارند چقدر است؟

جالب است بدانید در مهاجرت به کانادا هزینه‌های پزشکی و خدمات مرتبط با آن با بودجه‌ی دولتی ارائه می‌شود. اگر شما توانسته باشید اقامت شهروندی کانادا را بگیرید، به‌راحتی می‌توانید هزینه‌های زایمان را بر عهده‌ی دولت بگذارید. درواقع این مطلب به این معنی است که هزینه‌ی به دنیا آوردن بچه کاملاً رایگان است و نیازی نیست برای آن مبلغی پرداخت کنید.

البته برای اجاره‌ی اتاق خصوصی و نگهداری مادر و فرزند تا چند روز بعد از عمل زایمان نیاز است هزینه‌ی کمی از جیب خود بپردازید. این هزینه حدود چند صد دلار است که در مقابل هزینه‌ی عمل چندان زیاد نیست! اگر بیمه سلامت بین‌المللی ندارید و یا شهروند کانادا نیستید، بهتر است از هزینه‌های زایمان در این کشور مطلع باشید تا در صورت نیاز پیش‌بینی‌های لازم در این زمینه را به‌طور کامل به عمل‌آورید.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران