desktop
+98-51-31772
fides
  يكشنبه 29 دي 1398
1051  

هزینه های تحصیل برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

یکی از راه‌های ساده برای مهاجرت به کانادا، تحصیل در کانادا و سپس اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا است. برخی افراد به این قصد و نیت اقدام به تحصیل در کانادا می‌نمایند و برخی دیگر به دلیل سطح علمی دانشگاه‌های کانادا، این کشور را برای ادامه تحصیل برمی‌گزینند. اگر شما هم به تحصیل در کانادا فکر می‌کنید و یا برنامه‌ای‌ برای تحصیل در کانادا دارید، باید بدانید که هزینه‌های تحصیل برای مهاجرت به کانادا چقدر است و چقدر باید برای آن پس‌انداز داشته باشید؟ 

داشتن پس‌انداز کافی به شما کمک می‌کند که پس از مدتی با داشتن سابقه تحصیل در کانادا به‌راحتی بتوانید اقدامات لازم برای مهاجرت به کانادا را انجام دهید. اگر دوست دارید که در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید تا انتهای این مقاله با فیدس همراه باشید. پایین‌تر بودن هزینه‌های تحصیلی نسبت به امریکا و کشورهای اروپایی مانند نیوزلند، انگلیس و ... یک از نکات جالب تحصیل در کشور کانادا است. البته شرایط و پیشنهادهای ویژه‌ای هم برای دانشجویان برتر دانشگاه‌ها وجود دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به بورس تحصیلی اشاره کرد.

بورس‌های تحصیلی معمولاً به دودسته تقسیم می‌شوند

بورس های تحصیلی در مهاجرت به کانادا به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. دسته اول بورسیه های تحصیلی می‌باشند که در طول دوره تحصیلی به دانشجویان ممتاز اعطاء شده و به‌صورت درصدی تخفیف از شهریه و پرداخت کل هزینه‌های تحصیل برای ترم‌های باقیمانده است.

دسته دوم بورسیه‌های تحصیلی که شامل دانشجویانی می‌شود که در مقطع فوق‌لیسانس، دکترا و یا مقاطع بالاتر بوده و به دلیل سوابق تحصیلی و دستاوردهای دانشجویان در طول دوره تحصیلی گذشته آن‌ها به افراد اعطا می‌شود. این نوع بورسیه معمولاً در مقطع لیسانس وجود ندارد. پس اگر دانشجوی لیسانس هستید و یا برای تحصیل در این مقطع می‌خواهید به کانادا سفر کنید، بهتر است که بر روی بورس تحصیلی حساب باز نکرده و بیشتر در مورد هزینه‌های تحصیل در مهاجرت به کانادا تحقیق نمایید.

میانگین هزینه‌های تحصیلی هر ترم در کانادا

شهریه‌های دانشگاه‌ها در کشور کانادا معمولاً به‌صورت سالانه محاسبه می‌شود. شهریه دانشجویان بین‌المللی که در دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل هستند، سالانه حدود 12 هزارتا 23 هزار دلار کانادا است. همچنین دانشجویانی که ملیت کانادایی دارند در صورت تحصیل در دانشگاه‌های غیردولتی باید به‌صورت سالانه مبلغی را در حدود 3 هزارتا 5 هزار دلار کانادا پرداخت کنند.

البته شهریه‌های دانشگاه‌ها معمولاً بسته به نوع دانشگاه و کالج و همین‌طور رشته تحصیلی متفاوت است. به‌عنوان‌مثال تحصیل در رشته پزشکی که یکی از بهترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه تورنتو که در سال 2019 در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان در رتبه 23 قرار داشته است، برای هر دانشجو می‌تواند تا 90 هزار دلار در سال هزینه دربر داشته باشد. 

اقامت دائم در کانادا

همان‌طور که اشاره کردیم، این شهریه مخصوص افراد کانادایی است. شما با دریافت اقامت دائم کانادا قادر خواهید بود که هزینه‌های تحصیلی را کاهش دهید. اگر تمایل دارید درزمینهٔ روش‌های کسب اقامت دائم کانادا اطلاعاتی کسب نمایید می‌توانید مقاله‌های مرتبط را در سایت فیدس مطالعه نمایید.

چگونه می‌توان هزینه‌های تحصیل در کانادا را کاهش داد؟

همان‌طور که گفتیم، هزینه‌های تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی نسبتاً بالا است و در حال حاضر مبلغی حدود 150 تا 160 میلیون تومان به‌صورت سالانه است. اگر می‌خواهید شهریه‌ای مانند شهروندان کانادا بپردازید، چند روش و راه برای این کار وجود دارد که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

پناهندگان و افراد دارای شرایط خاص

افراد خانواده کسانی که به‌صورت محافظت‌شده و خاص در کانادا زندگی می‌کنند از این شرایط برخوردار هستند که مانند افراد کانادایی شهریه پرداخت کنند.

 دانشجویان بین المللی واجد شرایط

یکی دیگر از روش‌های پرداخت شهریه مانند شهروندان کانادا، داشتن شرایط خاص این موضوع است که ازجمله آن‌ها می‌توان به داشتن اقوام درجه‌یک از شهروندان کانادایی اشاره کرد. به‌عنوان‌مثال اگر پدر یا مادر شما شهروند کانادا محسوب شوند، شما می‌توانید تا حد بسیار زیادی هزینه‌های تحصیلی خود را کاهش دهید.

جمع‌بندی

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق اقامت تحصیلی را دارید حتماً با کارشناسان ما در مجموعه خدمات بین‌المللی فیدس تماس بگیرد تا آخرین اطلاعات در حوزه تحصیلی در کشور کانادا را در اختیار شما قرار بدهند.

همچنین با مشاوره گرفتن از کارشناسان متخصص خدمات بین المللی فیدس می‌توانید از آخرین هزینه‌های اقامت تحصیلی برای مهاجرت به آلمان،مهاجرت به ترکیه و مهاجرت به اسپانیا نیز مطلع شوید.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران