desktop
+98-51-31772
fides
  چهارشنبه 25 تير 1399
307  

آیا متقاضیان مهاجرت به کانادا باید در طول فرآیند مهاجرت خود به کانادا سفر کنند؟

 

لزوم سفر به کانادا طی فرآیند مهاجرت ، بستگی به برنامه ی مهاجرتی دارد که از طریق آن برای دریافت اقامت کانادا اقدام کرده اید.از آن جا که هر برنامه ، الزامات و مراحل خاص خود را دارد ، باید به صورت دقیق در مورد مراحلی که طی پروسه ی مهاجرت از طریق یک برنامه ی خاص پیش رو دارید ، کسب اطلاعات کنید.

از آن جا که شرایط ، قوانین و ملزومات هر برنامه ی مهاجرتی ممکن است دستخوش تغییرات شود ، باید با گرفتن مشاوره ی دقیق و بروز مهاجرتی ، از آخرین تغییرات هر برنامه مطلع شوید.

به صورت کلی در اکثر برنامه های مهاجرتی اعم از ویزای تحصیلی کانادا ، برنامه ی نیروهای متخصص(تکسپرس انتری) و برنامه ی خوداشتغالی فدرال کانادا ، نیازی به سفر به کانادا در حین انجام مراحل مهاجرت نمی باشد.

در برخی از برنامه هایی که منجر به اقامت دائم کانادا می شوند مانند برنامه های کارآفرینی استان های مختلف ، شرایط متفاوتی در مورد الزام سفر به کانادا وجود دارد.

دربعضی از برنامه های مهاجرتی استانی، در حین پیش برد مراحل مهاجرت و یا حتی قبل از اقدام در یک برنامه ی مهاجرتی ، لازم است که فرد متقاضی مهاجرت، سفری به کانادا داشته باشد.

در ادامه این برنامه ها را همراه با شرایط هر کدام ، بررسی خواهیم کرد.

 

استان بریتیش کلمبیا (BC) که غربی ترین و خوش آب و هوا ترین استان کاناداست ، یکی از پویا ترین موقعیت های مکانی کانادا برای راه اندازی کسب و کار به حساب می آید که فرصت های تجاری منحصر به فردی را برای کارآفرینان فراهم می آورد و همچنین در نهایت ، دریافت اقامت دائم کانادا را برای کارآفرینان به ارمغان می آورد.

هر چند در برنامه ی کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا (BC PNP) در مورد سفر به کانادا قبل از ثبت نام در برنامه و یا در حین فرآیند مهاجرت ، الزامی وجود ندارد ، اما BC PNP ، فرد متقاضی کارآفرینی را تشویق می کند قبل از ثبت نام در این برنامه ، برای کسب اطلاعات دقیق تر از فرصت های شغلی موجود در استان بریتیش کلمبیا ، یک سفر اکتشافی به این استان داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ی کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا اینجا را کلیک کنید.

 

استان BC علاوه بر برنامه ی کارآفرینی اصلی ، یک طرح با عنوان کارآفرینی منطقه ای بریتیش کلمبیا (BC PNP Entrepreneur Regional Pilot) نیز تعریف کرده است که به نام  کارآفرینی 100 هزار دلاری معروف شده است.

فرد متقاضی کارآفرینی که قصد اقدام از طریق طرح کارآفرینی منطقه ای را دارد باید کسب و کار خود را در مناطقی با جمعیت کمتر از 75 هزار نفر و با فاصله ی 30 کیلومتری از شهر های بزرگ ، راه اندازی کند.در این برنامه ، سفر اکتشافی و بازدید از منطقه ای که فرد تصمیم دارد در آن کسب و کاری را راه اندازی کند ، الزامی است.

 

همچنین در برنامه ی  کارآفرینی استان نیوبرانزویک نیز ، متقاضی کارآفرینی باید در بازه ی زمانی حداکثر 24 ماه قبل از ثبت نام در برنامه ی کارآفرینی این استان ، یک سفر اکتشافی به استان نیوبرانزویک انجام داده باشد که طی آن ، شرایط ایجاد کسب و کار ، فرصت های شغلی موجود دراستان ، شرایط اقتصادی استان و غیره را مورد بررسی دقیق قرار داده باشد.

برای کسب اصلاعات در مورد برنامه ی کارآفرینی استان نیوبرانزویک اینجا را کلیک کنید.

به طور کلی در اغلب برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق ایجاد کسب و کار یک سفر اکتشافی به قصد بازدید از استان و منطقه مورد نظر الزامی میباشد اما در سایر برنامه های مهاجرتی کانادا الزامی به بازدید مخصوص برنامه نمی باشد.

 نویسنده:هیوا خالصی زاده

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران