desktop
+98-51-31772
fides
  جمعه 03 ارديبهشت 1400
398  

شهرهای مناسب برای مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از کشورهای وسیع با آب هوای سردسیری است. ما در این مقاله قصد داریم تا شهرهای مناسب برای مهاجرت به کانادا معرفی کنیم. انتخاب بهترین شهرها برای مهاجرت به کانادا مواردی مانند شرایط اقتصادی، موقعیت‌های شغلی تحصیلی، آب‌وهوای منطقه، میزان جرم و جنایت را موردبررسی قرار می‌دهیم. از سری نکات مثبت برای مهاجرت به کانادا می‌توان به وجود فرهنگ‌های مختلف کشوری سطح بالا و پیشرفته ازنظر اجتماعی و امکانات رفاهی، فرصت‌های شغلی مناسب و تحصیلی اشاره کرد که حائزِ اهمیت است.

اکثر کشورهایی با اقتصاد قدرتمند دستمزد پرداختی بالایی دارند اما ممکن است در ابتدای کار به علت تازه‌وارد بودن با دستمزدهای کم مواجه شوید و تا حدودی افسرده شوید اما باگذشت زمان مانند سایر افراد دستمزد به شما پرداخت می‌گردد.اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید و نمی‌دانید کدام شهر مناسب است کارشناسان و مشاورین مجرب فیدس راهنمایی و توضیحات کامل را در اختیار شما قرار خواهند داد.

مزایا و معایب شهرهای مختلف کانادا

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، باید شرایط زندگی در این کشور را موردبررسی قرار دهند. کانادا چندین بار به‌عنوان بهترین کشور برای زندگی در جهان معرفی و شناخته‌شده است. زمانی که بحث از خدمات درمانی، آموزش و تحصیلی، محیط‌زیست، اقتصاد و تفریحی می‌شود کانادا در صدر محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت است.

بیش از یک‌میلیون نفر مسلمان با مذهب‌های مختلف در این کشور اقامت دارند که اکثراً مهاجرند و محل اقامت مسلمان نسبت به تراکم جمعیت در شهرهای مونترال، اتاوا، وندزور، تورنتو است. در اینجا به برخی از مزایا و معایب شهرهای مختلف کانادا تورنتو، مونترال، ادمونتون می‌پردازیم. با این مقاله فیدس همراه باشید.

شهر تورنتو (Toronto):

تورنتو یکی از شهرهای کاناداست که در انتاریو یکی از ایالات مرکزی کاناداست. تورنتو با 2600000 نفر جمعیت یکی از شلوغ‌ترین شهرهای کاناداست. وضعیت آب‌وهوایی تورنتو در فصل زمستان سرد و خشک و گرمای تابستان آزاردهنده‌ای‌ ندارد. معمولاً درجه دما بین -8 تا 25 درجه است. بیشتر جمعیت تورنتو را مهاجرین تشکیل می‌دهند که در این شهر بافرهنگ‌ها و زبان‌های متنوع مواجه خواهید شد به این دلیل به‌ندرت شاهد واکنش‌های سرد و تند بین مهاجرین و مردم تبعه کانادا خواهید بود که یکی از مزایای این شهر محسوب می‌شود.

 تورنتو ازنظر اقتصادی جزء ده شهر برتر جهان محسوب می‌شود به دلیل وجود بستر و فرصت‌های شغلی متنوع و جدید این شهر با اقتصاد وسیع معمولاً سرمایه‌گذارهای خارجی زیادی را جذب می‌کند و به قلب تپنده کانادا مشهور است و گزینه مناسبی برای مهاجرت به کانادا است.وضعیت تحصیلی تورنتو ازلحاظ علمی و آکادمیک یک شهر بین المللی محسوب شده و دانشجویان به خاطر وجود امکانات آزمایشگاهی بسیار مناسب وجود همکاری بین استاد و دانشجو برای ورود به بازار کار جذب خود می‌کند.

ایرانی‌های ساکن تورنتو حومه شمالی این شهر واقان، ریچماندهیل، مارخام، تورنیل زندگی می‌کنند که معمولاً افراد متخصص هستند و آخرین دوره تحصیلی خود را دریکی از دانشگاه‌های کانادا سپری کرده‌اند. تورنتو یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا است که البته هنوز هم نسبت به سایر شهرهای بزرگ جهان مقرون‌به‌صرفه است.

شهر مونترال (Montreal):

مونترال دومین شهر بزرگ کانادا پس از تورنتو است که اقتصاد متنوعی دارد صنعت هواشناسی، بازی‌های ویدئویی، تکنولوژی برتر و مخابرات از بخش‌های اصلی اقتصاد کشور است. اگر برای مهاجرت به کانادا به‌عنوان دانشجو یا اشتغال به این شهر بروید متوجه اجاره‌های کاشانه‌های این شهر نسبت به سایر شهرها مقرون‌به‌صرفه است و کلیت هزینه‌های پرداختی نسبتاً کمتر از شهر تورنتو است.

بسیاری از هنرمندان به صحنه‌های هنری و هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه جذب می‌شوند شهر مونترال فستیوال‌های متعدد و زیادی دارد سالانه نزدیک به 37000 نفر به این شهر مهاجرت می‌پذیرد که 30 درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند.

شهر مونترال با نرخ جرم و جنایت پایین و برابری حقوق مردان و زنان یکی از شهرهای بسیار امن کانادا محسوب می‌شود. می‌توان از معایب این شهر به مالیات بالا آن اشاره کرد که نسبت به سایر شهرهای کانادا بالاتر بیشتر است آب‌وهوای زمستانی بسیار سرد و برفی و طولانی دارد و تابستانی گرم و مرطوب و بعضاً به زیرساخت‌های نامناسب جزء معایب این شهر محسوب می‌شود.

ادمونتون (Edmonton):

آب‌وهوای ادمونتون دارای زمستانی سرد است برای ساکنین ولی به این معنا نیست سردسیر است.ادمونتون به‌عنوان یکی از آفتابی‌ترین شهرهای کانادا شناخته می‌شود به‌طورکلی اختلاف دما در ادمنتون زیاد است. یکی از جوان‌ترین شهرهای کاناداست که اقتصاد این شهر بر صنایع مرتبط با مواد نفتی، کشاورزی و گردشگری است. به همین دلیل یکی از شهرهای ثروتمند کانادا محسوب می‌شود.

 ساکنین این شهر فقط 5 درصد مالیات برآمد تعیین‌شده دولت فدرال را پرداخت می‌کنند همچنین قیمت مسکن از شهرهای تورنتو و ونکوور ارزان تراست. میانگین درآمد شاغلین در ادمونتون با هزینه زندگی در این شهر تناسب دارد.یکی از معایب این شهر در بخش اشتغال است از دغدغه‌های مهم مهاجرین برای سکونت مواجه هستند وضعیت اشتغال و مسائل مرتبط با کسب درامد است.

 در ادمونتون درآمد مهاجرین بستگی زیادی به کارفرما، تحصیلات و ساعات کاری متقاضی دارد البته تجربه کاری و مسئولیت‌پذیری هم در فراهم کردن زمینه کاری بار کارفرما کانادایی تأثیر بسزایی دارد. در حال حاضر تعداد بیکاران نسبت به سایر شهرها کمی بیشتر است اما هزینه‌های زندگی نسب به شهر مانند ونکوورکمتراست. اکثر ایرانی‌ها برای مهاجرت به کانادا طریق ویزای تحصیلی به این شهر مهاجرت کرده‌اند و از همین طریق وارد بازار کار ادمونتون می‌شوند، تعدادی دیگر از طریق ویزای کاری و سرمایه‌گذاری در این شهر اقامت دائم کانادایی به دست آورده‌اند.

جمع‌بندی

مهاجرت قدم بزرگی در زندگی است، شخصیت شما باید توان انعطاف‌پذیری و تغییر را داشته باشد. برخی از افراد از مواجهه با چالش‌های جدید لذت برده و از آن استقبال می‌نمایند و برخی نیز در برابر کوچک‌ترین مشکلاتی احساس شکست و پشیمانی می‌نمایند. در این مقاله شهرهای مناسب برای مهاجرت به کانادا که همراه با ما بودید سه شهر تورنتو، مونترال، ادمونتون ازنظر آب‌وهوایی شرایط اقتصادی و مزایا و معایب برای شما به‌صورت خلاصه توضیح دادیم و نتیجه‌گیری اصلی به عهدهِ شما است.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و نگران آینده شغلی و اقامتی خود هستید حتماً با کارشناسان و مشاورین فیدس تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان و بروزترین اطلاعات در حوزه‌های مختلف کاری مطلع شوید.

امتیاز خود را ثبت کنید
نظرات کاربران
مهدی اسدی 1400/02/18

شهر رویایی و مورد علاقه من D:

پاسخ

کاربر مهمان 1400/03/18

مطلب خوبی بود

پاسخ

کاربر مهمان 1400/03/20

بهترین تو این زمینه بدون شک شمایید

پاسخ
    • فیدس در پاسخ بهکاربر مهمان
    ممنون از محبت شما
    • 09:10:58
    • 1400/03/20
    • پاسخ